vercadole

Příspěvky

Babička pozdravuje a omlouvá seBabička pozdravuje a omlouvá seFredrik Backman

Jedna z nejkrásnějších knih, jaké jsem kdy četla. Určitě nemusí sednout každému, ale pro dospělé lidi, kteří v sobě mají pořád schované dítě, je jako ulitá...

15.11.2015


Esej o tragédiiEsej o tragédiiElizabeth LaBan

Já jen napíšu větu z přebalu knihy:

Okouzlující a nádherně napsaný příběh první lásky a zlomeného srdce.
(Jennifer Weiner)

01.08.2014


ZapomenutáZapomenutáCatherine McKenzie

Velké zklamání... Ano, je to obyčejná love story a příběh, který mě zajímal nejvíc (námět, že je někdo prohlášen za mrtvého, i přesto, že dosud žije) byl pouze okrajový. Ale jako oddechová četba to není špatné.

29.07.2014


Ready player one – Hra začínáReady player one – Hra začínáErnest Cline

Téééda, tak to byla ale jízda! I když videohrám moc neholduji, tak tahle kniha mě uchvátila. Jedná se o tak detailně propracovanou knihu, až jsem si říkala, že autor je snad génius. Akorát musím dodat, že ukončení mi přišlo jako klišé, takže dávám jen čtyři hvězdičky. (Člověk si musí nechat ještě nějakou rezervu, že jo...)

10.07.2014


Zlá ženaZlá ženaMarc Pastor

Něco tak hnusného a zárověň skvělého jsem snad ještě dosud nečetla! Příběh je prostě děsivý, nechutný, ale je napsán tak brilantně!

02.07.2014


Napůl zlýNapůl zlýSally Green

Nevím, nevím... Vážně nevím, co napsat. Po přečtení doslovu autorky jsem si říkala jen to, že asi měla skončit u psaní vzkazů mlékaři. Některé myšlenky byly zajímavé, ale bohužel potom pohřbené...

29.06.2014


Pátá loďPátá loďMonika Kompaníková

Nevím, co ke knize napsat... Jednoduše jsem ji nepřišla na chuť. Možná si ji zkusím znovu přečíst za pár let...

06.03.2014


Třináctý příběhTřináctý příběhDiane Setterfield

Po přečtení knihy jsem se nedokázala dokopat k napsání komentáře... Jenže čas mě donutil.
Ještě teď, dlouho po přečtení, nad knihou přemýšlím a vím, že byla strašně zvláštní, ale zároveň skvělá. Také proto ji všude doporučuji:)

06.03.2014


Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhyÚstřičkova smutná smrt a jiné příběhyTim Burton

Perfektní!:)

29.01.2014


Kladivo na čarodějniceKladivo na čarodějniceVáclav Kaplický

Neskutečná kniha... Pořád tomu nemůžu uvěřit, že by se něco takového mohlo někdy dít. I přes to téma se kniha četla opravdu lehce a vůbec nebyla nudná. Kolikrát jsem nadávala i nahlas, jak je možné, že ti lidé byli tak slepí...

23.01.2014


Dívka, která sahala po hvězdáchDívka, která sahala po hvězdáchSarah Addison Allen

Zajímavé, výjimečné až zvláštní, ale rozhodně pěkné...:)

30.12.2013


Deset malých černouškůDeset malých černouškůAgatha Christie

Klaním se královně detektivky!

27.12.2013


Dům číslo 6Dům číslo 6Nela Rywiková

Jak je napsáno v komentáři pode mnou - opravdu výjimečná prvotina. Ještě teď jsem v myšlenkách někde v Ostravě v domě číslo 6 a nemůžu se od knihy nějak odpoutat, i když už jsem ji zaklapla :) Příjemné čtení.

15.11.2013


To nejlepší z násTo nejlepší z násNicholas Sparks

Nicholas Sparks opět nezklamal. Krásný příběh, okořeněný napětím a konec... Ten prostě jiný být nemohl. Já jsem více než spokojená:)))

22.09.2013


MatkyMatkyPavol Rankov

Nemám slov. Čtivý a krásný příběh. Určitě doporučuji!:)

07.07.2013


Koho vypijou liškyKoho vypijou liškyLidmila Kábrtová

Kniha mě opravdu překvapila. Přečetla jsem ji sice za jedno odpoledne (nebo spíše za pár hodin), ale zanechala ve mě opravdu hodně. Tu dobu jsem nezažila, ale kniha mi ji tak dobře přiblížila, že si ji teď dokážu lépe představit. A opravdu, jak se píše na obálce, každá kapitolka je příběh sám o sobě - k zamyšlení a tak poeticky napsaný... Určitě budu autorku dál sledovat, snad napíše další knihu. Zajímavý by byl třeba soubor jejích příběhů na padesát slov:)

16.06.2013


Kde končí duhaKde končí duhaCecelia Ahern

Včera jsem ji dočetla a byla jsem mírně zklamaná. Ze začátku jsem vůbec nechápala, proč má kniha tak dobré hodnocení. Po přečtení musím říci, ano byl to opravdu milý, hezký a oddechový román, ale něco mi tam chybělo. Nejspíš mám radši knihy s větší myšlenkou a i když se kniha čte opravdu dobře, nějak mě jednoduše nezaujala tak, jak by měla. Na konci jsem se usmívala (ženská duše se projevila:D), takže ty tři hvězdičky si zaslouží:)

31.05.2013


Zlodějka knihZlodějka knihMarkus Zusak

Opravdu hodně dobrá kniha. Zanechala ve mně hodně pocitů... Smutek, zamyšlení, ale zároveň i radost, že ta krutá doba už je dávno pryč. Doufám, že na dlouho...

24.05.2013


Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčůSpolek přátel krásné literatury a bramborových koláčůMary Ann Shaffer

Hezká, milá knížka, která vám daruje spousty příjemných chvil:)

06.05.2013


PoselPoselMarkus Zusak

Kniha mě opravdu mile překvapila. Kvůli rozporuplným reakcím (převážně ovlivněným Zlodějkou) jsem se do ní pustila jako první a byla jsem unešená. Kniha je plná moudrosti a něžnosti. A opravdu.... Svět může být i krásný.
Ještě mě čeká Zlodějka, no, uvidíme:)

15.04.2013


Kniha ztracených věcíKniha ztracených věcíJohn Connolly

Podle komentářů níže, jsem se docela bála zklamání z "morbidnosti". Jenže to se nekonalo. Je to velice povedená pohádka, spíše pro dospělé než pro děti, od které se nebudete moci odtrhnout!:)

06.04.2013


Zvíře má jiný časZvíře má jiný časJosef Duben

Jedná se sice o kraťučkou knížku, ale je plná zajímavých myšlenek.

06.04.2013


Vyhnání Gerty SchnirchVyhnání Gerty SchnirchKateřina Tučková

Tak nějak mě při hodnocení této knihy docházejí slova. Řekla bych, že jsem ji četla jedním dechem (Celý týden, protože jsem si ji prostě musela vychutnávat!), ale to by přesně nevyjádřilo to, co mám na jazyku. Nejraději bych to napsala jedndouše: Úžasná kniha. Ale jak můžete napsat ke knize o tak drsném tématu, že jste si ji užili? A přitom to jsem dělala! Kniha, která je plná nádherné češtiny, ale zárověň příběhu, z kterého vás mrazí, kniha, na kterou se budete těšit. Zní to trochu morbidně, přeci jen, vyhnání Němců nebylo nic krásného, přesto musím knihu všem doporučit. I když se jedná o druhou světovou válku (nebo spíše o to, co následovalo po ní), o které je napsáno nespočet kniha, je originální, jedna z mála, která se dívá na problematiku i z druhé strany. Opravdu se v té chvíli, kdy se děly křivdy Čechům, jednalo o kolektivní vinu Němců?

23.03.2013


PokojPokojEmma Donoghue

Nejdřívě jsem byla zklamaná stylem, jakým byla kniha napsaná - vyprávění malého chlapce. Jakmile jsem se ale dostala do děje, nemohla jsem se odtrhnout a četla jsem až do noci. Skvěle udělaná kniha! A nepřišlo mi, že by druhá polovina knihy byla zbytečná, právě naopak. V knize bylo hodně důležité to, jak se s tím vším nakonec vypořádali.

03.02.2013


ChatrčChatrčW. P. Young (pseudonym)

Upřímně, nevím, jak knihu popsat. Začátek byl hodně strhující, měl náběh na opravdu povedený thriller, bohužel pak se to změnilo v... pohádku? Kniha obsahuje krásné myšlenky, ale když jsem se dostávala ke konci, tak už mi přišlo, že se stále opakují. Každopádně jsem si udělala hodně poznámek, což většinou nedělám a zamyslela se nad podstatou Boha.
Nakonec když nad tím popřemýšlím, byla to neobvyklá kniha, která člověka, který má problémy se smyslem života a něco jej zklamalo, zavede na správnou cestu. A taky se mi líbilo, jak byl popsán Bůh, že po nás vlastně nechce nemožné, jen lásku...
Velice inspirativní kniha i pro nevěřící, ale přiznám se, chvíli jsem se i nudila...

26.01.2013


Simonův kocour na toulkáchSimonův kocour na toulkáchSimon Tofield

Druhý díl vtipného kocoura. Není sice lepší než první, ale nezklame:)

15.09.2012


Simonův kocour a trable s kotětemSimonův kocour a trable s kotětemSimon Tofield

Roztomilá knížka, která potěší všechny milovníky koček:)

15.09.2012


Domek na plážiDomek na plážiJane Green

Domek na pláži je dá se říci typický román, ale má něco do sebe. Popisuje více osudů, které se nakonci propojí. Podle mého názoru je tato kniha v dnešní uspěchané době dobrým zpestřením. Rozhodně doporučuji přečíst!:)

15.09.2012