Den svatého Ignora aneb Léčivý román

Čtyři postavy tohoto „léčivého románu“ reprezentují čtyři stránky lidské bytosti, které často nedovedeme harmonicky rozvíjet. Recenze: Tato kniha je v lecčems ojedinělá. Nevypadá jako učebnice, ale spíše jako čtivý příběh – a přitom vlastně učebnicí je. Je inspirací, jak si lépe uspořádat postoj k životu a jak lépe vyvažovat jednotlivé složky své osobnosti. „Léčivý román“ – to je podtitul a také těžiště knihy. Jednotlivé složky osobnosti jsou reprezentovány čtyřmi postavami, jež nám dobře popíší podstatu každé z nich. Nelekněte se prosím, když budou jednat nelogicky nebo i trochu schizofrenně. Vstupujeme totiž do oblastí, které pouhou logikou popíšeme jen stěží. Přesuneme-li se do roviny příručky, můžeme říci, že kniha pojednává daleko více o tom, co nám nejčastěji brání dostat se na duchovní cestu, nežli o samotném cíli této cesty – absolutní realitě. Věnuje se rozpoznání toho, které ze svých čtyř složek upřednostňujeme na úkor zbývajících a tím se dostáváme do nerovnováhy. Pjér la Šé'z je psycholog, terapeut se sympatiemi k C. G. Jungovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116689/den-svateho-ignora-116689.jpg 4.328

Kniha Den svatého Ignora aneb Léčivý román

Lucie131313

Místy jsem se ztrácela, místy jsem se i nudila, mnohdy i zasmála, ale celkově tento román vedl k nejednomu zamyšlení . Přiznám se, že knihu jsem přečetla až na druhý pokus, poprvé se mi nezadařilo se pořádně začíst, napodruhé jsem ji dočetla během pár dní a nelituji.

Uruana
22.03.2021

Pro psychospirituální krizaře- malina k slupnutí.

jana1199
04.07.2020

Knížku jsem si koupila hlavně kvůli tomu, že se mi líbí Pjérovy přednášky, jeho vystupování a myšlenky. Pustila jsem se do ní, ale zatím jsem ji nedočetla. Snad později se k ní vrátím a ocením ji.

Boženka2
01.04.2020

Zařadím se mezi slabší čtenáře, ale co se dá dělat... Tuto knihu jsem dočetla jenom proto, že jsem si ji koupila. Hned ji zase pošlu dál, někomu, koho na rozdíl ode mě osloví.

ZUZANA-123
09.03.2020

Místy jsem se docela nasmála a moc se mi líbí tato pasáž:Ještĕ mnohokrát bude muset Ignor zemřít a znovu se narodit,než dosáhne plného osvobození na cestĕ,která je úzká jako ostří břitvy.Postupuje se po ní obtížnĕ také proto,že vede kolmo mezi Nebem a Zemí.Ta cesta ubíhá-ve skutečnosti-jen po milimetrech.Zejména z počátku.

DanaDD
01.10.2019

Přečetla jsem první čtyři kapitoly a šla spát. V noci jsem měla děsivé noční můry a nebylo mi moc dobře. Druhý den jsem chtěla pokračovat ve čtení, přečetla jsem dvě slova a zvednul se mi žaludek. Úplně normálně se mi udělalo na zvracení. A při opakovaném pokusu o čtení, opakovaná reakce těla. Rozum by tak rád knihu dočetl, ale něco ve mě se brání. Je mi jasné, že Pjer vyšel z jakýchsi vnitřních sr***k a díky tomu, že se z nich dostal, může pomáhat druhým. Ale je tu otázka, dostal se z nich skutečně? Jaký otisk, jakou skutečnou zprávu zanechává jeho duše v této knize?

iz67
25.07.2018

Jedna z nejsilenejsich knih, co znám. A to na Vizitu chodím už vic jak 30 let, takže bych o Pjerovi něco měl vědět.

vlkcz
29.04.2016

Ignor je hutný text. Někteří z těch, kteří ho četli tvrdí, že se dá číst maximálně po stránkách, spíš po odstavcích. Takhle těžce mi to nešlo, možná proto, že v mnoha popisovaných zážitcích jsem se nacházel. Každopádně to není kniha, kde by příběh byl v hlavní roli. Autor se naopak občas od všech pravidel vyprávění příběhu úmyslně silně vzdaluje.
Určitě to není kniha, kterou bude nadšen každý. Pro hledající a přemýšlivé čtenáře jde však o nevšední zážitek.
No a Patero nemá chybu:
1. Nemusíš-li běžet, jdi!
2. Nemusíš-li jít, stůj!
3. Nemusíš-li stát, seď!
4. Nemusíš-li sedět, lež!
5. Nemusíš-li bdít, spi!