wlado wlado komentáře u knih

Dům zrcadel Dům zrcadel Ben Cheetham

Asi čítanie pre pubertálny vek, no s hororom to nemá nič spoločné. Miestami až nechutné scény a záver podobne ako v prvom diele otvorený. Autor asi bude pokračovať, no už nemám záujem...

01.09.2023 2 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Ben Cheetham

Autor určite píše dobre a pútavo, no hororom by som túto knihu nenazval. Kto hľadá mrazivý duchársky horor, asi bude sklamaný. Autor nevyťažil z pútavej témy takmer nič. No skúste...

01.09.2023 3 z 5

Studentka Studentka Tess Gerritsen

Čakal som od svojej obľúbenej spisovateľky triler, no išlo o detektívny, trochu psychologický príbeh. Kniha sa nečítala zle, no určite sa k nej už nevrátim. Dej bol predvídateľný, postavy na vôbec neuchvátili.

12.08.2023 3 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Určite som čítal desivejšie horory od autorky ako tento titul. Miesto desu miestami až úsmevné pocity. Mám pocit, že autorka začala až príliš "tlačiť na pílu" a z hororu sa stáva skôr triler.

29.07.2023 3 z 5

Tajemství škorpiona Tajemství škorpiona Lincoln Child

Klasické pútavé čítanie od tejto dvojice autorov. Trochu mi vadil na konci vševediaci Pendergast. Každopádne kniha stojí za prečítanie.

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Kniha mi pripadala dosť zmätočná, množstvo postáv, striedanie časových rovín. Prvá časť ma preto nebavila a skoro som knihu odložil. Druhá časť bola lepšia, hlavne keď sa čitateľ dostatočne zorientuje v postavách. Odporúčam.

Čtvrtý rozměr noci Čtvrtý rozměr noci Dean Koontz

Koontz je zvláštny spisovateľ. Niektoré knihy sa čítajú jedným dychom, iné sú komplikované a ťažko čitateľné. Do tejto druhej kategórie radím aj túto knihu. Vety sú veľmi komplikovane stavané, niektoré treba čítať dvakrát, aby človek pochopil o čo ide. Ináč kniha stojí za prečítanie, no možno treba čítať pomalšie.

Panenka Panenka Yrsa Sigurðardóttir

Pre mňa úplný prepadák. Nekonečné rozhovory o ničom, dej sa vlečie. Autorka používa množstvo odbočení, ktoré sú len na pridanie stránok, s príbehom majú málo spoločného. Množstvo postáv, a vzhľadom na podobnosť niektorých mien sa to pekne zamotáva. No a panenka,... Ak čakáte prvky tajomna a hororu, zabudnite.

10.05.2023 2 z 5

Mořský detektiv Mořský detektiv Mark Douglas-Home

Zaujímavá kniha, v ktorej sa prelína niekoľko príbehov. Autor píše pútavo, kniha sa číta dobre, a na kvalite jej pridá aj pútavý popis krásnej prírody. Odporúčam

28.04.2023 3 z 5

Koutkem oka Koutkem oka Dean Koontz

Pekné čítanie s plným dejom. Klasický Koontz, určite nesklame.

Kouzelná skříňka pro Gwendy Kouzelná skříňka pro Gwendy Stephen King

Pekná, oddychová novela. Očakával som gradujúci záver, no knížka končí prekvapivo skoro. Téma určite na dobrý román.

Ticho ve tmě Ticho ve tmě Darcy Coates

Výborné a gradujúce ukončenie celej série. Osobne som koniec očakával podstatne skôr, záver knihy je venovaný globálnemu problému, no knihu to nedegraduje. Odporúčam čítať celú sériu postupne.

Pocit hanby Pocit hanby Linda Castillo

Kniha sa dobre číta, no niektoré pasáže sú príliš dlhé a trochu nudné. Miestami ide pátranie úplne iným smerom ako je čitateľovi jasné. Záver klasicky akčný a strhujúci.

05.04.2023 3 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Skvelé čítanie plné neočakávaných zvratov a odhalení. Výborný psychologický triler, vrelo odporúčam. Knihu treba čítať pozorne, ináč sa stratíte v množstve rôznych faktov a odbočení.

27.02.2023 4 z 5

Fobie Fobie Wulf Dorn

Výborný popis deja a postáv. Zaujímavá zápletka, určite odporúčam.

21.02.2023 4 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Nič moc. Od Darcy som čítal lepšie knihy. Táto bola moc prekombinovaná

15.02.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Bryndzu mám rád, jeho knihy sú výborne napísané, no táto mi akosi nesadla. Ide skôr o klasickú detektívku ako o triler.

22.01.2023 3 z 5

Masky apokalypsy Masky apokalypsy Robert R. McCammon

Aj keď nakoniec kniha nebola zlá, takmer som ju nedočítal. Prvá časť je dosť nudná a vzhľadom na rozsah knihy, veľmi som sa len pomaly cez ňu dostával. Druhá časť už mala spád a čítala sa oveľa lepšie. Knihe by určite prospela diéta.

16.01.2023 3 z 5

Mlha Mlha Ragnar Jónasson

prvá časť knihy je dobrá, má napätie. Druhá časť (prebiehajúce vyšetrovanie) je podstatne slabšia a kazí dojem z celej knihy.

07.12.2022 3 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Príbeh je miestami prekombinovaný a príliš fantastický, postavy ploché. Každopádne ako oddychové čítanie môžem odporučiť.

07.12.2022 3 z 5