ujira ujira komentáře u knih

Tajpan Tajpan James Clavell

Clavell umí psát opravdu dobré historické romány, navíc s orientální tématikou.

08.05.2019 5 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Výborné, konečně jiný pohled na americké hrdiny, jiný pohled na druhou světovou, zcela nový motiv jak přežít nemožné v zajateckém táboře.

16.03.2019 5 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Dobře vystavěný historický příběh, romantickou nitkou protkaný, na pozadí počátku husitských válek, bez hrdinského patosu.

05.03.2019 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Nevadilo by mi deštivé, mlžné a zachmuřené prostředí, to v příběhu dotváří tajemno, ale moc zdlouhavě se to rozvíjí a pak je vyústění tak nějak narychlo sfouknuté, prostě chybí mi to poslední sousto, které si člověk u dobré detektivky vychutnává na konec a dlouho tráví.

05.03.2019 4 z 5

Položte ji mezi liliemi Položte ji mezi liliemi James Hadley Chase (p)

Celkem dobrá detektivka, ale to věčné tématické klišé,,tblázinec, únos,,jak předvídatelné.

08.02.2019 3 z 5

Vzkříšení Olympie Vzkříšení Olympie Vojtech Zamarovský

Po přečtení téhle knihy zcela jinak pohlížím na ompijské hnutí a řecký odkaz ,,v zdravém těle zdravý duch,,.A znovu se mi potvrzuje, že sebelepší lidská snaha pěstovat kulturu těla a ducha se časem zvrhne. Audioverze mne tentokrát ochudila o obrázky, které v publikaci jsou a jistě velmi zajímavé.

06.02.2019 4 z 5

Dívka s pomeranči Dívka s pomeranči Jostein Gaarder

Moc dojemné, ale zároveň nadějné. A pro mne z toho plyne, že život stojí zato i když přinese nečekané a kruté okamžiky a i když nevíme, jak dlouhý bude, zato můžeme ovlivnit, jak bude bohatý a krásný.
Nevím, jak může takový příběh promluvit k náctiletým, ale díky autorovi, že se nevyhýbá otázkám odchodu ze světa a předkládá je nám čtenářům laskavě a ne beznedějně.

20.01.2019 5 z 5

Očistím tě od hříchu Očistím tě od hříchu J. D. Robb (p)

Trochu lepší zápletka, ale ta dvojice hlavních postav, to je tak brutálně americké, a ještě to vánoční klišé k tomu. no není to braková literatura?

20.01.2019 1 z 5

Na mě si nepřijdeš Na mě si nepřijdeš J. D. Robb (p)

Dost slabé, sice jsem ji doposlouchala v audioverzi, ale nesedlo mi ani přehnaně afektované čtení.

15.01.2019 3 z 5

Jediný muž Jediný muž Andrew Gross

Ano, trochu moc americké pojetí toho, jak přechytračit nacitsty a trochu moc amerických zápletek a hrdinů. Dobré počtení, ale o tom to asi je, jak se může o pobytu v koncetráku a hrůzách 2. svět. války číst něco dobře?
Pokud by to byla silná kniha na tohle téma, tak to bylo také těžké a deprimující čtení.

08.01.2019 2 z 5

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Kdyby to nepůsobilo tak věrohodně a nebylo to o české politice, nedělalo by se člověku při čtení tak zle. Bohužel tohle není jen fabulace a není to jen dobrý čs.triller. V tomhle hnoji člověk žije a nezmění se nic ani po napsání dobrého článku v novinách ani dobré knihy od nejčtenějšího čs. autora.

28.12.2018 3 z 5

Alláh není povinen Alláh není povinen Ahmadou Kourouma

Zvláštní způsob jak popsat osudy dětského vojáka. Nepůsobí to drsně,naopak místy vtipně .

24.10.2018 4 z 5

Vlna zločinnosti na zámku Blandings Vlna zločinnosti na zámku Blandings Pelham Grenville Wodehouse

Kouzelně vtipné, jazykově vytříbené, romanticky situované povídky, takže zase jedna z knih, kterou bych zařadila do kategorie(vlastní, databaze ji nenabízí) - lze číst opakovaně.

08.10.2018 5 z 5

Návrat do Tibetu Návrat do Tibetu Heinrich Harrer

Zajímavé postřehy a srovnání života v Tibetu před čínskou okupací a po třiceti devastujících letech, v době mírného uvolnění od Evropana, který v Tibetu jako jeden z mála prožil delší období a navíc se stal osobním přítelem Dalajlamy.

26.09.2018 3 z 5

Letní bouřka Letní bouřka Pelham Grenville Wodehouse

Úžasné počtení, skvělý britský humor,stylově nabité jako letní bouřka, jazykově čisté jako vzduch po bouřce. Wodehouse mi trochu připomíná Jirotkova Saturnina, kdoví jestli ho nemá pan Jirotka mezi oblíbenými autory?

19.09.2018 5 z 5

Sedm kapitol ze života Václava Netušila aneb S kolem kolem světa Sedm kapitol ze života Václava Netušila aneb S kolem kolem světa Ivan Binar

Jméno autora je mi povědomé, ale teprve nyní jsem se dostala k jeho knize. A už vím, že budu ho číst dál. Poetično se mísí s tvrdou realitou, téma nuceného odchodu do exilu zjemňují kapitoly z Václavova života, přestože jsou také místy chmurné a smutné.
Celkově kniha vyznívá pravdivě a hořkosladce.

01.09.2018 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Poslouchala jsem audioknihu a díky p.Čepkovi mě uchvátila. Dost brutální představa budoucnosti.

19.08.2018 5 z 5

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Číst tuhle knihu v době letních veder doporučuji, dokážete se vžít do příběhu a osudu psychiatrických odborníků, uvězněných v Arizonské poušti psychicky narušeným indiánem. Má to být pomsta za uvěznění v psychiatrické léčebně a možná i snaha, aby protivníci prožili totéž a pochopili a také výzva jednomu z nich, jež má indiánské předky, aby v sobé objevil schopnost přežít v poušti.

15.08.2018 5 z 5

Dvojí život Heleny Grahamové Dvojí život Heleny Grahamové Anne Brontë

Jsem ráda, že se mi dostala tahle kniha do ruky a že jsem poznala i nejmladší a nejméně známou, ze tří sester spisovatelek Anglie by nebyla tím, čím je, kdyby neměla tyto autorky. Nedovedu si anglický venkov v 19.stol. představit jinak, také témata, se zaměřením na postavení žen v tehdejší společnosti, než jak jej ony popisují. Mohla to být stejně tvůrčí a dobrá autorka, nebýt její předčasné smrti a román je stejně čtivý a zajímavý, jako ostatní romány sester Brontëových.

02.08.2018 5 z 5

Pohled šelmy Pohled šelmy František Niedl

Průměrná česká detektivka, téma s odkazy na minulorežimní vyrovnávání účtů a dělení sil s přesahem do současnosti. Těm, kdo si chtějí na podobné téma přečíst opravdu dobrou detektivku, doporučuji slovenského autora D. Dána

02.08.2018 3 z 5