XenaTaurus XenaTaurus komentáře u knih

Bordeaux - Vášeň až do dna Bordeaux - Vášeň až do dna Paul Torday

Podle mne je to kniha tak nějak o ničem, tak trochu ztráta času ji číst. Nic zajímavého se nedozvíte, nic vám nedá, není nad čím přemýšlet.
Dočetla jsem ji až do konce, ale měla jsem odložit dříve, ačkoliv to vůbec nedělám.

04.02.2018 2 z 5

Doktor Meluzin Doktor Meluzin Bohumil Říha

Příběh "obyčejného" lidského života, smíření s během času a přírodou. Zjištění, že zcela všední věci nás dělají šťastnými. Napsáno krásnou a bohatou češtinou, která je už dnes málo častá.

21.01.2018 4 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Druhý díl ságy se mi také moc líbil, a opět jsem kvitovala různé detailní informace, na které nebylo ve filmu tolik prostoru.
Moc se mi líbilo detailní popsání emocí ,které prožívali Edward i Bella, a postava veselého Jacoba je pro příběh přínosná. Prostě sympaťák :)

19.05.2017 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

S knižní podobou jsem byla spokojená zrovna tak jako s filmem, ale navíc se v knize dozvíte důležité detaily, na které ve filmu už nebyl prostor.

23.04.2017 5 z 5

Hadí tanec Hadí tanec Larry Brooks

Skvělý, napínavý erotický thriller, s velmi překvapivým závěrem.

12.11.2016 4 z 5

Most Svatého Ludvíka krále Most Svatého Ludvíka krále Thornton Wilder

Ačkoliv se jedná o velmi útlou knížku, tak emocí je v ní napěchováno hodně a určitě stojí za přečtení. Čtivě napsané, ve srovnání s filmovou verzí je kniha, jak už to bývá, o chlup lepší.

02.10.2016

Prsatý muž a zloděj příběhů Prsatý muž a zloděj příběhů Josef Formánek

Velmi zvláštní kniha...ale v dobrém slova smyslu. I když mně první třetina přišla slabá a nicneříkající, tak druhá to bohatě vynahradila a zbývající třetí byla plná různých emocí. Ještě jsem snad u žádné knihy neprožila střídání tolika emocí. Čekala jsem cestopis, který bude plný zvláštních, kuriózních a napínavých zážitků, ale tato kniha je více než jen cestopis. Vřele doporučuji.
Mimochodem vydání časopisu Koktejl mám i s CD Oči duchů doma, ale nikdy jsem si CD z pověrčivosti neposlechla, protože po jeho poslechu už bude vše navždy jinak...kdo ví? :)

19.09.2016 5 z 5

Stanice hrůzy Stanice hrůzy Steve Perry

Kniha splnila moje očekávání, kvalitně navázala na filmové scénáře,zajímavé nápady /výcvik vetřelců/, dostatek výsuvných drštiček :)

07.08.2016 5 z 5

Gorilí táta Gorilí táta Markéta Pilátová

Opět krásné příběhy ze života goril v pražské ZOO, nejen o Moje, ale i o ostatních z tlupy. Doporučuji si přečíst, jen opět škoda, že kniha není více rozsáhlá. Toto vydání je určené pro děti svým rozsahem a velikostí písma, ale rozhodně ne obsahově nebo stylem vyprávění, tam si své najde i dospělák a nebude litovat.

09.07.2016 5 z 5

Moja - příběh gorilí slečny Moja - příběh gorilí slečny Marek Ždánský

Půvabné a zajímavé čtení o prvním roce života gorilky Moji. Jen škoda, že byl námět zpracovaný "jen" jako knížka pro děti, tedy velmi krátké a pouze pár příběhů. Uvítala bych knižní zpracování s více příhodami a detaily za života goril v pražské ZOO.
Knížečku určitě doporučuji, je to moc příjemné čtení a jednu hvězdičku jsem ubrala pouze z toho důvodu, že je kniha rozsahem velmi malá.

30.06.2016 4 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

Skvěle napsané, příběh má spád, a smyšlená existence Pravého rodu byl autorův dokonalý tah. Charakteristiky postav Pravého rodu mne hodně bavily a jsem ráda, že jim dal autor poměrně velký prostor.
Vše bylo tak skvěle vykreslené, že jsem měla pocit promítaného filmu před svýma očima.

26.06.2016 5 z 5

Valentina a já Valentina a já Rose Tremain

Dojemný, citlivý a čtivý příběh.

13.04.2016 3 z 5

Nenávist Nenávist David Lindsey

Nevšední krimi/psychologický příběh plný zvratů, kdy do poslední stránky s jistotou nevíte, jak to dopadne. Knihu doporučuji, nudit se při ní určitě nebudete.

28.02.2016 5 z 5

Arcanum Arcanum Thomas Wheeler

Opravdu strhující děj, knížka se rychle četla, těšila jsem se na další stránky. V závěrečné čtvrtině knihy byly občas některé scény už trochu moc(občas přitažené za vlasy nebo lehce nelogické), ale i tak to na zaujetí příběhem nic neubralo.Doyle je gentleman každým coulem, Houdini dal příběhu vtip a hbitost eskamotéra, Lovecraft je tajemnou osobností s příznačným nádechem geniálního šílence. Po celou dobu, co jsem knihu četla, jsem litovala, že nebyl příběh zfilmován...stálo by za to. Třeba se takového materiálu někdo v budoucnu ujme.
Kdo má rád příběhy o věcech mezi nebem a zemí, tak se mu bude kniha určitě líbit.

27.02.2016 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Dobře napsané, velmi čtivé, zvlášť byla výborná popsaná 60. a 70. léta. Leč napínavých až posledních padesát stránek s trochu předvídatelným závěrem. Kniha ale určitě stojí za přečtení.

11.10.2015 4 z 5

Otrok Otrok Sylva Lauerová

Vzkaz pro budoucí čtenáře: prosím vás, takto D/s vztah nefunguje, takový model chování si jen autorka vymyslela, neznajíc vůbec blíže svět BDSM, protože jí zřejmě bylo zatěžko si o tom něco více přečíst na netu na takto zaměřených webovkách. Dominant je vždy za svého submisiva zodpovědný ve smyslu, že nedopustí, aby se při praktikách BDSM něco přihodilo. Nebo měl být román varováním před vychytralými ženami, které si otroka najmou z důvodu své vlastní lenosti,a roli dominantní ženy uboze sehrají,leč s fatálním koncem pro submisivního muže? Je otázkou, zda by muž takovou ženu bral jako svoji Paní a dominu, zřejmě těžko. Každý ať si tedy udělá závěr sám.

29.08.2015 2 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Za humorný příběh by se mohl označovat tehdy, kdyby takový model rodiny nebyl v poslední době dost častý, což je spíš hodně smutné. Alternativní metody jsou dobré, jen to nesmí přejít v demagogii, jako v tomto příběhu. A co se týká třetí osoby/nepříbuzenské/ v domácnosti? Popadnout za zadek a nekompromisně vyhodit.

29.08.2015 2 z 5

Na humorně laděný román je tam dost politiky, místy navíc trochu nudné politiky. Těžko jsem se prokousávala první polovinou knihy, druhá měla daleko větší spád a byla zábavnější, a s pauzami jsem nakonec knihu dočetla. Hodně mne pobavila postupná náhodná likvidace členů gangu a některá setkání páně Alana s čelními představiteli různých vlád. Některé situace těžko uvěřitelné, ale o tom život přeci je :)
Nejpůvabnější je dotaz Alana v domově důchodců, který vznese vůči ředitelce, která mu právě sdělila výčet povinností a pravidelný harmonogram v domově, cituji: "Vysrat se můžu jít, kdy chci? "

03.08.2015 4 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Tento třetí díl se mi líbil nejvíce, zvlášť závěr byl hodně napínavý a akční. Moc se mi celá trilogie líbila - silný příběh.

21.04.2015 5 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Krásný romantický a zajímavý příběh, kterému nechybí napětí a fantasy kouzlo, dobře napsané a čtivé. Jen mne to poněkud věkově minulo, jsem náročnější, ale když se vrátím v duchu o dvacet let zpět, tak by to šlo. Mám ráda vlkodlaky i jako dospělá :o)

26.10.2014 5 z 5