xena2711 xena2711 komentáře u knih

Studentka Studentka Tess Gerritsen

Příjemná detektivka, ale bohužel lehce předvídatelná skoro od začátku.

14.06.2023 3 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Všechny knihy od B. A. Paris jsem četla, ale tato byla nejslabší. Čtivá je jako všechny, takže super, ale obsahově to bylo takové uspěchané a překombinované.. Opravdu slabá kniha. Snad bude příští zase skvělá.

03.06.2023 3 z 5

Lepšího manžela abys pohledala Lepšího manžela abys pohledala Alena Jakoubková

Oddychovka na jeden večer.

26.05.2023 3 z 5

Dům nového života Dům nového života Marie Adams (p)

Milý příběh o třech kolegyních, porodních bábách a také kamarádkách. Moc hezky napsaná kniha. Má to být trilogie, tak se těším na pokračování.

07.05.2023 4 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Další slušná detektivka. Určitě zas o kus lepší než Dokonalé propojení. Těším se na další knihu...

25.04.2023 4 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Musím napsat, že tato kniha se autorce povedla. Mnohem lepší než Listopád, ale zase na Hanu zatím žádná nemá. Silný příběh malé cácorky, kdy Vám chvilkami běhá mráz po zádech...Velmi smutné dílo...

17.04.2023 5 z 5

Zrádná paměť Zrádná paměť Lisa Gray

Moc pěkná detektivka. Doufám, že bude další díl. Druhá knížka je určitě o trochu lepší.

15.04.2023 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Lisa Gray

Taková spíš oddechová detektivka..ale dobrá. Jdu na dvojku.

06.04.2023 4 z 5

Dvakrát měř, pak manžela řež Dvakrát měř, pak manžela řež Alena Jakoubková

Přestože vím, že to bude jednoduché čtení s velmi naivní hlavní hrdinkou a hodně vaření a receptů, knihu přečtu. Ach jo:-)

30.03.2023 3 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Opravdu moc pěkná rodinná sága, která se o odehrává po roce 1949 až po současnost.
Ukazuje příběhy dětí, kterým Československo, v době občanské války v Řecku, poskytlo azyl. O problematice jsem okrajově věděla, ale tato knížka určitě mnohé překvapí, jak to bylo náročné a těžké.. Krásná knížka. Doporučuji.

27.03.2023 5 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Velmi silný příběh a také neuvěřitelně silná hlavní hrdinka Neonila. A závěr ten mě dostal..Doporučuji.

25.03.2023 4 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Marcel Moss

Temná tajemství byla silně propletená a ještě na straně 152 nebyli všichni aktéři ve hře... Asi jsem čekala víc. Super obálka.

21.03.2023 3 z 5

Matka, jakou jsem mohla být Matka, jakou jsem mohla být Kerry Fisher

Určitě působivý psychologický román. Ukazuje, jak jedno rozhodnutí může změnit životy všem, a jak záleží na úhlu pohledu...

14.03.2023 4 z 5

Jiné životy Jiné životy Sofia Lundberg

Od autorky jsem četla zatím všechny knihy, ale tato mi přijde asi více depresivní, smutná.

09.03.2023 4 z 5

Odložené dítě Odložené dítě Jess Ryder

Zajímavý psychologický thriller. Trošku překombinovaný, ale stojí za přečtení.

06.03.2023 4 z 5

Penzion Penzion Robin Morgan-Bentley

Tak já půjdu asi proti davu, ale za mě to bylo silně překombinované a nevěřím, že by se v reálném životě něco takového mohlo přihodit...Osobně jsem si myslela, že autorka je žena:-)

28.02.2023 3 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Tak na mě to byla strašně depresivní kniha od začátku do konce. Tady bylo prostě všechno špatně. Druhá knížka od autorky, co jsem četla a stále stejný styl...Nevím, zda nepopisuje svůj život..

25.02.2023 3 z 5

Kruh pochybností Kruh pochybností Tracy Buchanan

Zajímavý psychothriller. Bohužel ale není tak živý a akční, jak bych si představovala. Obálka je zdařilá. Moje známka je tak 3,5:-)

23.02.2023 4 z 5

Rebelka: Moje cesta za svobodou Rebelka: Moje cesta za svobodou Rahaf Mohammed

Všechny příběhy z arabského světa, které jsem četla, se týkaly mladých žen ze zahraničí. Všechny se bláznivě zamilovaly a po příjezdu za láskou přišlo tvrdé probuzení... Rahaf je ale mladá dívka, která se narodila v tradiční Saudské Arábii a popisuje těžký život dívek a žen hned od narození...

20.02.2023 4 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Krásný román z lékařského prostředí. Životní osudy skupinky mladých lékařů a různé peripetie nejen v pracovním, ale i soukromém životě. Kniha se moc hezky četla. Líbily se mi i průběžné informace z každé doby. Nadčasovost byla opravdu skvělá.. 700 stránek bylo hned pryč. Doporučuji.

19.02.2023 5 z 5