Dobrodružství na ostrově

Dobrodružství na ostrově

První kniha série Dobrodružství.Rodiče dvojčat Robina, Nory a jejich sestry Peggy jsou po havárii letadla už dva roky nezvěstní. Děti musejí žit v odlehlém kraji u strýce a tety, kteří je nemají nijak v lásce. Ale je tu kamarád Jack, který trojici sourozenců pomůže utéci na téměř dokonale skrytý a opuštěný ostrůvek u neobydleného konce velikého jezera. Tam se všichni jako novodobí robinsoni učí samostatnosti a odkázáni sami na sebe prožívají skvělé dobrodružství. Objeví několik skrytých jeskyní, které jim umožní uniknout pozornosti lidí, kteří se je po čase snaží vypátrat a přivést nazpět......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32594/dobrodruzstvi-na-ostrove-32594.jpg 4.3100

Dobrodružství (1.)

The Secret Island (1938)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

JaneTrafy
13.11.2015

Úžasný příběh. Tetičku, strýčka i dědu Jacka bych spacifikovala a udělala jim to samé co dělali dětem. Jsem ráda, že Jack našel ten ostrov a podělil se o tom s ostatními. Konec byl velice dojemný :)

lenka608
27.04.2015

Tato kniha mě naprosto dostala. Od prvního řádku do posledního slova. Nicméně další díly už mne bohužel tolik neoslovily.
Příjemně se čte, je to odpočinková, oddechová krátká knížka.

Vweru
28.07.2013

Kniha mi velmi připomněla známou knížku - Robinson Crusoe. Nicméně pro mládež je tato kniha velmi zajímavá. Osudy Arnoldových i Jacka na mě velmi zapůsobily, kteří to opravdu nemají moc jednoduché.

Thess
03.04.2013

Velice hezká knížka pro děti a mládež.

Klarushinka29
09.11.2011

Byla to hezká knížka, která byla trošku na způsob Robinsona Crusoea :)

JaneTrestry
30.08.2011

Další skvělá spisovatelka a její skvělé dětské, dobrodružné příběhy :)