Postavení ženy na Plzeňsku ve druhé polovině 19. a na počátku 20. století v českém a evropském kontextu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397159/mid_postaveni-zeny-na-plzensku-ve-druhe-MFz-397159.png 2 1 1

Publikace vykresluje obraz ženy na Plzeňsku v druhé polovině 19. a prvním desetiletí 20. století. Autorka analyzuje postavení žen, jejich vzdělání, povolání či účast na společenském dění. Vedle veřejného života si všímá ale i soukromé sféry života a představuje ženu rovněž jako manželku, hospodyni, matku nebo aktivní věřící.... celý text

viridiana
13.02.2019 2 z 5

Celkem dobře nastíněný vývoj postavení a úlohy ženy ve společnosti v daném období. Nicméně kniha nepřináší žádné nové či překvapivé závěry. Podle mne je škoda, že se autorka více nesoustředila a nevěnovala více prostoru regionální části práce.

ženy Plzeňsko

Autorovy knížky

2017  40%Postavení ženy na Plzeňsku ve druhé polovině 19. a na počátku 20. století v českém a evropském kontextu

Kniha Postavení ženy na Plzeňsku ve druhé polovině 19. a na počátku 20. století v českém a evropském kontextu je v