Tyquick2 Tyquick2 komentáře u knih

Memento Memento Radek John

V pubertě čtený a částečně zapomenutý kousek, který jsem jako dárek dostal coby audioknihu namluvenou Richardem Krajčem. Skvělé! Opravdu parádní dramatický přednes.

28.03.2024 5 z 5

Dvacet minut na vsi Dvacet minut na vsi Jiří Padevět

Velice milá knížečka.

13.04.2023 5 z 5

Krkonošští rodáci vzpomínají 4 Krkonošští rodáci vzpomínají 4 Libor Dušek

Tohle prostě neomrzí! Další nášup životních příběhů pamětníků z válečných a poválečných let. Děkuju za ně.

03.07.2022 5 z 5

Naše fotbalové odznaky Naše fotbalové odznaky Jaroslav Kalát

Velmi pěkně zpracovaná kniha pro sběratele nejen sportovních odznaků. Fotky sbírek nejsou kvalitní, ale ilustrace odznaků jsou super. Doporučuji!

18.05.2022 5 z 5

Divizní odznaky německé armády 1939-1945 Divizní odznaky německé armády 1939-1945 Beax (p)

Kniha plná informací, které ocení každý sběratel. Velké zklamání s kvalitou tisku fotografii odznaků (z velké části kopaných). Barevnosti se dočkáte jen na obálce.

16.05.2022 3 z 5

Krkonošští rodáci vzpomínají 3 Krkonošští rodáci vzpomínají 3 Libor Dušek

Skvělé! Třetí díl vyprávění pamětníků o časech kolem války. Soužití národností, politika, válka, to a ještě víc ovlivňovalo osudy "obyčejných" lidí v Sudetech. Děkuji panu Duškovi a všem, kteří se tyto příběhy snaží shromáždit, aby neupadly v zapomnění.

14.05.2022 5 z 5

Generál Karel Kutlvašr – Vzpomínky na Pražské povstání Generál Karel Kutlvašr – Vzpomínky na Pražské povstání Pavel Švec

Vzpomínky sepsané jednou z největších osobností moderních dějin Československa/České republiky. V knize vyniká krása českého jazyka a ukazuje odvahu našich odbojářů i "obyčejných lidí". Děkuji za ní...

02.09.2021 5 z 5

Krkonošští rodáci vzpomínají 2 Krkonošští rodáci vzpomínají 2 Libor Dušek

Životní příběhy "obyčejných lidí" v nelehké době kolem války čtu s obrovským nadšením. Ta lidskost v nich mě fascinuje. Jsem opravdu moc rád, že se najdou tací, co se snaží tyto příběhy posbírat a předat dalším generacím. Děkuji za další krásný zážitek autorovi knihy i lidem v ní.

14.02.2021 5 z 5

Z Donína do oblak Z Donína do oblak František Fajtl

Nádherné čtení!

02.11.2020 5 z 5

Sestřelen Sestřelen František Fajtl

Taky jsem si poslechl jako audioknihu a byla vůbec první, co jsem opravdu vnímal! Hlas pana Ornesta působí velmi mile a "mazácky". Opravdu pěkný poslech krásné knihy. Děkuji!

30.10.2020 5 z 5

Strach a svrab v Las Vegas Strach a svrab v Las Vegas Hunter Stockton Thompson

Jeden velký, šílený, drogový trip umocněný prostředím Las Vegas! Tohle opravdu není pro každého. Příběh je poplatný době ve které se odehrává.

11.08.2020 4 z 5

Mezi hrdiny: Skutečné příběhy přátelství, hrdinství a obětování příslušníků U.S. Mezi hrdiny: Skutečné příběhy přátelství, hrdinství a obětování příslušníků U.S. John David Mann

Kdo čeká akci, přestřelky, taktiku nebo mrtvé teroristy, ten bude zklamán. V knize autor jakožto příslušník SEAL´s představuje své kamarády, které získal ve službě či při výcviku. Je to pěkná vizitka přátelství a vzájemného respektu.

10.07.2020 3 z 5

Sbíráme odznaky Sbíráme odznaky Josef Pavel Krouman

Útlá knížečka o sbírání odznaků a vše kolem tohoto koníčku. Zajímavé je porovnávat to s dnešní mentalitou sběratelů. Vzhledem k mému koníčku jsem jí musel mít. Za 50Kč z antikvariátu je to menší pecka. Hodnotit zde nemá cenu, kniha je určena jen malému okruhu lidí a ty určitě neurazí.

09.07.2020

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Na rozdíl od "Tatéra" si tahle kniha na nic nehraje. Už v předmluvě autorka zmiňuje to, že je příběh vlastně z větší části smyšlený a přizpůsoben tak, aby se "líbil". Pravě proto se mi to prostě četlo líp a tak často jsem se u Cilčiny cesty nezasekával s mnoha otazníky v hlavě. Velké plus za doslov Owena Matthewse, našel jsem tam inspiraci na další čtivo. Přesvědčivě o jednu hvězdu víc než Tatér z Osvětimi.

18.06.2020 4 z 5

Underground Underground František Kotleta (p)

U Peruna, tak tohle mě vystřelilo z bot! Dostal jsem přesně to, co jsem chtěl a četl ve většině Vašich recenzí. Akce, černý humor, hlášky, krev a zase akce. Jednoznačně 5 hvězd a velký dík za super "oddechovku".

14.05.2020 5 z 5

Odsouzen k útěku Odsouzen k útěku William Somerset Maugham

Po téhle knize jsem sáhl náhodou při vyklízení staré knihovny. I když příběh není nějak napínavý, tak jsem se dokázal jen těžko odtrhnout. To, jak autor dokázal popsat charakter lidí, situace, věci a obzvláště místa mě opravdu uchvátilo. Viděl jsem krásu Luisy, cítil omamnou vůni opia a skoro zvracel při bouři. Po autorovi asi nesáhnu hned znovu, ale rozhodně jsem ho nečetl naposled.

23.04.2020 3 z 5

Vojáci studené války Vojáci studené války Jan Vogeltanz

Moc pěkně ilustrovaná kniha se spoustou doplňujícího textu. Věřím, že každého nadšence do vojenských uniforem a insignií nadchne stejně jako mě.

14.04.2020 5 z 5

Zbarvení a označování vozidel československé armády 1945-1992 Zbarvení a označování vozidel československé armády 1945-1992 Jiří Sehnal

Skvělá kniha plná dobových fotografií techniky a to i kořistní těsně po válce. Předpisy a doplňující text k fotografiím opravdu pomůže si prohloubit znalosti ohledně ČSA.

01.04.2020 5 z 5

Protektorát ve fotografiích Protektorát ve fotografiích Karel Sýs

Tak toto ne! Jen kvůli fotkám nedám odpad. Podobní patlalové by neměli dělat naučnou literaturu. Omlouvám se, ale jinak to nešlo...

10.03.2020 1 z 5

Most přes řeku Kwai Most přes řeku Kwai Pierre Boulle

Většinou, když mě kniha nezaujme po šedesáti stránkách, odkládám jí. Stále jsem si opakoval, že je kraťoučká a prokoušu se tím. Prokousal, ale ... příběh s takovým potenciálem si zasloužil trochu lepší podání. Bylo to nudné a bez akce. Britská pýcha a chování důstojníků mě přimělo vžít se do role doktora Climptona - "nenávidět je a obdivovat zároveň". Na každý pád jsem od knihy čekal mnohem víc, ale jak už zde někdo napsal, už jen kvůli posledním 10 stranám to stojí za to.

08.03.2020 3 z 5