vladislav6610 vladislav6610 komentáře u knih

Soudce Ti a vražedný zvon Soudce Ti a vražedný zvon Robert van Gulik

Klasický příběh pro relax.

06.06.2020 4 z 5

Šarlatové zmije Šarlatové zmije František Kalenda

Za mě slabší než předešlé díly.

22.01.2020 3 z 5

Mstitel z Jenštejna Mstitel z Jenštejna Vlastimil Vondruška

Tentokráte delší cesta k rozluštění případu.

11.01.2020 4 z 5

Švejk - nejlepší výroky, hlášky a pasáže Švejk - nejlepší výroky, hlášky a pasáže Jaroslav Hašek

Velmi nepovedený stručný obsah Švejka. 4 díly románu na 170 pidi stránkách. Hašek by se divil, co se dá jeho jménem vydat. Jediná kladná věc je Haškův text.

12.11.2019 1 z 5

Ukradený orloj Ukradený orloj Hana Doskočilová

Taková rychlovka pro nedělní uplakané podzimní ráno.

06.10.2019 3 z 5

Zmizení Nefertiti Zmizení Nefertiti Elizabeth Peters (p)

Neměl jsem zatím možnost srovnávat s předchozími díly autorky. Za mě trochu nezařaditelné, z počátku čtivé, ale později se děj jen nabaloval. Příležitostně dám autorce další šanci.

11.05.2019 3 z 5

Nejkrásnější čínské příběhy Nejkrásnější čínské příběhy Věna Hrdličková

Příběhy a pověsti ze staré Číny. Zajímavé, ale nějak jsem se musel přemlouvat, abych knihu dočetl.

07.04.2019 2 z 5

Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Rychlé odpočinkové čtení jako dělané na cestu.

27.03.2019 3 z 5

Zapomenutý faraón Zapomenutý faraón Philipp Vandenberg

Částečně životopis Howarda Cartera a z části informace o historii 18.dynastie panovníků Egypta. A samozřejmě vše kolem Nebcheperure Tutanchamona.

21.03.2019 3 z 5

Faraonův komplot Faraonův komplot Philipp Vandenberg

Nejdříve dost zamotané, ale pak se čte sama. Nesmí však být brána jako dějiny Egypta, i když, kdo ví, Imhotepův hrob ještě odkryt nebyl.

25.02.2019 3 z 5

Posádková střelnice ČSLA Klášterec Posádková střelnice ČSLA Klášterec Petr Kos

Místo, které poznalo mnoho vojáků,sloužících ve Vimperku.

07.01.2019 4 z 5

Šance jako hrom Šance jako hrom Miloslav Švandrlík

Humor na cestu i chvíle klidu.

07.01.2019 5 z 5

Maigret na cestách Maigret na cestách Georges Simenon

Můj první Maigret a zřejmě ne poslední.

07.01.2019 5 z 5

Záchrana českých uprchlíků 1938-39 Záchrana českých uprchlíků 1938-39 William R. Chadwick

Trochu zklamání, úvod slibuje nové skutečnosti a informace, něco málo objasňuje, ale asi jsem čekal víc. Vzhledem k tomu, že jde o překlad, nejsou zde kromě závěru nikde vzpomenuti čeští spolupracovníci. Škoda, že toto nebylo například doplněno překladatelkou v poznámce.

14.11.2018 3 z 5

Sluha dvou pánů (program) Sluha dvou pánů (program) Carlo Goldoni

Divadelní klasika která nemá chybu a kterou pan Donutil dokázal povznést mezi nezapomenutelné. Při čtení scénáře se člověk jen utvrdí o velkém daru improvizace a smyslu pro humor, který tato inscenace celá léta v Národním divadle poskytovala.

18.10.2018 5 z 5

Mám ráda hajného Mám ráda hajného Milena Kozderová

na chvíle odpočinku

04.08.2018 4 z 5

Vše pro firmu Vše pro firmu Karel Poláček

Pro letní pohodu a klid.

26.07.2018 5 z 5

Pohádky Divotvorné hory Javorník Pohádky Divotvorné hory Javorník Hynek Klimek

Zajímavá regionální kniha, určitě dobrý nápad vzhledem k propojení kniha - omalovánky - stezka pro děti

22.07.2018 4 z 5

Zlomený král Zlomený král František Kalenda

Mnohem lepší než úvodní díl, uvidíme co přinese závěr.

22.07.2018 5 z 5

Jičínské pole mrtvých Jičínské pole mrtvých Vlastimil Vondruška

Jiní pomocníci a neotřelá zápletka.

29.06.2018 5 z 5