vencamf vencamf komentáře u knih

Aby radost nezmizela – Pocta Magorovi Aby radost nezmizela – Pocta Magorovi * antologie

Krásná vzpomínková kniha :-)

02.06.2022 5 z 5

Mustaine – heavymetalové paměti Mustaine – heavymetalové paměti Joey Layden

Překvapivě vynikající autobiografie, která Mustaina ukazuje v sympatickém světle. Rozhodně mu nechybí sebereflexe, což na této knize oceňuji nejvíce.

10.04.2022 5 z 5

Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 2 Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka 2 Miloslav Švandrlík

Klasika mého dětství, která funguje i v dospělosti :-)

18.01.2022 4 z 5

Staří muži o půlnoci Staří muži o půlnoci Chaim Potok

První povídka "pouze" dobrá, zbytek ovšem parádní! Velmi silná kniha.

09.12.2021 4 z 5

Love story Love story Erich Segal

Jeden z mála případů, kdy je film (který je úžasný) lepší než kniha...

29.09.2021 3 z 5

Ja Ja Elton John

Vtipné, smutné, melancholické, upřímné... Společně s Milesem Davisem asi nejlepší hudební autobiografie, co jsem četl. A že jsem jich četl hodně.

24.09.2021 5 z 5

Trdliště Trdliště Vratislav Brabenec

Lidská, hřejivá, zábavná kniha...

25.08.2021 5 z 5

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Jednoduchý, komorní příběh, který pomalým tempem spěje k očekávanému konci, přesto si udržuje čtenářovu pozornost. Je z toho cítit, s jakou lehkostí kdysi King psal. Mít to minimálně o 50 stran méně, dal bych plnou palbu.

15.07.2021 4 z 5

Válka světů a jiné povídky Válka světů a jiné povídky Herbert George Wells

Úchvatná kniha, které samozřejmě vévodí geniální Válka světů. I ostatní povídky jsou ale perfektní, především Země slepců.

08.07.2021 5 z 5

Vetřelci komplet - svazek 5 Vetřelci komplet - svazek 5 Diane Carey

Stejné jako předešlý svazek. Jedna novela okamžitě zapomenutelná, druhá příjemně rozvíjející vetřelčí universum. Tou druhou myslím Válku DNA s fajn atmoškou :-)

11.06.2021 3 z 5

Kilián Nedory Kilián Nedory Filip Topol

Syrové, krásné, zároveň značně depresivní... Skvělá kniha!

18.05.2021 5 z 5

Golem Golem Gustav Meyrink (p)

Z Golema mám stejný pocit jako z některých knih Fukse... Ztrácel jsem se, nechápal, někdy to chtěl vzdát, ale na druhé straně tu byla mistrovská práce s jazykem a jedinečná atmosféra. Ve výsledku jsem si knihu užil, některé pasáže byly nezapomenutelné, ale uvědomuji si, že ne každý ji nejspíš dokáže ocenit.

10.05.2021 4 z 5

Vetřelci komplet - svazek 4 Vetřelci komplet - svazek 4 Yvonne Navarro

Evidentně jsem v menšině, ale mně se daleko víc líbila první novela. Měla atmosféru, fajn tempo... Druhou jsem bohužel nedočetl, nedokázal jsem se do textu dostat.

30.04.2021 3 z 5

Kdo zavraždil paní Skrofovou? Kdo zavraždil paní Skrofovou? Mika Waltari

Po povedeném Omylu komisaře Palmua jsem se nadšeně pustil do jeho dalšího případu, ale tentokrát jsem se nedokázal začíst. V půlce knihy jsem se už těšil, až ji dočtu a pustím se do něčeho jiného. Škoda :-(

16.04.2021 2 z 5

Omyl komisaře Palmua Omyl komisaře Palmua Mika Waltari

Příjemná starosvětská detektivka :-)

09.04.2021 4 z 5

Suttree Suttree Cormac McCarthy

Už je to týden, co jsem dočetl knihu Suttree, přesto ve mně stále rezonuje. Epické dílo o ztroskotancích, psané krásným a zároveň drsným jazykem... Cormac McCarthy mě fascinuje již dlouho, ale Suttreeho jsem pořád odkládal. Dnes bych vám klidně odkýval, že je to nejspíš ta nejlepší kniha, co jsem četl!

21.02.2021 5 z 5

Ústav Ústav Stephen King

Stephen King samozřejmě pořád píše skvěle, ale doba, kdy tvořil nesmrtelné příběhy, ke kterým se člověk v životě stále rád vrací, je pravděpodobně v nenávratnu. Nebavila mě nekonečná část v Ústavu, bavil mě nereálný, ale zábavný útěk... Ve výsledku jsem lehce zklamán.

05.02.2021 3 z 5

Místo snění Místo snění David Lynch

Jsem Lynchův fanoušek, tak mě to samozřejmě bavilo, ačkoliv uznávám, že cukrové vaty je v této knize opravdu hodně. Každopádně fajn motivační čtení :-)

24.01.2021 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Pro mě bohužel zklamání. Nejpozději v půlce knihy jsem zjistil, že už mě to nekonečné popíjení vína a nakupování luxusních šatů nudí... Chápu záměr, ale zkrácení děje o 100 stran by výsledku dle mého názoru pomohlo. Samozřejmě napsáno skvělým jazykem.

12.01.2021 3 z 5

Vánoce nebudou! Vánoce nebudou! John Grisham

Chudák Luther... První třetina super komedie, pak deprese a nakonec typicky americký konec, který zahraje na city. Fajn oddychovka. Film je věrnou adaptací.

06.01.2021 4 z 5