yamk yamk komentáře u knih

Lolita komplex Lolita komplex Romain Slocombe

Miš-maš všehochuti na súčasné reálie sveta v sado-maso tieňoch doplnené o obľúbené umčo pozadie. Jazda.

Vzorové dny Vzorové dny Michael Cunningham

Tri poviedky. Poviedka z minulosti je doják. Poviedka z prítomnosti je ok. Poviedka z budúcnosti je trapas (ani som to dočítať nemohol).

Nevinný Nevinný Ian McEwan

Novodobá klasika. Bodka.

07.11.2011 5 z 5

Americký problém Americký problém Ken Kalfus

Propagandistická promenáda až do aleluja. Zaslúžená cena 9 kaček v Levných.

Červená a bílá Červená a bílá Dorota Masłowska

Majestátny odpad od šialenej Poľky. Nuda prekladaná šokovaním. Súčasný jazyk je asi tak súčasný ako songy Britney Spears. Generácia Y z pohľadu generácie X. Tlieskam a s plačem, že to niekto bral vážne. Knihu mám len ako doplnok do série, stačilo pár stránok zo slovenského vydania. FUJ!

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Podivne chladná, neskôr podivne vrúcna kniha. Je to vlastne kniha veľkého zmätku, plná citov-necitov v blízkosti a samotná vražda je len udalosť v ďalekom pozadí.

31.08.2011 5 z 5

Izba bolesti Izba bolesti Louise Welsh

Jesenné čítanie do vlaku. Nič moc. Strašne veľa hluchých miest a cítiť z toho prvoplán. Ale zase moc neurazí.

26.11.2011 3 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Prekvapivo tá kniha celkom pekne funguje. Nie je to žiadny tradičný hype.

Ať na mě prší život Ať na mě prší život Nuria Amat

Znovu podivná zlátanina, ktorá namiesto posunu dopredu znamená skôr veľmi nešťastný ohľad do zadu. Nečítať, nechať tak, zapadnúť prachom.

Pár trotlů Pár trotlů Jonathan Coe

Miestami omáčkovejšie než sa môže zdať. Ale inak pokojný život "trotlov" v dobovom Anglicku, ktoré je pre nás stále historickou exkurziu do exotiky. Príjemné čítanie.

Ještěrčí ocásky Ještěrčí ocásky Juan Marsé

Dočítal to vôbec niekto do konca? Dá sa to?

07.11.2011 1 z 5

Zpověď Maxe Tivoliho Zpověď Maxe Tivoliho Andrew Sean Greer

Aha, takže úspešná kniha má tri pravidlá: 1. čo najviac a čo najokatejšie šokovať 2. okopírovať úspešnú knihu ("čím víc, tím líp") 3. homo láska. Osobný potlesk. Ďalšia kniha len "do počtu".

Domov na konci světa Domov na konci světa Michael Cunningham

Táto rozšádová trojka zaujala, ale ako sa rýchlo prečítala tak sa rýchlo aj zabudla. Raňajkové čítanie.

07.11.2011 4 z 5

Homer a Langley Homer a Langley E. L. Doctorow

Rozprávkovo ladená história Ameriky v priebehu životov dvoch čudáckych bratov. Na súčasnú literatúru príliš sladké, uhladené a nekonfliktné. Ale predsa také dejiny USA neboli, či?

07.11.2011 3 z 5

Modrý hotel a jiné prózy Modrý hotel a jiné prózy Stephen Crane

Vynikajúce letné čítanie, jednoduché, ale zároveň pútavé a zaujímavé. Odporúčam.

26.06.2011 5 z 5

Nářek harmoniky Nářek harmoniky Sergej Alexandrovič Jesenin

Prekrásna zbierka „pravého“ Jesenina!

25.06.2011 5 z 5

Malé básně v próze Malé básně v próze Charles Baudelaire

Nie moc utešený preklad, nie moc utešeného textu. Ale čítať sa to jednoznačne dá.

25.06.2011 4 z 5