Vestička Vestička komentáře u knih

Mandľová madona Mandľová madona Marina Fiorato

Jednoduchý příběh, u kterého se člověk i spoustu dozví, i když se to tak třeba ani nezdá. Velké plus za to. A za itálii , mám další místa, kam se chci , musím podívat. Velké minus za překlad. Příběh krásný, kulisy úžasné. Lidé milí, styl vyprávění laciný, červená knihovna hadr.

31.03.2020 4 z 5

Vražda na zámku Mikulov Vražda na zámku Mikulov Rudolf Ströbinger

Hezký námět, hezké prostředí. Kniha ale zastarala, dnes už se píšou detektivky jinak. Nemělo to spád prostě.

18.03.2020 2 z 5

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Já to vzdávám po 400 stranách. Těžce se to čte, děti přemýšlejí a mluví jako filosofové, autor se vyžívá v popisech věznic. A že byl francouzský král epileptik si budu pamatovat do smrti, protože mi to autor zopakoval 20 x na jedné stránce a pak ještě na další.

05.03.2020

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Tohle bylo super'! Uvěřitelné, napínavé, krásně napsané. Lepší než promlčení, i když to bylo taky dobrý! Detektivka může být napínavá i bez únosů, rituálních vražd a mučení. Ve spoustě věcí to bylo opravdu hodně ze života, třeba to zdravotní a sociální, nebo to pendlování mezi vesnicí a městem... a u toho ostatního jsem přivřela oko no.

11.02.2020 5 z 5

Nahá s Davidovou hvězdou Nahá s Davidovou hvězdou Petr Eidler

V životě jsem neviděla ani jednoho pravicového extrémustu, ale podle autora jsou mezi námi, a je jich mnoho. A Mohou i zabít. Jak si autor váží svého díla, o tom mnohé prozradí obálka. Nesouvisí s dějem a je fakt hnusná. Hlavní hrdina je nýmand. A bylo mi za něho i trapně , a to nemám ráda. Na šábes se nevraždí byla super . Autorovi ale dochází nápady a asi i selský rozum. Tahle kniha je zelená právem.

06.02.2020 3 z 5

Život starých Egypťanů Život starých Egypťanů Evžen Strouhal

Výborná kniha. Velice se mi líbilo, že v knížce nejsou jen fotky, ale i překreslené reliéfy a nástěnné malby. Kniha rozhodně nezestárla, právě naopak. A mohla by být i delší.

25.12.2019 5 z 5