Wizardos Wizardos komentáře u knih

Lyonesse Lyonesse Jack Vance

Líbilo se mi to zamlada, když jsem to četl poprvé, líbí se mi to i teď. Škoda, že nejsou další díly, tak snad jednou v angličtině...

12.08.2017 4 z 5

Pendragonův prapor Pendragonův prapor Sylvian Hamilton

Zrovna dvakrát mě to nenadchlo. Série Martin ze Stvolna od pana Vondrušky mě bavila víc a Cornwell to už je úplně jiný liga.

19.02.2017 3 z 5

Zběsilost Zběsilost Colin Falconer (p)

Nejdříve jsem se nemohl začíst, děj skákal sem a tam, vypadalo to, že to nebude zas taková pecka, jak se původně zdálo. Jenže pak se to rychle zlomilo a já už jsem sledoval příběh Natanela, Marie, Rishou a Sarah s otevřenou pusou a hltal jednu stránku za druhou.

24.10.2016 5 z 5

Kniha mrtvých Kniha mrtvých Lincoln Child

Parádní zakončení mini-trilogie. Soupeření agenta Pendergasta s bratrem Diogenem mi docela připomínalo soupeření seriálového Sherlocka Holmese s profesorem Moriartym :)

21.11.2015 5 z 5

Zlomený meč Zlomený meč Poul Anderson

Jedním z důležitých faktorů, jak posoudit kvalitu knihy pro mě vždy bylo a bude, zda jsem ji schopen přečíst více jak jednou a tuhle knihu jsem nedávno dočetl a to snad již počtvrté. Přečetl jsem ji skoro na jeden zátah před 20 lety a o moc déle mi to netrvalo ani teď. Tohle prostě není žádný pán prstenů s epickým dějem a dobrým koncem, ale i tak to je brutální nářez. Mám vydání z roku 93 a už to na knížce začíná být trochu znát, ale prostě nemůžu hodnotit jinak...

04.08.2014 5 z 5

Údolí tyrannosaura Údolí tyrannosaura Douglas Preston

Velmi dobře se to četlo a o to tu snad jde. Douglas Preston se pomalu, ale jistě stává mým oblíbeným autorem.

09.02.2014 5 z 5

Pompejan Pompejan Philipp Vandenberg

Příběh zasazený do zajímavé doby, odehrávající se na zajímavých místech, ale přesto se mi zdálo, že tomu něco chybí a hodnotím pouze jako průměr. Byla to moje první knížka od tohoto autora, ale ještě mu chci dát další šanci.

02.02.2014 3 z 5

Let nočních dravců Let nočních dravců Raymond E. Feist

Nerad bych v někom vzbudil dojem, že to je špatná kniha, ale prostě už to není ono. Mám zakoupené skoro všechny předchozí Feisty, ale tahle byla vážně poslední.

30.12.2013 3 z 5

Vládci luku Vládci luku Conn Iggulden

Skvělé pokračování skvělého prvního dílu. Jako největší vadu na kráse vidím nekonečné čekání na to než si budu moct přečíst třetí díl.

17.10.2013 5 z 5

Vlk plání Vlk plání Conn Iggulden

Skvěle napsané. Četl jsem spoustu historických románů ze starověkého Egypta, Řecka, Říma nebo třeba středověké Anglie, ale tenhle román mi opravdu sedl a přenesl mě na vzdálené mongolské pláně.

17.10.2013 5 z 5

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

Krimi věci moc nečtu, ale tahle kniha mě po pomalejším rozjezdu opravdu chytla a do konce už nepustila.

29.06.2013 5 z 5

Zlatý Buddha Zlatý Buddha Clive Cussler

Kniha mi moc nesedla, děj zbytečně skákal sem a tam, nakonec jsem ji se sebezapřením dočetl, ale nijak nadšen jsem nebyl.

02.06.2013 2 z 5

Poklad Poklad Lincoln Child

Moje první kniha od těchto autorů, chytla mě a nepustila, už se těším na další.

06.05.2013 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Parádní kniha, přečetl jsem jedním dechem. Asi nejlepší ze všech autorových knih.

03.03.2013 5 z 5