Uruana Uruana komentáře u knih

Sestup k bohyni: Znovunalezení potlačených aspektů ženských archetypů Sestup k bohyni: Znovunalezení potlačených aspektů ženských archetypů Sylvia Briton Perera

Výborná na terapii sáhnete si na dno -když Vás to tam pustí a je čas- a po čase stoupáte zas k sobě.
Dobře to popsala dole Samira.

17.10.2022 5 z 5

Posvátná prostitutka: Věčný aspekt ženství Posvátná prostitutka: Věčný aspekt ženství Nancy Qualls-Corbett

Skvělá. Očišťující, vyživující.

Prasátko a Tao Prasátko a Tao Benjamin Hoff

K zamyšlení, poučení i přenastavení sebe, vtipná a prospěšná. Věřím že k ní člověk musí dospět, jako k tau...teď mě napadá : co ten pan Tau?

Tarot a středověká obraznost Tarot a středověká obraznost Oswald Wirth

Výborná kniha, podrobný popis a souvislosti nečekané, prostě obohacující četba.

20.06.2022 5 z 5

Rozhovor s andělem Rozhovor s andělem Inelia Benz

I kdyby jen úvod od Pjera, ale poté- Ineliin vklad, Gabriel a Michael (k tomu seriál Lucifer) Vás vezmou do světa poznání, uznání, buněk i prostorů , vytáhnou z bažin manipulací do úlevy a přenastaví vysoko... kam jen v tu chvíli dosáhnete!

20.06.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Tereza Dobiášová

Kniha se čte sama, vtahuje do děje vzpomínáte si na ducha jež plul kolem když jste byli malí, srdce se chce opět otevírat křehkou plností, Anežka je láskyplná i silná v překonávání osudových ,,témat" a druzí lidé hmmm... a že jsou tam smyšlenky třeba? Za mě super. Čistota, moudrost, syrovost, světlo, uzavření, napojení, volnost, nutnost...to mi prostě vyhovovalo, jako lék. Podivuji se jak to autorka mohla takhle pro mne vzácně napsat.

02.05.2022 5 z 5

Paměti mystika Paměti mystika Eduard Tomáš

Mě bavilo se i jen dívat na jeho zasněženou chatu....v té knize.

23.03.2021 5 z 5

Vánoční pohádky Vánoční pohádky Zbyněk Malinský

Ako sa vianočka dala poistit proti pripáleniu- krásná pohádka na YT ve slovenštině keby ste si chceli oživiť.

Po stopách zlatého věku Po stopách zlatého věku Eduard Tomáš

Já vůbec neumím meditovat, leda tak sedět u vody nebo se válet v trávě, takže poslední příběh o Sarahovi mě onehdá zcela nadchl; nezabývá se vásanami, nemedituje, tančí se svou ženou kovářkou (najděte si příběh, on byl původně princ? a našel ji na tržišti, byl k ní naveden). Stačí prý jen uklidnit mysl, nahlížet vše jako jednotu a bude to v pořádku. Ve světle pravdy ony vásany zhynou:)

Vnitřní pramen Vnitřní pramen Míla Tomášová

Hezké povídky, náhledy, mnohdy krátké. A moudré.

Kamenná sekera Kamenná sekera Eduard Tomáš

Pěkné příběhy, přečetla jsem podruhé po zakoupení v antikvariátu a zas jsem si v nich našla své.

Za čas a prostor Za čas a prostor Míla Tomášová

Míla mi je velmi blízká, moudrá žena a přitom píše lidově, při četbě se mi vybavovalo jak i já seděla na kamenném sloupku mezi zahradami a stačila vůně, vítr co ji nese... navede zpět k sobě , slovy ženy. Její příběhy jsou jemné, plné citu, a je li potřeba- ráznosti.

22.03.2021 5 z 5

Psychologie souhlasu Psychologie souhlasu Pjér la Šé'z (p)

Výborná...jen je v ní tolik že to má hlava prostě nedává dočíst.

22.03.2021

Den svatého Ignora aneb Léčivý román Den svatého Ignora aneb Léčivý román Pjér la Šé'z (p)

Pro psychospirituální krizaře- malina k slupnutí.

22.03.2021 5 z 5

Cesta Cesta Pjér la Šé'z (p)

Tak lehounká....navede.

Zasvěcení Zasvěcení Elisabeth Haich

Mě před lety nesmírně pomohla ,,to přeci znám" zcela mě nasytila- k pochopení, dojití a proléčení, že někdo to byl schopen ,,prožít" a sepsat, přišla jsem si míň blázen.

Mystik a učitel František Drtikol Mystik a učitel František Drtikol Karel Funk

Dnes už se směju tomu jak jsem před lety u knihy plakala, že někdo píše o tom ,,mém" ,chápe to a nejsem tu ,,sama".

Tarot: Cesta hrdiny Tarot: Cesta hrdiny Elisabeth Haich

Jsem autorce vděčná za útlou knížku s přesně symbolickými kartami a výborným, srozumitelným, jednoduchým a zároveň hlubokým výkladem.

22.03.2021 5 z 5

I-ťing:  text a rozšiřující materiály I-ťing: text a rozšiřující materiály Richard Wilhelm

Výborná kniha i překlad a: na celý život.

Třpyt prázdna Třpyt prázdna Míla Tomášová

Krásná