viweb viweb komentáře u knih

Popravčí Popravčí Chris Carter

Knihu zachránili krátké kapitoly. Dlouho se v příběhu nic nedělo a pak to šlo příliš rychle k cíli. Neuvěřitelně mě štvala Mollie alias Monika. Hysterická kráva i když věřím, že když je člověk vystaven permanentnímu strachu a psychickém nátlaku jeho reakce jsou vyhrocené. Za mě jednou a dost.

14.10.2022 3 z 5

Povídky na tělo Povídky na tělo Martina Formanová

Za mě ano. Jednotlivé příběhy některé slabší jiné výborné. Čtivé, já jsem si odpočinula!

07.10.2022 5 z 5

Vídeňský sen Vídeňský sen Vlastimil Vondruška

Moc pěkné vyprávění o osudech jedné rodiny. Úplně mě pohltil. Dej měl spád jako u pana Vondrušky konec konců jsme zvyklí. Moc pěkné dílo. Doporučuji

07.10.2022 5 z 5

Zvony smrti Zvony smrti Ernst Hall

Poslechnuto jako audiokniha. Malinko rušivý moment je množství postav než se mi povedlo zorientovat ale pak už to šlo. Vraha jsem nedokázala odhalit a překvapilo mě rozuzlení. Příjemná detektivka.

07.10.2022 4 z 5

Kriminální případy ze starého Písku Kriminální případy ze starého Písku Ladislav Beran

Kratší příběhy, sympatické postavy vyšetřovatelů a celkem předvídatelní kriminalníci. V celku příjemné čtení. Bavilo mě jak se historicky opakuje udržování dobrých vztahů s policajty způsobem donášení informací. Ovšem s grácií-třeba za krabičku zorek. Kniha mě bavila!

07.10.2022 4 z 5

Tajomný závoj Tajomný závoj Dominik Dán

Pěkně napsaná, přečtená ve slovenštině. Chvilku trvalo se začít ale stálo to za to. Trochu mi vadí nedořešený případ ale těším se na další díl a rozuzlení.

29.08.2022 5 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Poslechnuto jako audiokniha. Slušná česká detektivka. Na můj vkus hodně postav, místy jsem se ztrácela, ale to je asi chyba v mé pozornosti-nepozornosti. Mám ráda kapitána Exnera.

21.07.2022 5 z 5

Četnické příběhy aneb Případy z pátrací služby Četnické příběhy aneb Případy z pátrací služby Michal Dlouhý

Krátké kapitoly, 31 příběhů, pohodové, příjemné čtení třeba do vlaku nebo ke kávě. Doporučuji

21.07.2022 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Poslechnuto jako audiokniha, skvěle namluvila Kristýna Kociánová. Napětí až do konce, příjemné prostředí a napětí až do konce. Doporučuji přečíst nebo poslechnout.

19.07.2022 5 z 5

Krev na lopuchu Krev na lopuchu Vlastimil Vondruška

Poslechnuto jako audiokniha. Jednotlivé příběhy moc pěkně namluveno, absolutní spokojenost. Pan Vondruška je prostě můj oblíbený autor. Doporučuji!

16.07.2022 5 z 5

Osamělý mrtvý muž Osamělý mrtvý muž Václav Erben

Zpousta osob malinko znepřehledňuje děj a jako rušivý element považuji umístění děje do prostředí zoo. Skvěle namluvil Martin Stránský. Příjemný poslech audioknihy.

25.06.2022 4 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

Pohodové čtení, krátké kapitoly, děj má spád. Hladká, lehká orientace v postavách i ději. Příjemné počtení.

22.06.2022 5 z 5

Konečně důchod Konečně důchod Iris Warkus

Přečteno resp. prohlídnouto za krátký čas. Můj osobní názor je, že pokud člověk žije určitým způsobem celý aktivní život tak bude v důchodu jenom stěží dělat něco diametrálně odlišného. Samozřejmě je to návod k tomu co se všechno v důchodu dá vymyslet, zažít a vyzkoušet. Autorka předpokládá slušnou finanční situaci důchodců a proto by mě zajímalo jak by to vypadalo napsané od českého autora, přizpůsobené naším podmínkám. Kresby super.

15.06.2022 3 z 5

Deník zvěrolékaře: Můj život nejen se zvířaty Deník zvěrolékaře: Můj život nejen se zvířaty Jaroslav Morávek

Bohužel jsem rozmazlená "Jamesem Herriotem" a tak mi tato kniha nepřipadala taková zajímavá a zábavná, ale četlo se to dobře při cestě vlakem. Oceňuji jednotlivé krátké epizody příběhů.

09.06.2022 3 z 5

Mačacia stopa Mačacia stopa Dominik Dán

Opět nezklamala. Malinko slabší děj, paní chytrá psychologička mě pěkně štvala, ale příjemné počtení.

02.06.2022 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

K zamyšlení... Příjemný poslech audiokniha.

02.06.2022 4 z 5

Kočka v domě - návod na přežití Kočka v domě - návod na přežití Martin Baxendale

To má být vtipné nebo poučné nebo jak to autor myslel? Dávám jednu hvězdu za ilustrace. Jinak mi to nic nepřineslo. Škoda!

09.05.2022 odpad!

Komu to prospívá Komu to prospívá Pavel Hrdlička

Moje první kniha od pana Hrdličky, pěkná historická detektivka. Jsem ovlivněna panem Vondruškou, ale myslím že je to dílko srovnatelný. Není vykresleno tolik postav jako u pana Vondrušky co oceňuji. Doporučuji jako oddechovku.

03.05.2022 4 z 5

Bremeno minulosti Bremeno minulosti Dominik Dán

Výborná! Doporučuji! Napětí až do poslední stránky.

24.04.2022 5 z 5

Izolovaný Izolovaný Sebastian Fitzek

První moje setkání s německým autorem a vůbec nejsem zklamaná. Malinko překombinovaný konec a na můj vkus i dost hodně krve, obětí a strachu ale četlo se to dobře díky krátkým kapitolám.Pro milovníky trileru doporučuji.

17.04.2022 4 z 5