vklaskova vklaskova komentáře u knih

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Velmi čtivě psané. S lehkým humorem a nadsázkou popsaná vlastní cesta přes Turecko až do Jeruzaléma.

29.08.2019 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Kniha se čte dobře, avšak patří k těm, na které si po přečtení už ani nevzpomenete. Téma má potenciál, který ale nebyl využit. Příběh mohl být lépe vybroušen. Takhle mi to přišlo jako popis nějakého stavu jedince a vůbec jsem netušila, jakým směrem se kniha ubírá. Trochu zmatek. Přisuzuji to tomu, že je to autorčina prvotina. Bábovky byly o poznání lepší.

09.08.2019 1 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Velmi čtivá kniha, od které jsem se nemohla odtrhnout. Pěkný příběh na pozadí hrůzných událostí psaný s jakousi láskou a vyrovnaným klidem. Po přečtení na mě dýchl smutek hlavní hrdinky, ale i přes veškeré životní útrapy a boj doslova o život, končí kniha v pozitivním duchu, dá-li se to za všech těch okolností říct.

01.07.2019 5 z 5

Kniha psaná formou popisné práce. Součástí jsou i bohaté citace a odkazy na použité prameny. Autor se rozhodně nevyžívá v hrůzném líčení detailů veškerého zvěrstva, ale snaží se pravdivě popsat to,co se opravdu dělo, a to bez jakýchkoliv citových výlevů. Proto se kniha, které jsem se zpočátku bála, četla dobře. Mám jasnou představu o tom, jak fungovaly tehdejší pokusy na ženách, o konkrétně jmenovaných přeživších se můžeme také dočíst v souvislosti s velmi složitým a často nicotným finančním vyrovnáním.

28.06.2019 5 z 5

Ó, jak ti závidím Ó, jak ti závidím Halina Pawlowská

Kniha se čte dobře, občas jsem se i pousmála, ale postupně se mi zdá, že jsou všechny příběhy na jedno brdo. Nějak mě už začalo unavovat, jak automaticky se bere fakt, že se lidi vzájemně podvádí, že mají milenky/milence a lžou si. Smutný život. Nenáročné čtivo.

16.03.2019 2 z 5

Nové povídky Nové povídky Zdeněk Svěrák

Vše jsem přečetla jedním dechem. Některé povídky mě opravdu nadchly, jiné upřímně rozesmály, jiné příjemně pohladily. Knížka, která neurazí. Věřím, že každý si v ní najde kousek něčeho, co ho osloví. Za mě ideální dárek :-)

06.03.2019 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Kniha má krásný přebal, je nádherně ilustrovaná. Čekala jsem však víc, než jen filosofování herečky, se kterým se v mnohém nemůžu ztotožnit. Líbily se mi závěrečné PS na konci každé kapitoly. K dočtení jsem se však musela trochu nutit.

26.01.2019 3 z 5