Uterox Uterox komentáře u knih

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Miluji inspirativní příběhy. Tato knížka je relativně úzká co se týče obsahu dá se poměrně rychle přečíst. K příběhům se vracím. Ještě jak je to psáno v letech v období Babylónu nejbohatšího města světa, tak se vskutku jedná o nadčasovou literaturu. Základní zákony a zásady, které vedou k tomu, že člověk bohatne jsou ilustrovány právě do těch soudobých příběhů, proto si této knížky tolik cením.

14.06.2020

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Velmi inspirativní kniha a to ze života, jak jinak. Co se týče vyjednávání a životních zkušeností, jak vést hovor, jaké otázky pokládat, jak lépe pochopit druhou stranu. Obtížně by člověk našel užitečnější knihu než právě tuto.

16.05.2020 5 z 5

Parádní knížka na velmi užitečné téma. Sám jsem se knihou inspiroval a řadu poznatků převedl do praktického života. Opravdu co se týče tématu strachu, starostí a úzkostí je toto TOP kniha. Spisovatel vysvětluje na základě životních příběhů. V závěru knížka obsahuje příběhy čtenářů. MOC pomohla!

16.05.2020 5 z 5

Síla zvyku Síla zvyku Charles Duhigg

Oceňuji přehledný rejstřík v závěru knížky. Také přehledné členění do několika kapitol. Jak zvyky fungují. Jak změnit zvyky uvnitř organizací, jak změnit osobní zvyky a návyky. Základ-podnět-automatická rutina-odměna si člověk bude pamatovat dlouho. Vše je popsáno na příbězích ze života, na kterých to člověk lépe pochopí. Rozhodně doporučuji.

03.05.2020 5 z 5

Knížka se hodí jako audionahrávka např. do auta. Čtení je členěno do několika kapitol pro lepší orientaci. Skutečně oceňuji autorův přehled, co má nastudováno a načteno za příběhy, které následně poutavým příběhem vypráví. Osobně mě nejvíce zaujala Kapitola 8, ke které se pravidelně vracím (je důležité říkat ne). Základní myšlenka: Co mít lhostejné a co naopak ne. Na čem doopravdy záleží? Varuje před příliš pozitivním vidění světa, které vede k nepřijímání negativních zkušeností. Je to zajímavé pročíst si např: Svět bez stížností a pak tuto knížku. Za mě všeho moc škodí. Ty příběhy to oživují (má to dobře nastudované). Ani mě to neudivuje, že je to hit a zároveň je to "kontroverzní" a rozhodně to není pro každého. Budí to emoce. Jde k věci. Nazývá věci tak jak to cítí bez obalu (jaksi mezi řádky) bez jakýkoliv servítek a pro tu "autenticitu" si to vždy najde své čtenáře (příznivce), ale i své odpůrce přirozeně.

24.04.2020 5 z 5

Radikální otevřenost Radikální otevřenost Kim Scott

Jak už lidé píší dole. Povinná četba pro manažery. Toto by se měli učit na úvodních školení. Je to souhrn znalostí z praxe a z života. O to větší to má význam. Jsem však přesvědčen, že kvadrant má i přesah do osobního života a tím je to velmi inspirativní ne jenom pro nás pracovní život, ale i ten osobní. Opravdu perfektní pasáže, kde se popisuje manipulace, neupřímnost, útočná agresivita a radikální otevřenost. K tomu se čas od času vracím vždy, když cítím potřebu.

08.04.2020 5 z 5

Opravdu TOP kniha, která by člověku neměla chybět. Líbí se mi, jak je psaná a velmi dobře strukturovaná do jednotlivých kapitol. Šťávu tomu dodávají konkrétní životní příběhy, kterou knihu o to více umocňují a dodávají "nadčasovost". Brilantní. Skvělé je i to, jak to stěžejní je na závěr shrnuto do bodů. Čili ano: Opravdu je možnost se k tomu kdykoliv vrátit.

Co je vaším byznysem? Co je vaším byznysem? Miloš Toman

Sám se pohybuji v obchodu. Rozhodně inspirativní knížka pro tento obor a pro podnikání (řekl bych povinná literatura v tom případě). Jsou tam zajímavé pasáže ze života a příběhy konkrétních klientů. Čeho se vyvarovat, na co si dát pozor. Odkaz na další vhodnou literaturu. Stěžejní za mě kapitoly: Guru a psycholog. A závěr samozřejmě, jak už to u knížek bývá. 60 stránek je opravdu kraťoučká knížka. Rychle se to přečte jako nic.

Život s vysokou inteligencí Život s vysokou inteligencí Monika Stehlíková

Toto je doopravdy veledílo. Velmi výstižná knížka, srozumitelná a snadno čitelná. Určitě vhodná pro lidi, kteří trpí depresí a frustrací. Možná budou překvapeni, co může být na pozadí těchto obtíží a více pochopí svoji situaci. Mám to jako audioknihu čili některé pasáže si přehrávám pravidelně dle potřeby. Z knížky jsem si vypsal řadu zajímavých poznámek. Velmi zdařilá je kapitola nadání a poslání. Kapitola vyrovnat se s životem takový jaký je. Nebo kapitoly neurčitost, emaptie a perfekcionismus. To jsou rozhodně témata, která se týkají každého z nás.

07.04.2020 5 z 5

Enneagram Enneagram Don Richard Riso

Úžasná moudrost a klíčová kniha pro sebeuvědomění. Nemůže chybět v žádné knihovně pro lidi, kteří se zabývají problematikou osobního rozvoje. Výhodou této knihy je, že se člověk dozví, jak plusy tak i minusy a oproti rozdílným typologiím je tam i zmíněno, jak na sobě pracovat dál, jak se rozvíjet. Je tam vidět i duchovní vrchol a to úplně od nejnižších úrovní. Proto taková typologie je velmi zajímavá a přínosná, než konstatování, že je člověk takový a makový a konec.

14.01.2018 5 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Tady je hlavní úskalí této knihy v tom, že hlavní hrdinka není sympatická a těžko se s ní lidé budou ztotožňovat. Lidé rádi čtou knihy, kde se ztotožní. Navíc pro Českou republiku je to velký problém. Tzn., že hlavní hrdinka je "za vodou", má všechno a cítí neskutečný "nevděk", neváží si toho, je zhýralá a žije "nudný" stereotypní život. A najede na cestu, kde pojede do opačného extrému, aby našla dobrodružství, nepředvídatelnost a riskuje všechno, co má. Ve skutečnosti touží jen a pouze ukončit svůj nudný a předvídatelný život a naleznout opravdovou lásku a štěstí. Čili určitě má kniha zajímavé pasáže a i méně zajímavé až zdlouhavé pasáže. Sem tam moudrost a filosofování. Určitě není pro každého, ale spíše pro náročné čtenáře, kteří si přečtou i něčí životní prohry a zamyslí se nad celkovým smyslem a "posláním" dané knihy.

14.01.2018 3 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Je to opravdu síla. Kniha je skvěle zpracovaná a na výbornou výstižná. Není nijak dlouhá a jde rovnou k věci. Určitě stojí za přečtení.

21.04.2014 5 z 5