venda02 venda02 komentáře u knih

Impérium Impérium Robert Harris

Tato kniha mě ze začátku nudila,než jsem se prokousal trochu dál. Potom se něco zlomilo a nemohl jsem se odtrhnout. Markus Tullius Cicero je tu popsán skvěle a jestli byl doopravdy takový, tak pak to byl člověk který má mé uznání. Je pravda že starý Řím byl plný intrik, ale v této knize je to napsáno velmi šikovně a někdy jsem se i zasmál. Škoda že se už nedovíme jestli to tak bylo nebo ne. Kdo má rád historické knihy a o politice tak mu ji vřele doporučuji.

25.03.2013 5 z 5

Cesta do Jeruzaléma Cesta do Jeruzaléma Jan Guillou

Kniha je napsána vcelku vkusně a děj utíká. Jsou tam sice hluchá místa ,ale to je v každé knize. Autor popisuje děj celkem dost podrobně, ale někdy zase až moc zkratkovitě a to ubírá knize na soudržnosti. Chtělo to více napětí a soubojů, jelikož je to kniha o templářích. Jinak knihu doporučuji, ale bohužel to nepsal Bernard Cornwell ani Simon Scarrow. Jsem zvědav na druhý díl.

24.03.2013 4 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Moje první kniha ,kterou jsem od Kinga četl. Je to kniha plná napětí a nadsázky. Patří mezi nejlepší horory které jsem četl. Samozřejmě vše co King napsal patří v žánru mezi to nejlepší. Shlédl jsem i film, ale jak už to bývá ,tak kniha je hold kniha a filmové zpracování ji nemůže předehnat.U filmu jsem strácel zájem a u knihy se mi nechtělo ani spát, jak jsem se do děje zažral. Vřele doporučuji.

04.03.2013 5 z 5

Království na konci cesty Království na konci cesty Jan Guillou

Třetí díl templářské trilogie jsem přečetl jen silou vůle, jinak to snad nejde ani říci. V knize je plno zbytečných postav ,které nic příběhu nedají. Z celé trilogie jsem pochopil ,že se jedná o historii Švédska a o jeho vzniku. Tento poslední díl mohl být určitě o sto a možná i více stran kratší. Bohužel pan Gillou napsal dobrou historickou knihu, ale vyprávění místy dosti pokulhává. Jak už jsem řekl je tu plno hluchých míst a plno zbytečných postav.Sám jsem se už ztrácel v ději a moje ostražitost se soustřědila jen na číslování stránek a kdy už bude konec. První díl se točí kolem Arna Magnussona a to samé i druhý díl ,kde se přidá jeho milá Cecilie a jiné postavy ,ale pořád je těch postav tak akorát. Ve třetím díle už je to ale moc velký Babylon ,na to aby se v těch postavách člověk vyznal.Hodnotím jen za tři, bohužel to není to co by mě nadchlo. Co se týče prvotního nápadu s láskou a trestem, tak to bylo dobré ale potom....!? Nevím jestli doporučit nebo ne, ale tek kdo má trpělivost tak ať si knihy přečte a udělá si sám názor. Co člověk to jiný názor.

05.05.2013 3 z 5

V žáru léta V žáru léta John Katzenbach

Moje první detektivka ,kterou jsem přečetl a hned zásah do černého. Příběh se mi líbil a knihu jsem přečetl velice rychle ,i když nejsem na detektivky. Takto napsanou detektivku můžu. Zkusím i něco jiného od Katzenbacha a uvidíme. Jinak vřele doporučuji.

03.04.2013 5 z 5

Lustrum Lustrum Robert Harris

Druhý díl Římské trilogie o Marku Tullio Cicerovi, jak už jsem napsal k první knize, je to skvělé čtení a těším se na třetí knihu. Je zde popsán život římského politika dosti čtivou podobou.

25.03.2013 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Úžasný horor který nelze překonat.Tato kniha je milníkem v hororové tvorbě.At jsem přečetl několik hororů o upírech ,tak Drákula je klasika a jen tak někdo ji nepřekoná.

24.03.2013 5 z 5

Templář Templář Jan Guillou

Kniha je pokračováním prvního dílu a plynule na ni navazuje. Hlavní postavy jsou tu popsány velmi dobře a konečně vyjde jejich charakter na povrch. Příběh je psán velice vzletně,lehce a čtivě, sice hlavní bitvy nejsou popsány až tak skvěle ,ale příběhu to nijak neubírá na kráse. Nejde o bitvy ale spíše o lidský osud, v této trilogii jde hlavně o osud. Kdo si chce tuto knihu přečíst, tak musí přečíst i první díl aby byl v obraze. Vše se točí okolo templářského řádu a Pána Boha, a kolem koránu a džihádu, svaté válce. Sám bych chtěl vědět jestli tomu tak opravdu bylo a jestli byl Saladin opravdu takový grand jak spisovatel popisuje.

13.04.2013 4 z 5

Temný anděl Temný anděl Mika Waltari

Zajímavá kniha, ale ne zase tak strhující. Děj se točí dost o kolo Boha a o jeho smyslu. Děj má v sobě hloubku , ne ale pro mě. Jelikož jsem nevěřící tak mě to dosti ubíjelo ale prokousal jsem se až do konce. Kdo se rád babrá v církevních řádech jako je řecká katolická,nebo jaká to vlastně je, prostě západní a východní církev, tak ten si pošmákne. Já jsem církevní analfabet a církevní uspořádání neuznávám. Je v ní plno nejasností a každý si to vysvětluje po svém. Tato kniha mi v tomto moc nepomohla.

03.04.2013 4 z 5

Pevnost Pevnost Francis Paul Wilson

Čtivá a neúnavná kniha.Nešlo ji odložit ani na chvilku.

24.03.2013 5 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Dobře napsaný horor. Místy mi šel až mráz po zádech.Mysteriozní příběh ,který uběhl a neděle byla pryč. Kniha na jedno nadechnutí ale, i na jedno přečtení. Možná se k ní jednou vrátím.

24.03.2013 4 z 5