viridiana viridiana komentáře u knih

Růženky Růženky Stephen King

Největší hrůza? Svět bez žen!

04.03.2019 5 z 5

Kalendárium Masarykovy univerzity 1919 - 2019 Kalendárium Masarykovy univerzity 1919 - 2019 Marek Vlha

Brno je nejlepší!

03.03.2019 3 z 5

Konec Věčnosti Konec Věčnosti Isaac Asimov

Žánr sci-fi nepatří k mým nejoblíbenějším, ale úvahy o osudu lidstva a o tom, zda má někdo právo, do tohoto osudu zasáhnout z pozice toho, že ví, co je pro lidstvo správné, mne dostaly.

17.02.2019 4 z 5

Nová Ostrava a její satelity Nová Ostrava a její satelity Martin Strakoš

Autor se sice velmi podrobně zabývá tím, co to bylo, a zda vůbec existuje něco, jako socialistický realismus, ale z obsahu knihy není tak úplně zřejmé, proč jsou tyto stavby památkově chráněny, tedy, jaká je jejich hodnota. Zvláště, když je v knize jejich hodnota stále snižována.

17.02.2019 2 z 5

Postavení ženy na Plzeňsku ve druhé polovině 19. a na počátku 20. století v českém a evropském kontextu Postavení ženy na Plzeňsku ve druhé polovině 19. a na počátku 20. století v českém a evropském kontextu Martina Kratochvílová

Celkem dobře nastíněný vývoj postavení a úlohy ženy ve společnosti v daném období. Nicméně kniha nepřináší žádné nové či překvapivé závěry. Podle mne je škoda, že se autorka více nesoustředila a nevěnovala více prostoru regionální části práce.

13.02.2019 2 z 5

Kniha o hřbitově Kniha o hřbitově Samko Tále (p)

Je to velmi pěkné. No ne? No ano.

10.02.2019 5 z 5

Žena za mřížemi Žena za mřížemi Cesira Fiori

Docela drsná, ale bohužel realistická výpověď o Itálii 30. let 20. století.

09.02.2019 3 z 5

Cena za dokonalost Cena za dokonalost Céline Raphaël

Velmi přesvědčivý doklad toho, jak obtížné je bojovat s domácím násilím, ještě více umocněný skutečností, že k týrání dítěte dochází prostřednictvím hudby.

07.02.2019 5 z 5

Cesty do Svaté země Cesty do Svaté země Kryštof Harant z Polžic a Bezdružic

Ze tří v knize obsažených cestopisů je Harantův popis cesty do svaté země jednoznačně i z dnešního pohledu nejčtivější a potvrzuje, jak zajímavou osobností tenhle jeden z popravených pánů z roku 1621 nesporně byl.

06.02.2019 5 z 5

Dívka s jizvou Dívka s jizvou Arnošt Lustig

"Je to pravda, co říkají, že zabíjet je krásné?"

03.02.2019 5 z 5

Probuzení ďábla Probuzení ďábla Mike Mignola

Rasputin a Baba Jaga se pokoušejí zničit civilizaci.

03.02.2019 3 z 5

Srpnový sníh Srpnový sníh Pete Hamill

Dobře napsaný realistický příběh o pokusu vzdorovat rasové nenávisti a lidské zlobě, který může být zakončen happy endem pouze s pomocí magických sil

03.02.2019 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Podivné, ale krásné.

01.02.2019 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Úžasné čtení, a Bára Hrzánová je v divadelní verzi také perfektní.

29.01.2019 5 z 5

SEM katalog SEM katalog Gabriel Gössel

Jehly na jedno použití? To jsou věci.

27.01.2019 3 z 5

Ohně bohů Ohně bohů Ingrid J. Parker

Dobrý detektivní příběh z Japonska 11. století. Narazila jsem na tuhle knihu náhodou a nelituji, ale pokud Sugawaru Akitadu a jeho osudy srovnám s příběhy šogunova vyšetřovatele Sana Ičiro od J. W. Rowlandové, musím říci, že jsou mnohem napínavější - nejsem znalec japonské historie, ale zřejmě ty intriky v době šogunátu byly záludnější, než v dřívějších dobách císařství.

20.01.2019 4 z 5

Pravdivý příběh Neda Kellyho a jeho bandy Pravdivý příběh Neda Kellyho a jeho bandy Peter Carey

Uznejte není to originální nápad pustit se do boje se zvůlí s kyblíkem na hlavě? Docela ráda bych viděla, jak se s postavou Neda Kellyho vypořádal Mick Jagger.

15.01.2019 4 z 5

Běž, chlapče, běž Běž, chlapče, běž Uri Orlev (p)

Život dokáže napsat neuvěřitelné příběhy.

09.01.2019 4 z 5

Hradecký architekt Hradecký architekt Marcel Pencák

Tak krátký život a tak zajímavý tvůrčí počin.

06.01.2019

Vzpomínky josefovského kluka Vzpomínky josefovského kluka Pavel Mertlík

Příjemné čtení - doporučuji. Ač se to zdá až neuvěřitelné, i lidé, kteří jsou dnes zařazeni do výčtu významných osobností města, se v době svého dětství mohli škodolibě radovat z toho, že vyhořel dům s učebnou klavíru.

03.05.2017