witko witko komentáře u knih

V jámě lvové V jámě lvové Jakub Mařík

Parádní a nečekaný konec.

23.04.2024 5 z 5

V mrtvé zóně V mrtvé zóně Jakub Mařík

Pořádně čtivé military space opera sci-fíčko. Že by další oblíbený autor z domácích luhů a hájů?

19.04.2024 4 z 5

Kdyby to věděla Kdyby to věděla Blake Pierce

Tenhle příběh včetně hlavní hrdinky mě moc neoslovil. Přišlo mi to takové mdlé.

28.03.2024 3 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Po dlouhé době návrat k Harrymu a musím říct, že to tedy byla jízda! Přijde mi to čím dál lepší.

22.03.2024 5 z 5

Universalchymie Universalchymie Petr Heteša

Trošku jiný Heteša než jsem zvyklý. Bude mi trvat dlouho než to zpracuji. Myslím že umí napsat lepší příběhy, jak již ukázal.

19.02.2024 3 z 5

Koniáš & Bakly - Mrtví muži Koniáš & Bakly - Mrtví muži Miroslav Žamboch

Těšil jsem se na setkání těchto dvou hrdinů v jedné knize, očekával jsme větší spolupráci proti přesile, ale to je můj problém. Číst se to dalo, ale uvítal bych aspoň jednou u knihy mapu prostředí, kde se děj odehrává.

01.01.2024 3 z 5

Lars mele maso Lars mele maso Daniel Gris

Jestli to je poslední Lars tak mi bude docela chybět.

24.12.2023 4 z 5

Lars pod palbou Lars pod palbou Daniel Gris

Další Lars opět utekl jako voda. Baví mne autorovi hlášky a přirovnání, Mě by tahle spojení ani nenapadla.

20.12.2023 5 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Ani jsem se nenadál a kniha byla přečtena na jeden zátah. Dobrý, svižný děj. To je radost číst.

19.12.2023 5 z 5

Zakladatel Zakladatel Alexej Osadčuk

Nemohu si pomoci, ale trošku mi tam chybělo víc bitev. I tak je to velmi povedená série. Oleg prošel velkou proměnou a rád bych se do Zrcadlového světa rád vrátil, zajímala by mne mořská linka. Tak snad někdy v budoucnu.

17.12.2023 5 z 5

Skeldal Skeldal Jindřich Rohlík

Celá série se mě bavila, místy jsem se i zasmál. Hodně se mi líbil vyprávění formou divadelní hry.

16.12.2023 5 z 5

Co to žere a kde to spí Co to žere a kde to spí Petr Heteša

Tato hrdinka od Heteši mi padla do oka. Sice to není tak nahláškované jako většina jeho knih, ale příběh mne velmi zaujal a moc jsme si čtení užil. Tenhle autor mě prostě umí pořádně zaujmout a pobavit. Těším se na další knihu.

01.11.2023 5 z 5

Sever proti Jihu Sever proti Jihu Jules Verne

Pro mne tak trochu jiný Verne než jakého jsem zatím četl. I tak mne román bavil.

28.09.2023 3 z 5

Projekt Každodenní rutina Projekt Každodenní rutina Alexej Osadčuk

Tuto knihu jsem četl prvně v ruštině, protože jsem si myslel, že se na náš trh nedostane. Teď jsem si ji přečetl v českém překladu což se mi četlo rozhodně lépe, :-) Jsem rád, že i tato série se u nás vydává.

16.09.2023 5 z 5

Program apokalypsy Program apokalypsy Vilma Kadlečková

Tak tohle byla dlouhá cesta. Od prvního dílu jsem příběh hltal a byl fascinován autorčinou představivostí. Další kniha vždy přidala střípek do té velké mozaiky a když se na ni teď podívám jako na celek, musím smeknout pomyslný klobouk. Jsem rád, že jsem tuto ságu našel. Bavila mne.

14.09.2023 5 z 5

Médeia Médeia Eurípidés ze Salamíny

Tak to je opravdu drsná pomsta.

14.06.2023 3 z 5

Válečník Válečník Miroslav Žamboch

Čekal jsem velkolepé finále, které nepřišlo. Takhle mi přijde, že se z toho autor pěkně vykroutil. Až na ten konec to byla celkem fajn jízda.

10.06.2023 3 z 5

Veterán Veterán Miroslav Žamboch

Tady někdo kritizoval to, že Žamboch píše šablonovitě. Možná má pravdu, ale pro mne to znamená jistotu. V tomhle směru mám jistotu, že mne to bude bavit. A tahle kniha mne bavila. A o to jde.

28.05.2023 4 z 5

Seržant Seržant Miroslav Žamboch

Čteno již podruhé, jednak v rámci výzvy a za druhé, proto, abych si oživil svět, ve kterém se odehrávají další tři knihy tohoto autora. Je to síla, že je to téměř 20 let, co jsem to četl poprvé.
Žambochovy knihy mám rád a tento svět se mi líbí, takže se na další pokračování moc těším.

25.05.2023 4 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Další zajímavý příběh z pera, vlastně dnes už z klávesnice, české autorky detektivních případů. Tady u tohoto se mi líbí i nástin staršího případu, který je pozadí a čtenář si může udělat sám představu jak to tenkrát vlastně bylo.

25.04.2023 4 z 5