yogaboy yogaboy komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Co na tuto knihu napsat.
Snad jen, ze jde o vrchol soucasne ceske tvorby. Vsimam si, ze spousta lidi co hodne cte hodnoti dobu pred Hanou a po Hane. Napsat takove dilo je proste ukazka vynikajici prace.
Pani Alena Mornstajnova je jednoduse pani spisovatelka. Diky!

12.06.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Wow! Tohle je jedna z nejknih co jsem za poslední roky četl. Čte se to samo od prvniho řádku.
Osud jedné rodiny tak jak je vyobrazen je tak živý, že ve mě bude rezonovat dlouho. Za mě masterpiece.
Vrtá mi jen hlavou proč nakladatel má potřebu obálku knihy zkazit podbízivým nápisem "od autorky bestselleru Hana" . To snad neví v dnešní době snad jen ignorant kdo je Alena Mornštajnová. A kdo nečetl Hanu tak tomu to stejně nic neřekne. Nechápu.
Nicméně na další knize už bude "od autorky bestselleru Tiché roky" protože tohle je snad ještě lepší než Hana.
Za mě velké Diky paní spisovatelce.

11.06.2019 5 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

kdyby slo dat 10 * tak je dam .... tohle svoji surovosti me dost rozsekalo ... kdyz jsem to cetl v autobuse prejel jsem 2x zastavky a pak bloumal po okoli a nebyl schopen trefit zpet

14.02.2019 5 z 5

Platforma Platforma Michel Houellebecq

Wow. Pro mě moc hezký objev léta. Asi sem hroznej ignorant, že mi Houellebecq tak dlouho unikal zájmu.
Tahle kniha se mi přesně strefila do noty dovolene na pláží, koktejlu, hudby, koupání a výletů. Čte se sama, a postavám to co prožívají prostě věřím.
Jdu hned na další Houellebecqovu knihu.

07.07.2019 5 z 5

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

Nevim jestli dat 3* nebo 4* .. ale vlastne to je jedno. Po pravde... toto je druhá kniha od McEwan co jsem četl a čtu ji po Alene Mornštajnové. Takže to jen pro dokreslení co me ovlivňuje v hězdičkování.
Prvná strana dobrá... pak překvapení .. what .. co je to za teenagerský sexy románek.. pak 90 stran nudy a pak 20 stran co dají smysl těm 90 předchozím a dělají tuhle knihu "classics literature".
Ptáte se proč tedy jen 3-4*? No protože díky databazeknih.cz jsem četl knihy které nepotřebují nudné pasáže a čtete je se zatajeným dechem od první strany do posledni.
Upřít se však nedá této knize, že bych ji s klidem doporučil teenagerum k tomu aby si nastudovali, že vztah a manželství zvlášt je "práce" a láska ať je až rádoby jak obrovská a za hrob společný život ve 2 nedělá.

18.06.2019 3 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Pro ty kdo cetl ostatni knihy autorky je zde citit 100% jeji rukopis tudiz si prijdou na sve i deti. Bohuzel dcera je uz velka na tuhle knihu. Precetla ji, ale mezi jeji top 10 nezapadla. Me se libila a pro mensi deti pred spanim? ... idealni volba.

12.06.2019 3 z 5

Solar Solar Ian McEwan

S Odeonkama to je proste loterie. Vlastne bych rekl, ze to je spis bud 6 * nebo zadna. Tohle je bohuzel tak max na jednu. Celych 250 stran jsem se vlastne tesil kdy uz to skonci.
Absolutne me nazajimalo co ten hl. hrdina Beard porad ji, kam cestuje, co prednasi, na cem premysli proc to a to dela. Proc je devkar, proc si pripisuje praci nekoho jineho, jestli je to grazl nebo ne. Tech prvnich 50 stran jsem tomu daval sanci protoze, se mi libila obalka a protoze tady to ma 74%. Kdyby to melo 10% a ja na to natrefil nekde v cteci budce, ze to nekdo odlozil tak prvnich 50 stran ctu a reknu si aha .. co to je za blbost? Kouknu na databazeknih.cz a ono 10%. ok to souhlasi. Jenze ja to koupil jako eknihu a tak jsem to chtel docist. Mit to jako papirovou knihu tak to ani neposlu za penize dal, ale dam do cteci budky. :)
No nic. Jdu si spravit chut Mornštajnovou.

P.S. a to mam fyziku a matiku tak rad a vlastne jsem se moc chtel dozvedet o Beard-Einstein konflaci.

09.06.2019 odpad!

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Sice je to slabsi kniha nez Pouta, ale ... myslim ze treba tuhle si prectu znovu za par let rad. Je to take silna kniha se silnym pribehem a za konec jsem rad. Celou dobu co jsem ji cetl, jsem vlastne mel problem ji prestat cist... ikdyz vystoupit z metra musite a v praci si cist taky moc nemate a ... no zkratka je to knizka na klidny vikend kdy je sychravo a nebo nic nemusite.... za vikend ji date a pak se Vam pravdepodobne bude nebo nebude chtit jit v pondeli do prace ... podle toho jak to tam zrovna mate ...

22.02.2019 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Jo tak docetl jsem to .. ale jen kvuli tomu, ze jsem za to dal penize. .. Blbe jsem nalitnul na BESTSELLER ... na letisti ... 15 regalu jen tehle knizky ... v letadle 2 lidi v ruce tuhle knihu a tak jsem si rikal ... prece kdyz to ctou davy tak to bude dobry ... koupim si to taky .... jemine ... to sem si dal ... blbustka typu 50 odstinu sedi ... taky to cetl v jednu dobu kazdy ale docist to dalo velke sebezapreni ... bohuzel zase se mi ukazalo co ctou masy .. neni pro me ... pro nas ostatni je tu murakami a knizky odeonu apod.

16.02.2019 1 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Co k teto knize napsat.... Vlatne by to mela byt povinna cetba! Kdo aspon trochu chce pochopit vychod, Asii, proc tam maji takovy rezim a proc se chovaji tak jak se chovaji je tahle kniha brana. Asi me nejvic bavila cast "Babicka" (zacatek knihy)... ale v globalu je to peklo cele.
Pro ty co by si chteli usnadnit cestu k tehle knize a chteli by sahnout po audioknize jen poznamka ... v audioverzi dost Maciuchova vynechava ... zazni jungle a nahle skoci v knize o x stran dopredu. Uplne to celkovemu vyzneni nevadi .. ale je to velka skoda. Taky nechapu proc ji znovu nekdo nevyda... to mi prijde uplne sileny... v Praze v knihovne se na tuhle knihu ceka bezmala 2 roky.

03.03.2019 5 z 5