Údolí tyrannosaura

V pustině Nového Mexika je zavražděn hledač dinosaurů. Umírajícího nalezne místní usedlík Tom Broadbent a převezme od něj zápisník spolu se slibem, že ho doručí jeho dceři. Rozjíždí se napínavé pátrání Toma po totožnosti neznámého a obsahu šifrovaného zápisníku. Pomůže mu svérázný mnich – bývalý šifrant CIA – a zjistí, že jde o ohromující objev: historicky nejzachovalejší úplnou zkamenělinu tyrannosaura. Ale vše se komplikuje – policie z vraždy prospektora podezírá právě Toma a navíc po jeho stopách jde i nájemný vrah ve službách bezskrupulózního paleontologa, který si chce objev přivlastnit a získat tak slávu i bohatství. Aby získal zápisník s lokací nálezu, neváhá unést Broadbentovu manželku. Vězí ji v opuštěném dole a požaduje jako výkupné zápisník. Tom, na útěku před policií, svou ženu zachrání a společně prchají před zabijákem. Avšak do hry vstoupí vyšší moc – tajné oddělení NSA, které si spojí dohromady záhadný nález na Měsíci a vzorky fosilní tkáně T. Rexe. V obojím se totiž nalezly vzorky mimozemského života, který mohl způsobit vyhynutí dinosaurů a teď se znovu aktivuje. NSA se snaží likvidovat všechny zúčastněné a vše spěje ke strhujícímu finále, kde přece jen zvítězí lidskost nad „nadřazenými“ zájmy. V posledním odstavci navíc zazní nová hypotéza o vývoji druhů na planetě Zemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/104127/udoli-tyrannosaura-104127.jpg 4.2192

Wyman Ford 1.

Literatura světová, Dobrodružné, Romány
Vydáno, BB art

Tyrannosaur Canyon, 2005

Kniha Údolí tyrannosaura

bekule
09. prosince

Volné pokračování Mayského kodexu, dvojice která se při dobrodružství v Hondurasu seznámila, tvoří hlavní postavy tohoto akčního dobrodružného příběhu. Nyní už manželé Sally a Tom Broadbentovi opět prožívají velmi dramatické a ještě nebezpečnější dobrodružství v poušti Nového Mexika. Skvělý dobrodružný příběh, připomínající Indianu Jonese kombinovaného s Akty X. Bavila jsem se.

jaroiva
24. listopadu

Netradiční téma detektivky. Tyranosauří kapitoly mě bavily asi nejvíc.

Stanas513
23. listopadu

Kniha se mi moc líbila. Trochu akce, trochu tajemna, trochu hrozby z vesmíru a dinosauři. To všechno můžu.

Mindy

Čekala jsem víc. Celou dobu se to nějak vleklo, závěr zas až moc akční, hlavní hrdinové samozřejmě nesmrtelní. Zajímavé bylo proložení textu vyprávěním o tyrannosauří samici.

terimila

Oddechovka, která mi v paměti neutkvěla pátráním, hledáním vrahů a rozuzlením, ale neskutečně živým líčením pouště, nalezené tyrannosauří kostry a zejména flashbacky do pravěku, kdy to obrovský stvoření ještě žilo a i ono cítilo a vnímalo přicházející zkázu. Zajímavý, dinosaury jsem jako děcko milovala (a zároveň se jich děsila), ale takhle uvažovat mě nikdy nenapadlo.

Šnek86

Napětí, akce, zkameněliny, dinosauři, vesmírné (Venušiny) částice, zajímavé teorie... části příběhu z pohledu dinosaura, fajn čtení... pokračuji v sérii.

yaoiyuri
07.05.2018

Další z řady knih, kterou jsem si koupila, jen protože má v názvu a na obálce dinosaura (za to hvězdička navíc). Skvělá četba na líné prázdninové dny, dlouhé cesty vlakem nebo něco podobného, protože se u toho nevyplatí moc přemýšlet.
Černobílé postavy zrovna dvakrát neoplývají hloubkou charakterů – a navíc mají neustále neuvěřitelné (ne)štěstí, jejich motivace jsou ujeté, a i samotná zápletka je na „detektivku“ dost šílená a překombinovaná... ale člověk se u toho rozhodně nenudí. Kniha je velmi čtivě napsaná a díky superkrátkým kapitolám děj opravdu svižně odsýpá, vše navíc zpestřují kapitolky z pohledu tyrannosaura (těch jsem čekala trochu víc a no... víc propracované). Finální střet a konec tak přeslazený, že mi málem přivodil zubní kaz.

mira.k
31.07.2017

Příjemné překvapení. Konec na můj vkus trochu překombinovaný. Slabší akční scény. Proto hvězdičku ubírám.