Worbitka89 Worbitka89 komentáře u knih

Moje první pohádky Moje první pohádky Marie Tetourová

Nejznámější pohádky vyprávěné svým způsobem, ilustrace mě příliš nezaujaly,ale kniha je pro děti a těm asi stačí. Dětem však vadí, že značně předbíhá příběh za obrázky, což u těch nejmenších přerušuje vyprávění a vrací se k obrázkům, které neviděly a musí se dovysvětlovat.

11.01.2023 3 z 5

Mimino: návod k obsluze Mimino: návod k obsluze Joe Borgenicht

Lepší než většina knih o dětech, ale v zásadě se opakuje to samé a mužům to zrovna situaci neulehčí, ale aspoň je to více vtipně podané.

12.12.2022 3 z 5

Začínáme se zahrádkou Začínáme se zahrádkou Ursula Braun-Bernhart

Jednoduchá kniha od německých autorů je naší kultuře bližší, než třeba anglický styl. Je zaměřena spíše na estetiku zahrádek ve městech, nejpřínosnější část je v závěru,kdy co zasadit a jak co roste.

29.10.2022 3 z 5

Oficiální pokémon příručka Oficiální pokémon příručka Maria S. Barbo

Obrázková knihy pro všechny malé nadšence seriálu, na který odkazuje a cituje. Obsahuje původních 151pokemonu a něco málo o všech postavách seriálu. Jen si vybrat, který Pokémon se vám líbí.

21.10.2022 4 z 5

Tři slepé myšky Tři slepé myšky Agatha Christie

Tri slepé mysky, nejhranější divadelní představení světa, kdo přečte, pochopí proč. A další příběhy knihy hezku doplní. Ještě by mě zajímaly další osudy postav po dopadení pachatele i soukromí detektivů.

05.10.2022 4 z 5

Medvídek Pú - Ovocná hostina Medvídek Pú - Ovocná hostina Walt Disney

Útlá knížka s jedním příběhem s medvídkem Pú. Pěkné čtení pro malé milovníky Stokorcového lesa s velkými obrázky.

09.09.2022 5 z 5

Ženy, co se nedaly Ženy, co se nedaly Ivana Peroutková

Čteno v rámci čtenářské vyzvy. Zaujal mě úvod knihy. To co jsem v ní našla, ale nadšení trochu utlumilo. 25 žen v našich dějinách z rozlišných dob, oborů, poměrů. Vsechny si šly emancipovane za svým. Ale některé jsou vykresleny sobecky, znuděně, snobsky, jiné hrdinsky, tvrdohlavě, profesionálně, nebo stroze historicky, některé chybějí úplně, jiné přebývají. Jakoby záviselo na sympatii autora knihy, jak kterou ženu vykreslí bez nadhledu. Je dobře, že se o ženách píše. Naštěstí tam byly i takové, co jsem neznala a něco se dozvěděla. Jinak by to bylo 25 referatu k maturitě. Pro studentské účely vhodná kniha. Chtělo by to pokračování,aby tam byly i významné ženy, na které se zcela zapomnělo. Grafika se mi velmi líbila i citáty. Ještě bych přidala skutečnou fotografii.

29.04.2022 3 z 5

O mašinkách - pohádky na kolejích O mašinkách - pohádky na kolejích Jiří Kahoun

Knížka pro všechny malé nadšence do vlaků a všeho, co se děje na kolejích. Oceňuji českou knihu, která je plná našich měst. Obrázky jsou teda vadou na kráse. Mne ani dceru nenadchnuli, podobně jako některé výrazy, kterým malá vůbec nerozuměla, vhodná na večerní předčítání, ale ne na nácvik čtení. Našli se i příběhy, které neměly žádnou zápletku.

04.03.2022 3 z 5

Alenka v kraji divů / O třech malých prasátkách / Autíčko Modrásek Alenka v kraji divů / O třech malých prasátkách / Autíčko Modrásek Walt Disney

Pro malé děti stačí prohlížení obrázků, ani jsem tehdy neuměla číst a kniha se mi líbila.

23.02.2022 4 z 5

Donald Duck: Výstava psů Donald Duck: Výstava psů Walt Disney

Roztomilý příběh o tom, jak si Donaldovi synovci vyprosili zvířátko. Krásné obrázky, minimum textu pro začátečníky čtenáře, nebo stačí prohlížení obrázků a příběh se dá vyprávět bez čtení. Motivační kniha, která mě v 6 letech inspirovala natolik, ze jsem zkoušela to na rodiče taky a nejlepšího přítele člověka jsem dostala.

22.02.2022 5 z 5

Candy Book Candy Book Walt Disney

Milá knížka pro všechny malé milovníky Medvídka Pú. Celoplošné obrázky, které s krátkými texty a jednoduchými příběhy jsou ideální pro první předčítání malým posluchačům či učení čtení školáčkům.
Druhý příběh je lehce odlišně ilustrován a mě se více zamlouval stejně jako myšlenka: ,, Tak budeme slavit to, že i když se spolu vždycky neshodneme, umíme se sejít a užít si zábavu společně."

18.02.2022 5 z 5

Mámou hravě Mámou hravě Martina Karásková

Kniha je pěkná, bylo fajn mit po ruce sadu návodů pro mrňousy rozdělených dle věku (orientačně), kniha vhodná pro tvořilky. Něco jsme zkusili a bud zaujalo, nebo ne. Přišla mi orientovaná spíše na chlapce a taky hodně věcí jsem znala z pinterestu a jiných knih. Poslala jsem knihu dál.

05.02.2022 4 z 5

Objevujeme svět! Noc Objevujeme svět! Noc Nathalie Choux

Jednoduché a pěkné zpracování noci s posuvnými obrázky. Asi nejlepší ze serie. Je vidět, ze je to přejato ze zahraničí, majáku v CR moc nemáme. Několik obrázků bych přidala, brzo to roční dcerku omrzelo.

29.01.2022 4 z 5

Zuzanka a její pes Ňufka Zuzanka a její pes Ňufka Jan Machač

Jako malá jsem ji milovala, krásné ilustrace a pěkný příběh. Sama jsem se chtěla kamarádit s každou blond Zuzankou v okoli.

18.01.2022 5 z 5

Jurský park Jurský park Gail Herman

Přepis filmového příběhu jsem četla už před mnoha lety a vím, že jako malé milovnici filmu se mi to líbilo. Dnes už by to bylo horší.

18.01.2022 3 z 5

Nejšťastnější batole v okolí Nejšťastnější batole v okolí Harvey Karp

Volné pokračování o vývoji dítěte. Skvěle nenásilně popsán vývoj, jeho psychika chování, podpora rodičů, odlehčený styl psaní, vtip a tipy jak to všechno zvládnout. Jedná se o knihu o amerického lékaře, takže si z americkeho stylu výchovy musíme vybrat to, co je použitelné v naší kultuře. Nejlepší je začátek a konec, střed se hodně opakuje, ale aspoň to uvízne v paměti. Knihu doporučuji dál všem (prvo)rodičům, je mnohem lepší než někteří rádoby odborníci, kteří na svém dítěti na kterém staví alfu a omegu.

12.01.2022 4 z 5

Zlatý věk Zlatý věk Vítězslav Nezval

Několik pěkných básní, zbytek obsahuje obrazy ze vzpomínek na dětství, obrazy z tehdejšího města i vesnice. Me se vesměs ty obrázky určené pro deti vůbec nelíbili, ale jsou poplatné době a jistě mají pro někoho kouzlo, stejně jako básničky.

23.12.2021 3 z 5

Jak se zbavit plenek Jak se zbavit plenek Vanda Schreierová

162 stran od trojnásobne milé maminky, která se snaží předat své zkušenosti s odplenokvanim dál. Kniha se čte čtivě a rychle, vše se ale postupně opakuje pořád dokola. Pokud bychom vyndali obrázky a opakovaný text a omáčku, zbyla by tak 20strankova brožura. V knize jsem hledala indiánskou metodu odplenkovani - jsou v ní však jen běžně známé rady a mě nic nového nepřinesli. Ovšem některým dalším matkám by se mohli hodit. Ty se snaží se motivovat k výdrži, trpělivosti a častému praní. Autorka hledá i normu pro výchovu, ikdyz v závěru ji nechá vlastně na vás.

16.11.2021 2 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Taky jste si Marcela představovali jako velkého tučnáka s knírem ve fraku?

Kniha opakuje stejné téma, je nenáročná a tentokrát opravdu až moc předvídatelná. Od 4. strany čtenář ví o čem to bude, jak to dopadne, kdo s kým bude - což bylo i mě dost rychlé. Přeměna cukrárny dává bod navíc. Oproti kavárně v Kodani chyběl moment překvapení, důmyslěnjší zápletka a oproti pekárně v NY zas chybělo ,,to lechtivé". Postavy mi přišli docela oploštěné, ale pro nenáročného čtenáře na léto je to oddechovka, kterou může přerušit a za pár měsíců se k ní vrátit a co zapoměl se mu hned vrátí, až tak je to jednoduché.

16.07.2021 3 z 5

Jama a kyvadlo Jama a kyvadlo Edgar Allan Poe

Temná povídka o které se mnoho v literatuře napovídá, ale ve skutečnosti je úplně jiná! Konec me dostal!

10.07.2021 4 z 5