Čtyřlístek pro štěstí

Čtyřlístek pro štěstí https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358351/bmid_ctyrlistek-pro-stesti-XMn-358351.jpg 4 54 15

Clover Moonová žije v jedné špinavé zchátralé uličce viktoriánského Londýna. V jejich domku s ní bydlí ještě šest mladších sourozenců, unavený otec a jeho samolibá a panovačná druhá žena. Inteligentní a učenlivá Clover, která ze všeho nejraději kreslí, přímo srší nápady. Stará se nejen o svou vlastní sestru Megs, ale i o své nevlastní sourozence – a zábavu vymýšlí pro děti z celé ulice. Navzdory svému talentu je odsouzena k těžké a monotónní práci v továrně. Náhodné setkání s jedním malířem jí však umožní nahlédnout do jiného světa a inspiruje ji k myšlence, že by v něm snad jednoho dne mohla žít i ona… U nás známá a oblíbená autorka knih pro děti a mládež se tímto příběhem opět vrací do viktoriánské doby, z níž je i úspěšná série knih o Hetty Featherové. Román je určen pro dívky od deseti do čtrnácti let.... celý text

Historie Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , BB art

Clover Moon , 2016

Lovehorses365
28.01.2024 5 z 5

Mám tuhle spisovatelku moc ráda.
Čtenáře moc nešetří a to se mi právě moc líbí.
Také je na tom úžasné jak propojuje všechny (teda vsechny ne) postavy a napise jak se spolu setkaly napr. v Hetty je jak se setkala s Clover a tady v ctyrlistku je jak se Clover setkala s Hetty ...
Proste mega skandalne pompezniii!

midone
15.04.2022 5 z 5

Historická Anglie, odvážná hlavní hrdinka, co nic moc nedostane zadarmo. Uvěřitelné a skvělé.

VioletMokrasova
23.12.2021 5 z 5

Moc hezká knížka. Líbí se mi knížky zasažené do historie Anglie protože, jsou úplně jiné než ty za dnešního života. Clover byla moc úžasná! Ach, jak já s ní soucítíla. Někdy mám touhu do těch knížek skočit a něco změnit. Tady bych se s Clover strašně chtěla poznat. Bylo mi líto Megs. Stejně je divný že si jí Milred nevšimla. Milred byla strašná! Úplně chápu proč Clover utekla akorát mi bylo smutno když se loučila s panem Panenkou. Strašně moc se mi líbila návažnost na Hetty. Akorát mi Hetty najednou nevím proč připadala jako sedmiletá.

Bětužka
04.02.2021 5 z 5

Od této knihy jsem se nemohla odtrhnout!

knihomolka20
27.07.2020 5 z 5

Tuhle knihu jsem četla asi před rokem ale pomatuju si ji až do teď. Hrozně se mi líbila.

Damaj
18.03.2020 5 z 5

Další skvělá knížka od J. Wilsonové.

Hobitka
22.01.2020 3 z 5

Série o Hetty patří k mé oblíbené četbě z dětství. Když jsem po pár letech narazila na Clover, pustila jsem se i do ní. Děj mi připadá trochu překotný, významné události na sebe navazují rychle, ale čte se dobře.
Zajímá mě, jak to s Clover dopadne. A jelikož je pokračování, přečtu si ho, ale kdyby nebylo, asi by mi to nijak zvlášť nevadilo.

Kačkaknihomol
04.01.2020 3 z 5

Musím si to přiznat a jakkoli mě to mrzí, Jacqueline Wilsonová už není pro mě. Tuhle jsem si přečetla ze zvědavosti, jestli mě to ještě pořád bude bavit a ejhle, už zas tak ne. Přijde mi, že autorka píše ty samé hrdinky s podobnými příběhy. Taková protagonistka má většinou velikou fantazii, prořízlou pusu, miluje své sourozence a vede těžký život, protože žije v chudých podmínkách. Většinou i uteče do světa, ve kterém využije svoje velkolepé nadání.

Příběh mi přišel dost nereálný a nevlastní matka je vylíčená jako nějaká šílená gestapačka. Ty tři hvězdy dávám za nostalgii. Řekla bych, že se jedná o moji poslední knihu, která vyšla z pera Jacqueline Wilsonové, protože jsem na ni zkrátka a dobře moc stará.

Kiyu
14.02.2019

Když jsem byla menší přelouskala jsem spoustu knih od Jacqueline. Byla jsem zvyklá, že píše o malých silných holčičkách, upovídaných s velkými sny, které jsou sužovány nepříznivými poměry v rodině. Vlastně mi to připomíná knížku Vzdušné zámky. Když ji v knížce zlá macecha zmlátila přišlo mi to opravdu přitažené za vlasy. Ale musí se jí nechat, že je to skvělá autorka a její knížky jen tak neodložíte. Bylo skvělé, že z lidí, kteří byli odsuzování kvůli vzhledu udělala opravdu lidi se zlatým srdcem. Jsem ráda jak to s Clover dopadlo.

DancerJaneBooks
02.02.2019 5 z 5

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Miluju Jacqueline Wilsonovou a obzvlášť sérii o Hetty Featherové, takže jsem si tuhle knížku samozřejmě nemohla nechat ujít.
Tahle knížka ve mně zanechala smíšené pocity. Jsem zároveň smutná, že viktoriánská doba byla tak krutá, ale zároveň jsem i šťastná, protože tohle byla prostě úžasná kniha. Už od začátku tahle kniha začíná vyprávět o krutém životě Clover. Bylo mi jí moc líto, hlavně jak na začátku byla tak hrozně drasticky zbitá od její nevlastní matky Mildred. Clover byla moje nejoblíbenější postava, stejně tak i Megs a slečna Smithová. Taky jsem si moc oblíbila pana Riverse, pana Panenku a celkem i Thelmu. Zkrátka, bylo tam celkem dost postav, které se dalo si oblíbit. Clover byla strašně hodná a byla trestaná za (podle mě) úplné blbosti. To kdybych já měla být trestaná stejně jako ona (ve stejné době stejnou osobou jako je Mildred), tak bych byla asi úplně vyřízená. Vím, že srovnávám celkem nesrovnatelné, ale bylo to hrozné, jak s ní zacházeli. Teď ani nevím, jestli jsem si ji oblíbila stejně jako Hetty, ale Hetty mám asi přece jenom ráda víc, protože toho o ní i víc vím. Náhodou by bylo super, kdyby i o Clover byla celá série. Ten konec byl přece jenom trochu otevřený :). Potom mi bylo strašně moc líto Megs. Ani jsem si před tím moc neuvědomovala, jak moc pro Clover znamená a najednou... Bylo mi jí prostě strašně líto. Ještě víc, když Clover popisovala, že byla jediná, kdo ji z jejich rodiny opravdu miloval. A ještě k tomu se to všechno stalo úplně blbou náhodou. Mildred jsem nenáviděla. Byly chvilky, co jsem si říkala, že přece nemůže být tak ukrutně hrozná, ale byla, fakt byla. Kdyby si ji, podle mě, otec od Clover nevzal, tak by byl úplně jiný. Určitě se Clover nedivím, že utekla. Měla k tomu velký důvod. Thelma byla moc milá a taky vtipná. Nechápu, proč na ni slečna Ainsleyová hned tak vyjela. Úplně jsem slečnu Ainsleyovou nemusela, ale že bych ji přímo nesnášela, to ne. Myslela to, podle mě, určitě dobře. Slečna Smithová byla jako vždycky prostě skvělá a pan Rivers, kterého znám z knihy Vánoční překvapení byl taky moc milý. Když přišel za nejhodnějším panem Panenkou, hned jsem si na něj vzpomněla. Pan Panenka byl strašně moc ochotný a hodný a v hodně momentech jsem ho litovala. Jak Sissy mluvila o Hetty a ještě o její sestře Lil, tak jsem si úplně vzpomněla na moment v knize Vzdušné zámky, kterou jsem vlastně četla přesně před rokem, když nad tím tak přemýšlím. Ta aférka s Mildred na konci byla zároveň vtipná, ale i celkem smutná. Na malý moment jsem si říkala, že jí je přece jenom po Megs a Clover smutno, ale pak se prokecla a bylo mi to divadýlko hned jasné. Myslím, že to nakonec Clover a pan Rivers vymysleli nejlíp, jak mohli. Ještě jsem zapomněla na posezení s Hetty a slečnou Smithovou. To bylo skvělé a krásně jsem si zavzpomínala na moje milované příběhy o Hetty. Už se strašně těším, až vyjde nová knížka od Jacqueline Wilson o Rose Riversové. Ze tří skvělých důvodů. První - protože je od Jacqueline Wilson. Druhý - je z viktoriánské doby. A třetí - uvidím, jak to bude pokračovat s úžasnou Clover! Takže už se fakt moc těším a tohle byla opět perfektní knížka. A ta poznámka na konci byla moc smutná, ale jsem ráda, že v té době existovali i hodní lidé, co uměli pomoct. Je skvělé, že dnes už je na to zákon, ale smutné, že se to v nějakých rodinách pořád děje.

@nick@
26.01.2019 4 z 5

Moc silný a dojemný příběh, občas trochu nudný, ale ve většině času mi bylo Clover moc líto a párkrát jsem si poplakala.

knihonour
30.09.2018 5 z 5

Za mě skvělá.

Barik05
07.04.2018 5 z 5

Boží, určitě to doporučuji.

blackhorse
04.03.2018 5 z 5

Byla to nádherná kniha. Smutná a dojímavá. Můžu doporučit... ;))

Agča
25.01.2018 2 z 5