wercayk wercayk komentáře u knih

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Velmi se mi líbí Murakamiho knihy, ale bohužel tahle patřila mezi ty slabší. Postava Mari mi přišla skvělá a skvěle vykreslená (včetně jejího vztahu k sestře). Něco tam ale chybělo. Nevím, možná větší zápletka příběhu, možná jiný konec.

16.06.2014 3 z 5

Naplivu na vaše hroby Naplivu na vaše hroby Vernon Sullivan (p)

Nijak morálně mě to nezaskočilo. :) Mladší verze Bukowskiho.

23.05.2014 3 z 5

A hroši se uvařili ve svých nádržích A hroši se uvařili ve svých nádržích William Seward Burroughs

Zbožňuji Beatníky ! A tahle knížka mi přišla skvělá. Dobře, není to zrovna vrcholné dílo, ale velmi realisticky to popisuje život beatnické generace. Jejich cíle a úvahy o "nové vizi". Mě to nezklamalo, naopak. :)

27.04.2014 4 z 5

Jak jsem vyhrál válku Jak jsem vyhrál válku Patrick Ryan

Neskutečná kniha ! Musela jsem se smát i nahlas!

21.04.2014 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nyní mají tuto knihu v Levných knihách za 99,- kč. :)

10.04.2014 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Báje pěkné .. ale mít to ve zkouškovém testu a učit se všechny jména nazpaměť ... uff .. to teda byla fuška. :)

06.04.2014 3 z 5

Kvílení Kvílení Allen Ginsberg

Geniální ! Nemám slov.

04.04.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Popravdě, čekala jsem od toho víc. Smutný příběh, pěkně napsáno. Ale prostě mi tam chyběla nějaká hlubší zápletka než ožralej spisovatel.

01.04.2014 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Pěkné, ale místy mi to přišlo zbytečně zdlouhavé. Ale překvapující konec to hodně vylepšil. Rowlingová umí psát, to jí nikdo nemůže odepřít.

31.03.2014 4 z 5

Hipster s andělskou hlavou Hipster s andělskou hlavou Jack Kerouac

Jako velká obdivovatelka beat generation mohu za sebe říci, že jsem byla touhle knihou nadšena! Pěkně napsáno, žádné dlouhé okecávačky, doplněno dobovými fotografiemi. Za mě 5 hvězdiček a čestné místo v mé knihovně. :)

21.03.2014 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Moje nejoblíbenější dětská kniha. :)

04.03.2014 5 z 5