Gorilí táta

Gorilí táta https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163930/bmid_gorili-tata-l9M-163930.jpg 4 28 9

Autor vzpomíná jaké to bylo starat se o nejslavnější českou gorilu Moju. Jaké to je starat se o nejslavnější českou gorilu Moju? Skákat pro ni do vodního příkopu a trnout, jestli to přežije, a kromě ní mít na starosti nevypočitatelné šimpanze a stydlivého orangutana co má problémy s láskou? Marek Ždánský je známý ošetřovatel lidoopů, který zvířata nejen miluje, ale dokázal pro ně nejednou riskovat i vlastní život. V jeho příběhu vyprávěném spisovatelkou Markétou Pilátovou se můžete dozvědět spoustu věcí o gorilách, ale taky o tom, že být ošetřovatelem v zoo je jedno velké, každodenní dobrodružství. Kniha je provázena výraznými ilustracemi Daniela Michalíka... celý text

Pavouček2
10.01.2022 4 z 5

Zajímavé, zábavné i smutné. Mohlo toho ale být daleko víc. Těším se na Golilího tátu v Africe.

fénix56
19.01.2021 4 z 5

Marka Ždánského jsem kdysi viděla ve Všechnopárty a svým vyprávěním o gorilách mne velmi zaujal. Proto jsem si přečetla i tuto milou knížku a nezklamala mne.

Jelen51
16.04.2018 5 z 5

Moc hezký, klidně by mohla být i delší a určitě si jí ještě jednou přečtu... jo a už se těšim do ZOO

XenaTaurus
09.07.2016 5 z 5

Opět krásné příběhy ze života goril v pražské ZOO, nejen o Moje, ale i o ostatních z tlupy. Doporučuji si přečíst, jen opět škoda, že kniha není více rozsáhlá. Toto vydání je určené pro děti svým rozsahem a velikostí písma, ale rozhodně ne obsahově nebo stylem vyprávění, tam si své najde i dospělák a nebude litovat.

nemeckovatereza
07.05.2015 5 z 5

knížku jsem dostala od mamky a byla jsem nadšená ( je mi 24 =))), protože jsem ji pořád vyprávěla o návštěvě Marka Žďánského v Show Jana Krause =)) pro mě nezapomenutelný díl u kterého jsem se hooodně nasmála, doporučuji shlédnout na youtube ;)

Jusťa
20.03.2015

Kniha se mi líbila a bylo to dobrodružné.

Lzicenka
15.10.2014 5 z 5

Nádherný emotivní pohled do světa ošetřovatelů, doma jsme si knihu užili s dětmi. Krásné ilustrace.

EvaHlu
24.10.2013 5 z 5

Moc pěkná knížka pro celou rodinu. Mám ji doma a budu se k ní vracet.

KlubKnihomolu
09.10.2013

Moc pěkná knížka pro děti i dospělé!

ochrana zvířat gorily

Autoři knihy