Verry148 Verry148 komentáře u knih

Štěstí pro lidi Štěstí pro lidi P. Z. Reizin

Krásná oddychová knížka na léto. Dobře se četla. Nejvíce jsem si oblíbila Aidena. Bylo velice zajímavé jak se mezi sebou "roboti" dorozumíváli. A i když uběhla třeba jen jedna sekunda. Pro ně to byla věčnost. Toto byla první knížka kde "stroje" popisovali situace a vedli si jaký si svůj "život".
Knížku doporučuji!!

05.08.2018

Jak Hitler ukradl růžového králíčka Jak Hitler ukradl růžového králíčka Judith Kerr

Čekala jsem více tu válečnou atmosféru. A více psaní o koncetračních táborech a Hitlerovi. Ale jak se ukázalo přiběh byl o rodině židů, která utekla do Švýcarska a popisují jak žijí tam. V průběhu vlády nacistů, s čím se musí děti vypořádat ve škole. Kniha se dobře četla a není zase tak úplně k zahození si jí přečíst.

Papírová města Papírová města John Green

Krásná knížka, ale zase musím podotknou, že je lepší kniha než film.

Černooká Černooká Anna Musilová

Kniha byla čtivá, ale nebyl to zas takový "horor" jaký jsem si představovala. Konec mě překvapil, ale čekala jsem něco více.

05.08.2018

Dívka na kusy Dívka na kusy Kathleen Glasgow

Velmi silná knížka o dívce a o její minulosti. Poukazuje na to jaké mají dívky v dnešním světě problémy. Poukazuje hlavně na sebepoškozování. A jak může dívka z blázice začít život znovu. A nejvíce se mi líbilo jak autor na konci píše, že v tom nejste nikdy sami a aby jste vyhledali pomoc. Doporučuji

Will Grayson, Will Grayson Will Grayson, Will Grayson John Green

Krásná milostná knížka. Bylo dost poznat, že byla napsána od dvou různých autorů, ale myslím si, že o to asi šlo. Aby to bylo o tom jaký mají 2 kluci rozdílný pohled na svět dokud se jejich životy nestřetnou. Knížku jsem přečetla za 2 dny doporučuji.

Drobný poklesek Drobný poklesek Jan Ellison

Od této knížky jsem moc nečekala a taky to tak dopadlo. Byl to sice velmi čtivý román. Ale bylo tam hodně časových rovin, takže bylo těžké se v tom vyznat.
Tato knížka byla takový drobný pokles.

Sladké nic Sladké nic Jamie McGuire

Krásný příběh o lásce napsaný hodně do detailu. Konec mě velmi překvapil, pak to ale dávalo všechno větší smysl.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jedno velké páni. Vážně jsem nečekala, že knížka bude tak úžasná. Když jsem se dívala na film vůbec mě to nebralo a nemohla jsem se do děje zabrat. A navíc ve filmu více než polovina chybí. Knížka je podrobnější a nádherná. Doporučuji všemi deseti. Rachel byla sice alkoholička a myslím si, že to tomu příběhu také přidalo.
Líbí se jak každá postava vypráví svůj přiběh a nakonec se všechny střetnou.

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Tato knížka mě ke konci překvapila, ale i zklamala. Celý děj je o tom, že se řeší kdo zabil jednoho studenta. Bylo to pořád jen o získávání důkazů. A o vyšetřování. Ale konec byl hodně zajímavý popravdě jsem to nečekala.
Tuto knížku nemůžu úplně doporučit, ale zase není špatná.

Víc už se nedozvíme Víc už se nedozvíme Donal Ryan

Martin Toppy byl 17-ti letý kluk, který chodil k Melody na doučování jenom že jednoho dne se to zvrtlo..
Tato knížka začíná hodně depresivně, každý den myslela na to, že zabije sebe i nenarozené dítě. Ale postupně se s tím začala vyrovnávat .

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Za mě úžasný příběh, který poukazuje na to, že nemusí být všichni dokonalý, že může být vztah mezi 13-ti letou holkou (Wavy) a 30- ti letým chlapem (Kellenem) Wavy to neměla v životě lehké. Měla matku která byla na drogách. A otce který drogy vyráběl. Ale také měla malého bratra o kterého se musela Wavy starat , protože rodiče nebyli schopní. Wavy také nemluvila. Proč ? to se dozvíte pokud si tuto úžasnou knížku přečtete doporučuji.
Ale musím upozornit kniha byla plná násilí, drog, a dalších.

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Krásný a napínavý příběh o lásce. Doporučuji.

Ten den jsem se rozhodl zemřít Ten den jsem se rozhodl zemřít Jonathan Destin

Velmi silná knižka. Celou jsem jí přečetla za jeden jediný den. Úplně vás vtáhne do děje. Je neskutečné, že se něco takového doopravdy stalo. Kniha poukazuje na to čeho jsou děti v Jonathanově věku schopní. Knížka určitě stojí za přečtení !

Ta druhá Ta druhá Michelle Adams

Knížka mě trošku zklamala, čekala jsem víc, musela jsem se nutit číst. jediné co bylo trochu zajímavé byl konec. Ale zbytečně zdlouhavé rozebírání jedné a té samé věci. Obal krásný, ale jak se říka nesuď knihu podle obalu.