Tajemství templářů

Tajemství templářů

Podtitul: Tajní strážcové pravdy o skutečné totožnosti Ježíše Krista Populárně naučná kniha o tajemství svatého grálu, starých křesťanských sektách a Leonardu da Vincim, která odhaluje kořeny a pravou tvář křesťanství a západní kultury. Precizní a doslova detektivní práce autorů odhaluje takřka světové tajemství magického kultu templářů a dalších sekt a kacířů. Vysvětluje vztah mezi Ježíšem Kristem, Janem Křtitelem a Marií Magdalskou na pozadí obrazů Leonarda Da Vinci a symbolů na nich. Vysvětluje jejich využívání v času i prostoru. Svá tvrzení autoři dokládají rozsáhlým poznámkovým aparátem a seznam doporučené literatury....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32761/tajemstvi-templaru-83f-32761.jpg 3.811

The templar revelation (2004)

Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Beta-Dobrovský, Ševčík (Plzeň)

WolfIssen
18.02.2014

Knihu mám sice rozečtenou, ale i tak si dovolím už teď napsat poznámku do komentáře. První kapitola, která popisuje skrytou symboliku Leonardových obrazů, ochuzuje čtenáře o povšimnutí si této symboliky na vlastní oči, protože reprodukované fotografie DaVinciho obrazů v knize jsou malé, černobílé a navíc nevalné kvality. Proto musí člověk nahlédnout buď do jiné publikace nebo na internet, pokud doma přímo nevlastní originály :-)

Po konečném přečtení můžu konstatovat, že jde o vskutku pozoruhodnou knihu, která se na jednu stranu špatně čte, na druhou stranu nabízí množství zajímavých faktů a teorií. Třetí věcí, na kterou musím upozornit, je zavádějící název. Namísto zkoumání tohoto středověkého mystického řádu, kniha předkládá především sáhodlouhé teorie a dohady okolo vzniku křesťanství a lidí s ním spojených. Za polovinou knihy se tak můžeme nudit například nekonečným rozpitváváním evangelií.
Ze své strany bych mohl dodat, že ačkoli se zajímám nejen o křesťanství (ikdyž v existenci Ježíše Krista, svatých a celé křesťanské "mytologie" nevěřím), je mi zle z toho, kolik lží tohle světově nejrozšířenější nábožensví provází už od jeho vzniku.
Poslední kapitola knihy stojí zato, shrnuje totiž perfektně celou knihu a předkládá konečný názor, chcete-li teorii obou autorů.
100 % křesťanů i rádobykřesťanů by si toto dílo mělo určitě přečíst a zamyslet se nad věcmi, které neznají a nad dogmaty, která slepě a bez rozumu uznávají.
I tak smekám nad detektivní prací obou autorů.
Na závěr bych ještě dodal, že pokud Převorství sionské skutečně existuje, nic zvláštního, jako třeba totální obrat a kolaps křesťanství nechystá. Podle mého názoru se totiž křesťanské zlo a lež za celou svou historii stalo tak mocné, že není v silách jakékoli tajné společnosti jej zničit.