Moja - příběh gorilí slečny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh Moji, gorilí slečny, která se jako první gorilí mládě narodila v ČR. Tištěno na křídovém papíře a doplněno fotografiemi gorilí rodinky. Když se v pražské zoologické zahradě narodilo gorilí mládě, rozhodli se ošetřovatel lidoopů Marek Ždánský a fotograf Pavel Potkány, že jeho život zdokumentují. Přizvali ke spolupráci Janu Murasovou a začali zpracovávat příhody celé gorilí rodiny. Tato kniha, sepsaná podle "Deníku ošetřovatele" Marka Ždánského, čtenáře provází prvním rokem života gorilky Moji....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109327/moja-pribeh-gorili-s-109327.jpg 4.76
Žánr
Příroda, zvířata, Pro děti a mládež
Vydáno, Argo
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Moja - příběh gorilí slečny

Přidat komentář
ladyfromskye
30.04.2018

Kouzelná knížka s úžasnými fotografiemi. Životní osudy první gorily narozené v ČR jsem tenkrát doslova hltala, ale ke knížce jsem se dostala až teď po letech. Kdybych ji četla jako dítě, byla by pro mě určitě nějakou dobu něco jako Bible, dnes už ale vidím ty chyby - jak překlepy, tak stylistické záležitosti. Přesto jsem se rozhodla přimhouřit oči a věnovat plné hodnocení. A samozřejmě knížku doporučuji :-)

XenaTaurus
30.06.2016

Půvabné a zajímavé čtení o prvním roce života gorilky Moji. Jen škoda, že byl námět zpracovaný "jen" jako knížka pro děti, tedy velmi krátké a pouze pár příběhů. Uvítala bych knižní zpracování s více příhodami a detaily za života goril v pražské ZOO.
Knížečku určitě doporučuji, je to moc příjemné čtení a jednu hvězdičku jsem ubrala pouze z toho důvodu, že je kniha rozsahem velmi malá.


rusalka123
07.08.2013

Moc roztomilé příběhy, všem milovníkům zvířat a zvlášť Pražákům nebo všem lidem, co si pamatují na Mojino narození, doporučuju přečíst.:)