V žáru léta

Napínavý kriminální příběh s psycholog. prvky je situovaný do prostředí amerického velkoměsta 70. let 20. století. Vypráví o dramatickém souboji novináře populárního deníku s masovým vrahem, veteránem z Vietnamu, který z touhy po slávě navázal s novinářem osobní kontakt a jeho prostřednictvím udržuje policii i obyvatele města v neustálém napětí. Pátrání po vrahovi a jeho dopadení je pro novináře prestižní záležitostí, která zasahuje i do jeho osobního života. Při této příležitosti se autor nad rámec žánru zamýšlí nad problémy novinářské etiky i nad stále aktuálním problémem, kterým je pro Američany účast ve vietnamské válce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28514/v-zaru-leta-28514.jpg 3.922

In the Heat of Summer (1982)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Naše vojsko

Medunkavera

Dobrá detektivka. Napínavá. Četla jsem ji v jednomkuse. Dokonce ve vlaku i autobuse.

rengers
10.08.2015

Velmi dobré čtení, líbí se mi že příběh není ani moc dlouhý ani moc krátký, prostě tak akorát. Je napínavý a trochu psychologický. Doporučuji všem kteří mají rádi toho autora, některé možná odradí že je to jeho prvotina.

jarin58
17.10.2014

Škoda,přidal bych další dvě hvězdy.Vynikající čtení.

kneslova
29.07.2013

Průměrná detektivka, na léto dobrá, nijak zvlášť mě nezaujala

Knišíl
08.04.2013

Skutečně výborný thriller (v žádném případě, bych knihu neřadil mezi detektivky, ale jedná se opravdu o velmi dobře napsanou knihu s některýma mistrně napsanými pasáži).

venda02
03.04.2013

Moje první detektivka ,kterou jsem přečetl a hned zásah do černého. Příběh se mi líbil a knihu jsem přečetl velice rychle ,i když nejsem na detektivky. Takto napsanou detektivku můžu. Zkusím i něco jiného od Katzenbacha a uvidíme. Jinak vřele doporučuji.