Vweru Vweru komentáře u knih

Papírová města Papírová města John Green

Upřímně?
Green mě zklamal. Do děje jsem se musela nutit, postavy? No skoro děs. Margo mi přišla jako rozmazlený parchant, který neví, co se životem. No a děj - hňup co se zamiluje do hvězdy školy, když zmizí, pátrá po ní, nakonec zmešká závěrečný ceremoniál, aby jel za Margo, žene se za ní jako James Bond a výsledek? Margo jeho i ostatní seřve. Pardon, ale tohle mi připomnělo americký přeslazený trhák.

23.03.2015 2 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

"Štěstí je pro kořeny."
Troufla bych si říct, že zatím nejlepší, co Greenovi vyšla. Krásně vykreslené postavy, i kontrasty mezi nimi. Do děje jsem se dostala téměř ihned a nemohla jsem se odtrhnout. Obzvlášť si chválím provedení kapitol - odpočítávání. I když je pravda, že knížka mi připadala zajímavější až POTOM.
Přesto mě mrzí, že Green má pořád jedno schéma - láska, neštěstí a smrt.

22.03.2015 4 z 5

Dívka z 6E Dívka z 6E Alessandra R. Torre (p)

„Naděje se může snadno stát tou uvolněnou nitkou, která rozpárá matérii lidské příčetnosti.“

S erotickou literaturou nemám moc zkušeností, nikdy mě 50 odstínů šedi či něco podobného věru nelákalo. Ale když jsem v knihkupectví, ve kterém jsem byla nakupovat knihy k Vánocům pro mou rodinu, uviděla Dívku jednoduše jsem ji musela mít. Ten přebal! Ta anotace! Zkrátka úžasné!

Děj měl rychlý spád a Jessica byla vykreslená do nejmenších detailů a přesto podivně tajemná. Střídaní kapitol a pohled postav mě taktéž zaujal.

Takže knihu za perfektní postavy, děj a zkrátka její nekonvenčnost hodnotím jako výbornou! Ani ne tak kvůli brilantně popsanému byznysu (pokud se to tak dá nazvat), ale spíš pro tu druhou část - pokušení.

17.01.2015 5 z 5

Dobrodružství na Killimooinu Dobrodružství na Killimooinu Enid Blyton

Kniha je moc pěkná, líbil se mi popis krásné a malé Baronie.

Dobrodružství na ostrově Dobrodružství na ostrově Enid Blyton

Kniha mi velmi připomněla známou knížku - Robinson Crusoe. Nicméně pro mládež je tato kniha velmi zajímavá. Osudy Arnoldových i Jacka na mě velmi zapůsobily, kteří to opravdu nemají moc jednoduché.

28.07.2013 4 z 5

Ostrov rudých mangrovníků Ostrov rudých mangrovníků Sarah Lark (p)

Knížku jsem si koupila téměř ihned, jak vyšla, nicméně mi nějakou dobu trvalo se k ní dostat. Přečetla jsem jí a nechala si nějaký ten čas, aby se mi příběh a celkové názor pěkně upevnil a já nepsala něco na základě momentálních pohnutek.
Osobně historické romány nemusím, tahle série mě ale velmi nadchla - alespoň první kniha. Druhá je psaná dobře, styl autorky mi sedl. Ale velmi mě zklamalo, že kniha (teď možný spoiler), neměla příběh, který by se nějak zásadně lišil od první. (NYNÍ SPOILER!) Největší vyvrcholení spočívalo podle mého opět v útoku a to, že Deidre měla poměr se s svým bratrem mi připadalo až na druhé koleji.
Uzavřu to s tím, že tato kniha mi neměla tolik co nabídnout, jelikož se velmi podobala té první. Ale jako čtení někam na chatu, teď už spíše k deštivým dnům, se vyplatí a nic nezkazí. :)

23.08.2015 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Čtivý děj, velmi brilantně popsané dialogy a hlavně skvělá ironie - ano, ta se mi skutečně líbila nejvíc. Nevím jak moc mě kniha oslovila a kolik ve mě zanechala, ale k slzám a lítosti mě donutila tak či onak!

17.01.2015 4 z 5

Příběh lvice Elsy Příběh lvice Elsy Joy Adamson

Knihu jsem četla, když jsem byla mladší, ale přemýšlím, že ji přečtu znovu. Myslím, že to není „jen nějaký příběh o lvici“ , ale má něco více do sebe. Jedna velká životní pouť, dojímá mě, jak může být mezi člověkem a divokým zvířetem (i po vypuštění) takový úžasný vztah. U kapitoly, kde Elsa umírá, jsem neměla daleko k slzám.

Dobrodružství na Měsíčním hradu Dobrodružství na Měsíčním hradu Enid Blyton

Nevím, poslední kniha ze série dobrodružství mě nějak neoslovila.

28.07.2013 3 z 5

Dobrodružství u Tajné hory Dobrodružství u Tajné hory Enid Blyton

Kniha moc pěkná, tento díl se mi však zdál až moc na tyto děti. Nicméně, knihu jsem i tak přečetla jedním dechem. Líbí se mi nové postavy, v podobě Raniho a Pilesca.

Dobrodružství na útesech Dobrodružství na útesech Enid Blyton

2. díl, je mým nejoblíbenějším. Velmi jsem si oblíbila malého Paula. Báječné bylo i připomenutí 1. dílu, tedy návrat na jejich ostrov.

28.07.2013 5 z 5