vercadole vercadole komentáře u knih

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Podle komentářů níže, jsem se docela bála zklamání z "morbidnosti". Jenže to se nekonalo. Je to velice povedená pohádka, spíše pro dospělé než pro děti, od které se nebudete moci odtrhnout!:)

06.04.2013 4 z 5

Zvíře má jiný čas Zvíře má jiný čas Josef Duben

Jedná se sice o kraťučkou knížku, ale je plná zajímavých myšlenek.

06.04.2013 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Tak nějak mě při hodnocení této knihy docházejí slova. Řekla bych, že jsem ji četla jedním dechem (Celý týden, protože jsem si ji prostě musela vychutnávat!), ale to by přesně nevyjádřilo to, co mám na jazyku. Nejraději bych to napsala jedndouše: Úžasná kniha. Ale jak můžete napsat ke knize o tak drsném tématu, že jste si ji užili? A přitom to jsem dělala! Kniha, která je plná nádherné češtiny, ale zárověň příběhu, z kterého vás mrazí, kniha, na kterou se budete těšit. Zní to trochu morbidně, přeci jen, vyhnání Němců nebylo nic krásného, přesto musím knihu všem doporučit. I když se jedná o druhou světovou válku (nebo spíše o to, co následovalo po ní), o které je napsáno nespočet kniha, je originální, jedna z mála, která se dívá na problematiku i z druhé strany. Opravdu se v té chvíli, kdy se děly křivdy Čechům, jednalo o kolektivní vinu Němců?

23.03.2013 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Nejdřívě jsem byla zklamaná stylem, jakým byla kniha napsaná - vyprávění malého chlapce. Jakmile jsem se ale dostala do děje, nemohla jsem se odtrhnout a četla jsem až do noci. Skvěle udělaná kniha! A nepřišlo mi, že by druhá polovina knihy byla zbytečná, právě naopak. V knize bylo hodně důležité to, jak se s tím vším nakonec vypořádali.

03.02.2013

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Upřímně, nevím, jak knihu popsat. Začátek byl hodně strhující, měl náběh na opravdu povedený thriller, bohužel pak se to změnilo v... pohádku? Kniha obsahuje krásné myšlenky, ale když jsem se dostávala ke konci, tak už mi přišlo, že se stále opakují. Každopádně jsem si udělala hodně poznámek, což většinou nedělám a zamyslela se nad podstatou Boha.
Nakonec když nad tím popřemýšlím, byla to neobvyklá kniha, která člověka, který má problémy se smyslem života a něco jej zklamalo, zavede na správnou cestu. A taky se mi líbilo, jak byl popsán Bůh, že po nás vlastně nechce nemožné, jen lásku...
Velice inspirativní kniha i pro nevěřící, ale přiznám se, chvíli jsem se i nudila...

26.01.2013 3 z 5

Simonův kocour na toulkách Simonův kocour na toulkách Simon Tofield

Druhý díl vtipného kocoura. Není sice lepší než první, ale nezklame:)

15.09.2012

Simonův kocour a trable s kotětem Simonův kocour a trable s kotětem Simon Tofield

Roztomilá knížka, která potěší všechny milovníky koček:)

15.09.2012 5 z 5

Domek na pláži Domek na pláži Jane Green

Domek na pláži je dá se říci typický román, ale má něco do sebe. Popisuje více osudů, které se nakonci propojí. Podle mého názoru je tato kniha v dnešní uspěchané době dobrým zpestřením. Rozhodně doporučuji přečíst!:)

15.09.2012 4 z 5