VioletMokrasova VioletMokrasova komentáře u knih

Poslední navěky Poslední navěky Soman Chainani

(SPOILER) Nejkrásnější díl ze série. Moje nejoblíbenější postava je určitě Sofie. Agátu mám ráda taky ale někdy mě štvala svými názory. Tedrose jsem nikdy ráda neměla. Je mi strašně nesympatycký. Moje oblíbené postavy jsou čarodějnice. Zlé postavy s dobrím srdcem. Když umírala Paní Lessová brečela jsem. Hrozně mě překvapilo že knížku o dvou dívkách napsal muž. Autor má neskutečně nádherné popisy.

07.10.2021 5 z 5

Anička a její kamarádky Anička a její kamarádky Ivana Peroutková

Moje oblíbená knížka když mi bylo sedm. I dnes ale patří k mím oblíbeným sériím. Anička mi byla totiž hodně podobná. Můj nejoblíbenější díl je Anička a divadlo.

06.10.2021 5 z 5

Holka z popelnice Holka z popelnice Jacqueline Wilson

Začátek mě moc nebavil. Říkala jsem si tak to teda přečtu no! Ale nakonec mě to strašně bavilo. Líbilo se mi jak April popisuje svoji minulost.

12.02.2022 4 z 5

Čtyřlístek pro štěstí Čtyřlístek pro štěstí Jacqueline Wilson

Moc hezká knížka. Líbí se mi knížky zasažené do historie Anglie protože, jsou úplně jiné než ty za dnešního života. Clover byla moc úžasná! Ach, jak já s ní soucítíla. Někdy mám touhu do těch knížek skočit a něco změnit. Tady bych se s Clover strašně chtěla poznat. Bylo mi líto Megs. Stejně je divný že si jí Milred nevšimla. Milred byla strašná! Úplně chápu proč Clover utekla akorát mi bylo smutno když se loučila s panem Panenkou. Strašně moc se mi líbila návažnost na Hetty. Akorát mi Hetty najednou nevím proč připadala jako sedmiletá.

23.12.2021 5 z 5

Konec snění Konec snění Jacqueline Wilson

Hetty, Sapphire nebo Esmeralda? Nejvíc se mi líbí Sapphire protože, ji to dala Ida

ale nejvíc zvyklá jsem na Hetty. Esmeralda ji moc nikdo neříkal. Hetty mi od začátku byla dost sympatická. Druhý díl vypráví o čtrnáctileté dívce která se zrovna chystá do služby. Knížka byla veselá a někdy zase smutná.... Ovšem krásná.

Ida - Stejně laskavá jako dříve. Vadilo mi že nikomu neřekla že má tuberkulózu když to sama tušila nebo dokonce věděla. Kdyby to řekla třeba by se s tím ještě dalo něco dělat.

Pan Buchanan - Ze začátku jsem věřila že by mohl Hetty pomoct. Že by byl něco jako její děda a zamiloval si ji. Podle mě kdyby Hetty řekl že chce upravit její paměti tolik by se nezlobila.

Paní Keatová - Podle mě byla v pohodě. Taková laskavá (někdy teda přísná) paní.

Sára - Moc se mi nelíbila ale na Hetty byla hodná.

Grewodovi (nebo jak se jmenovala ta rodina) - Všichni byli opravdu moc milý.

Freda - Jak jen byla roztomilá ta Freda. Bylo mi ji strašně líto jak si třeba nemohla koupit oblečení nebo tak.

Hetty má fakt hodně přátel....

09.12.2021 5 z 5

Projekt Loty Projekt Loty Jacqueline Wilson

Charlie mi byla hodně sympatická. Nemůžu si vybrat jestli se mi víc líbil Charliin příběh nebo příběh Loty. No možná mě to o kousek táhlo víc k Loty....
Moc se mi nelíbilo že Charlie říkala své mámě Jo (prostě jménem). Ani Jo nebyla úplně ideální matka ale snažila se. Mark se mi docela líbil až na to jak byl na konci hnusný. Robin byl zlatíčko. Knížka se mi líbila, taková oddechovka.

05.11.2021 3 z 5

Moje sestra Jodie Moje sestra Jodie Jacqueline Wilson

Krásný příběh. Zatím moje druhá nejoblíbenější knížka od J. W. Pearl mi byla hodně sympatická. Úplně jako já. Akorát já jsem starší sourozenec. Jodie byla zase taková vtipná... Měla jsem je ráda obě ale víc asi Pearl. Měla jsem taky moooc ráda paní Wiberclifovou. Konec knížky byl vlastně moc krásný i když se mi prvně nelíbil.

05.10.2021 5 z 5

Prázdniny pro Nikolu Prázdniny pro Nikolu Barbora Robošová

Tak to bylo super. Knížka mě vtáhla do děje, Nikola je sice trochu šílená ale na konci je z ní úplně jiný člověk. Prostě BOŽÍ!!!

04.06.2023 5 z 5

Ilustrovaná máma Ilustrovaná máma Jacqueline Wilson

Já opravdu nevím.... Ty nejlépe hodnocené knížky od Jacqueline (např. série o Tracy Beakerové) se mi většinou zas až tak nelíbí. Tahle ta Amaryllis byla dost divná i když musím uznat že zajímavá ale, asi za to mohlo i její dětství. Popravdě nechápu co na ní Keiko viděla. Moje oblíbená postava byla Gemma. Já vím že, je to asi divný ale tak to prostě je. To ona vždycky všechno zařizovala a tak.

20.03.2022 3 z 5

Valentýnka a daleké kraje Valentýnka a daleké kraje Ivana Peroutková

Na Valentýnce mě vždycky pobaví jak něco uvidí a hned si na to hraje. Asi lepší díl než ten první.

07.03.2022 4 z 5

Anička u moře Anička u moře Ivana Peroutková

Moc mě bavilo jako ostatně celá série. V tomhle díle jede Anička k moři, kde se jí prvně vůbec nelíbí ale když si najde kamarádku chce tam zůstat.

07.03.2022 5 z 5

Nečekané prázdniny Nečekané prázdniny Jacqueline Wilson

Jak bych to popsala... Nebyla to nejlepší knížka,děj nebyl tak dobrý jako například u mé oblíbené Lízinky, Katy a Moje sestra Jodie. Ale co se týče postav tak za mě Shirley je rozhodně nejlepší postava od J. W. Kdyby to šlo rozhodně bych se s ní chtěla seznámit.

06.03.2022 5 z 5

Anička na řece Anička na řece Ivana Peroutková

Superrr! Obzvlášť když sami zrovna kempujete .

03.03.2022 5 z 5

Anička na horách Anička na horách Ivana Peroutková

Moc mě bavilo obzvláště potíže s Katkou. Nechci urážet ale proč jsou vždycky záporné Katky?

03.03.2022 5 z 5

Líza Bublina Líza Bublina Jacqueline Wilson

Taková normální ale moc hezká.

09.12.2021 2 z 5

Dvojčata v průšvihu Dvojčata v průšvihu Jacqueline Wilson

Komentář za sestru : Líbilo se jí že si byly nápomocné. A taky měla radši Garnet.

12.11.2021 3 z 5

Divný dárek Divný dárek Jacqueline Wilson

Moc hezká knížka. Amy byla moc hodná a podobná mě, během čtení jsem ji toužila poznat. Taky se mi líbila zmínka o Jenny Wiliamsové. Moc dobrý nápad, akorát konec bych čekala uzavřenější.

10.11.2021 3 z 5

Nejdelší velrybí píseň Nejdelší velrybí píseň Jacqueline Wilson

Ella mi nebyla úplně sympatická. Moc jsem ji přála aby se její máma uzdravila. Nelíbilo se mi jak se chovala k Jackovi. Podle mě se moc snažil. Líbila se mi ta druhá část Elli která se bála o maminku a starala se o Samíka a Jacka. Knížka byla ale moc pěkná to se musí nechat.

05.11.2021 4 z 5

Dvojčata v průšvihu Dvojčata v průšvihu Jacqueline Wilson

Tak přemýšlím že většina knížek od paní Wilsonové nemají hlavní hrdinky mámu. Některé jí mají ale ta se o ně nezajímá a nebo umřela. Třeba družička k pronájmu. Tam je máma která o ní zájem moc nejeví. V Katy jim zase máma umřela. Je to docela zajímavé...

29.10.2021 3 z 5

Diamantové holky Diamantové holky Jacqueline Wilson

A co se týče Mary úplně jsem jí litovala. Moje máma je úplně dokonalá. Ta Maryina byla moc zlá.

28.10.2021 2 z 5