WolfIssen WolfIssen komentáře u knih

Největší podvod 20. století Největší podvod 20. století Liebmar Bausch

Kdo nevěří nebo nechce věřit, ať tam běží, přesněji řečeno přečte si tuto nepříliš silnou, ale pravdivými fakty a nespornými důkazy natřískanou knížku. Popravdě řečeno, divím se lidem, kteří ještě v dnešní době opravdu věří "všemocným" USA, že na Měsíci byli a dokonce nám lžou, že se chystají v dohledné době na Mars...

30.09.2021 5 z 5

Štěchovický poklad – konec legend Štěchovický poklad – konec legend Jaroslav V. Mareš

Knihu jsem měl v plánu si pořídit ihned po té, co jsem během koronavirového lockdownu sledoval autorovy livestreamy na youtube, mnohdy se zatajeným dechem. Nejinak tomu bylo i během v podstatě bleskurychlého přečtení této úžasné knihy. Vše je logicky vysvětleno a vše do sebe logicky zapadá. Pokud vás zajímají záhady, tajemství a tajné projekty Třetí říše, určitě si knihu pořiďte. Velký přínos vidím ve spoustě obrazového materiálu obsaženého v knize, ať už se jedná o fotografie, nákresy, mapy apod. Troufám si říct, že pan Jaroslav V. Mareš napsal nejlepší knihu na dané téma.

24.08.2021 5 z 5

Utajené vynálezy Utajené vynálezy Jan A. Novák

Stejně jako její předchůdce, kniha Záhadné vynálezy od pana J. A. Nováka je uceleným a na informace velice bohatým a vyčerpávajícím pojednáním především o tom, že teorie o zaniklé dávné vysoce vyspělé civilizaci je čím dál více pravděpodobnější a dostává reálné kontury.

17.08.2019 5 z 5

TransAsia - vlakem kolem Asie se skládacími koly TransAsia - vlakem kolem Asie se skládacími koly Monika Vacková

Z mé strany tato úctyhodná cesta zaslouží přinejmenším obdiv, rád bych totiž věděl, čím se oba manželé živí, když si můžou na 100 dní jen tak od pasu vyrazit do světa. Vím, že oba cestují na kole po světě se svými malými dětmi, které z toho sice absolutně nic nemají, ale kdo z nás může říct, že byl třeba v osmi letech v Austrálii... Kniha je moc pěkně udělaná co do úpravy. S textem je to v mnoha případech horší. Autorka patrně neví, že ve slově dolů se opravdu píše kroužek na "u" :-) :-) No, konec srandy. Cestopis tohle určitě není. Spíše mi ta kniha příjde jako průvodce a to hned z několika málo důvodů. Koho například zajímá v kolik hodin přesně jede každý vlak, který oni využili? Takových zbytečných vět v textu a polopaticky líčených situací jsem v "cestopise" ještě nezažil. Na druhou stranu třeba například vůbec nepopsali nepálské národní jídlo khana, které si tolik pochvalovali. Do textu jej sice umístili na miniaturní fotce, ale z čeho se skládá a co je základem tohoto pokrmu se z textu nikdy nedozvíte... Takto bych mohl pokračovat, ale to bych musel knihu začít číst znovu a to opravdu nehodlám udělat. Ale abych jen nekritizoval: pěkně vyhotovené knize vévodí spousta podařených fotografií a zaujaly mě na konci knihy i popisy železnic států, kterými manželé projížděli. Na konec stačí jen dodat, že v Indii jsem sice ještě nebyl, ale to, že tam Indové šlapou ve sračkách a jsou to špíny největšího kalibru, vím už hodně dlouho :-)

03.12.2018 3 z 5

Putování pro nic za nic aneb na kole i v mačkách v pohodě i sračkách Putování pro nic za nic aneb na kole i v mačkách v pohodě i sračkách Pavel Knebl

Je až k podivu, jak skromně a o to více dobrodružněji lze cestovat a poznávat jak přírodní krásy, tak pohostinnost místních lidí a gastronomické zážitky. V knize je popsaných spousta situací u kterých se budete válet smíchy.

20.03.2018 5 z 5

Toulky tajemnými místy Čech Toulky tajemnými místy Čech Aleš Česal

Zajímavá a vkusně provedená kniha o zajímavých a záhadných místech Čech (místa na Moravě v ní nehledejte). Každý milovník tajemna si zde příjde na své. Mně osobně více nadchla první polovina knihy. Fotografie jsou opět černobílé, stejně jako v knize Toulky českým tajemnem, ale z mého úhlu pohledu mohli autoři alespoň některé zvolit v barevné formě. V anotaci na zadní straně přebalu knihy se píše: "Všechna místa jsou doplněna přehledným popisem cesty a lokality ležící mimo známé turistické trasy jsou zaměřeny pomocí GPS." Přehledný popis cesty ani GPS souřadnice jsem v knize nenašel". Poslední věta stejné anotace zní: "Knihu doprovází množství fotografií, dobových rytin, plánků a map." Plánky a mapy budete v knize hledat marně...

10.10.2017 4 z 5

Operácia Rösselsprung Operácia Rösselsprung Miran Sattler

Detailně popsaný výsadek na bosenské město Drvar a pokus o zajmutí Josipa Tita. Popis je směřován z pohledu obránců tak detailně, že úplně chybí vylíčení samotné operace z pohledu útočníků a organizátorů této akce. Dočtete se jen svědectví ze strany obránců, zatímco svědectví německých vojáků není uvedeno vůbec. Kniha by se proto měla jmenovat například Obrana Drvaru nebo Obrana proti operaci Rösselsprung.

20.03.2016 4 z 5

Tajemství ostrova X Tajemství ostrova X Jiří Pražák

Jde vidět, že autoři jsou publicisté, kteří se věnovali vojenským tématům. Malá knížka o nějakých 185 stránkách textu je doslova nabitá informacema o projektech raket V1 a V2 a dotýká se také dalšího tajného projektu - vysokotlakového děla tzv. "Tisícinožky" neboli V3. Zájemcům o tajné zbraně Třetí říše a počátky raketové techniky mohu jen a jen doporučit.

28.02.2016 5 z 5

Největší tajemství Třetí říše Největší tajemství Třetí říše Milan Zacha Kučera

Ihned, jak jsem na knihu narazil, neváhal jsem a koupil si ji, protože o Sovích horách jsem četl nějaké články, ale co se týče knih o záhadách podzemí Sovích hor, tato je zatím jediná u nás vydaná. Když jsem před dvěma týdny v některých komplexech Sovích hor byl (a zanedlouho se tam opět rád vrátím), doslova jsem záviděl Polákům, kolik mají knih o tomto dechberoucím tématu. Nicméně kniha Milana Zacha Kučery je dosti vydatná na informace, přečetl jsem ji jedním dechem a do budoucna doufejme, že přibude ještě další kniha na toto nevyčerpatelné a vskutku záhadné téma plné otázek. Autorovi i celému S.G.P. přeju spoustu nových zjištění a úspěchů ve výzkumu.

18.05.2015 5 z 5

Tajemství templářů Tajemství templářů Lynn Picknett

Knihu mám sice rozečtenou, ale i tak si dovolím už teď napsat poznámku do komentáře. První kapitola, která popisuje skrytou symboliku Leonardových obrazů, ochuzuje čtenáře o povšimnutí si této symboliky na vlastní oči, protože reprodukované fotografie DaVinciho obrazů v knize jsou malé, černobílé a navíc nevalné kvality. Proto musí člověk nahlédnout buď do jiné publikace nebo na internet, pokud doma přímo nevlastní originály :-)

Po konečném přečtení můžu konstatovat, že jde o vskutku pozoruhodnou knihu, která se na jednu stranu špatně čte, na druhou stranu nabízí množství zajímavých faktů a teorií. Třetí věcí, na kterou musím upozornit, je zavádějící název. Namísto zkoumání tohoto středověkého mystického řádu, kniha předkládá především sáhodlouhé teorie a dohady okolo vzniku křesťanství a lidí s ním spojených. Za polovinou knihy se tak můžeme nudit například nekonečným rozpitváváním evangelií.
Ze své strany bych mohl dodat, že ačkoli se zajímám nejen o křesťanství (ikdyž v existenci Ježíše Krista, svatých a celé křesťanské "mytologie" nevěřím), je mi zle z toho, kolik lží tohle světově nejrozšířenější nábožensví provází už od jeho vzniku.
Poslední kapitola knihy stojí zato, shrnuje totiž perfektně celou knihu a předkládá konečný názor, chcete-li teorii obou autorů.
100 % křesťanů i rádobykřesťanů by si toto dílo mělo určitě přečíst a zamyslet se nad věcmi, které neznají a nad dogmaty, která slepě a bez rozumu uznávají.
I tak smekám nad detektivní prací obou autorů.
Na závěr bych ještě dodal, že pokud Převorství sionské skutečně existuje, nic zvláštního, jako třeba totální obrat a kolaps křesťanství nechystá. Podle mého názoru se totiž křesťanské zlo a lež za celou svou historii stalo tak mocné, že není v silách jakékoli tajné společnosti jej zničit.

18.02.2014 3 z 5

Luciferův trůn Luciferův trůn Jeremej Ijudovič Parnov

Abych to shrnul: velké plus vidím ve velkém množství informací a skvělé čtivosti knihy. Na druhou stranu musíte brát v potaz, že autor je jednak vědec a jednak psal tuto knihu v době komunismu. Z toho vyplývá odmítavý postoj k věcem okultním. Pro člověka zabývajícího se tímto tématem určitě jedno ze stěžejních děl a hodně důležitá kniha, která stojí za přečtení. Výborný komentář napsal Sajdeman.

09.02.2014 4 z 5

Tajemství měsíční jeskyně a jiné záhadné úkazy Tajemství měsíční jeskyně a jiné záhadné úkazy Robert K. Lesniakiewicz

No, nevím, co bych napsal. Knihu jsem přečetl celkem rychle, protože jsem se nemohl nabažit hltání tak poutavého čtení, které doslova bere dech. V knize není nic přehnané, ba právě naopak - autoři zde představují doslova detektivní práci v pátrání po záhadných úkazech a artefaktech dávných civilizací nebo přeneseně také mimozemských návštěvníků. Nabízejí široký rozsah důkazů i teorií. Jsem moc rád, že tuto knihu mám, nebylo snadné ji sehnat.

28.02.2013 5 z 5

Konspirační teorie Konspirační teorie Jamie King

Kniha vcelku obšírným způsobem abecedně mapuje všemožné spiklenecké teorie, které se skutečně staly, nebo jsou jen domněnkou páru jedinců. Vše, co je v obsahu a spoustu dalšího na stránkách knihy naleznete, at' už se to týká nejznámějších konspirací nebo těch méně známých.

26.12.2011 4 z 5

Jitro kouzelníků Jitro kouzelníků Jacques Bergier

Výborně napsané, autoři odvedli opravdu skvělou a obsáhlou práci. Nicméně jsem postrádal více faktů, na které je tato kniha skoupá a autoři využívají řádky spíše a hlavně k popsání svých názorů a náhledů, což hlavně ke konci knihy vede k nezáživnosti.

09.01.2011 4 z 5

Beránek Beránek Petr Poulík

Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tato kniha mě nudila, a to se mi často nestává... Zapůjčil mi ji kamarád spolu s knihou Covidiáni od stejného autora. Covidiáni jsou jakožto vize budoucnosti opravdu čitelný román, ale Beránek, coby jakýsi nepřímý předchůdce Covidiánů (pouze co se týče několika stejných postav, nikoli příběhu) je rozvláčný především v každé kapitole nekonečným popisem pocitů a emocí. Další hvězdu srážím kvůli biblickým žvástům (citátům z Bible) napěchovaných vrchovatě mezi popisy oněch emocionálních pocitů.

07.02.2022 1 z 5

Covidiáni Covidiáni Petr Poulík

Ikdyž jde o vcelku konstruktivní nahlédnutí do jedné z přemnohých nedalekých budoucích realit, o které lze přemýšlet, vrchovatě mně v knize obtěžovaly citáty z odpadní "knihy knih" - Bible.

04.02.2022 4 z 5

Griffinův příběh Griffinův příběh Steven Gould

V anotaci knihy je uvedeno, že Griffin se umí teleportovat v prostoru i čase. To ale není pravda, umí se teleportovat pouze v prostoru. Filmové zpracování je jakousi syntézou této knihy a knihy Jumper, které na sebe ale nenavazují a každá stojí jako samostatný příběh. Nicméně další opravdová teleportační senzace.

02.02.2020 5 z 5

Jumper Jumper Steven Gould

Pokud by se mě někdo zeptal na bombastickou sci-fi v reáliích běžného života, určitě mu doporučím tuto skvělou pecku.

23.01.2020 5 z 5

Tunguzský meteorit. Záhada na víc než jedno století Tunguzský meteorit. Záhada na víc než jedno století Jan A. Novák

Pravděpodobně nejlepší u nás dostupná kniha zabývající se Tunguzskou událostí a příbuznými tématy.

06.01.2020 5 z 5

Každý kopec má své... NEJ Každý kopec má své... NEJ Milan Silný

Nevšední cyklistická kniha plná nevšedních zážitků, humorných situací, ale také zajímavých historicko - geografických faktů. Maximálně čtivě napsaný a vysoce inspirativní počin. Jsem taktéž vášnivý cyklocestovatel a tato kniha mě příjemně překvapila a pobavila.

05.02.2019 5 z 5