Dvacet minut na vsi

Dvacet minut na vsi https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423218/bmid_dvacet-minut-na-vsi-QaL-423218.jpg 4 60 14

Kniha povídek Dvacet minut na vsi autora Jiřího Padevěta zavádí čtenáře mezi obyčejné lidi žijící své běžné životy plné práce, starostí, ale i zábavy, radostí a občas poklidných chvil. Tisíce podobných střípků životů se odehrávaly a odehrávají v Evropě každý den, mění se kulisy, mění se společenská uspořádání, mění se počasí, ale lidé zůstávají. Hrdiny příběhů mohou být úplně cizí lidé, vzdálení tisíce kilometrů, nebo třeba někdo, koho znáte. Všechna gesta, pohyby, úsměvy a situace, které se prolnuly několika mikropříběhy, se možná staly v jiné časové posloupnosti, v jiné vesnici, v jiné zemi a jiným lidem. Ale docela jistě se staly...... celý text

Tyquick2
13.04.2023 5 z 5

Velice milá knížečka.

Katka2382
03.10.2022 5 z 5

Zajímavá knížečka se spoustou pidipříběhů.
Jakoby jste stáli kdekoliv na návsi a jen se rozhlíželi okolo sebe.

Teopa
23.07.2022 5 z 5

Krásné.

jan.para
28.11.2021 3 z 5

Kniha obsahující mnoho mikropříběhů.

janina66
02.01.2021 3 z 5

Je to knížka plná mikrobříběhů obyvatel jedné libovolné vesnice. Je doplněna krásnými dobovými fotkami. Hrdiny takovýchto příběhů mohou být lidé jakýchkoliv vesnic po celé Evropě během 19.-20.století. Bohužel takových 20minut na vsi, se může rychle změnit v peklo během válek, či vyhlazování Němci, např. Lidice.

Lenka-Chanel
25.12.2020 5 z 5

Velmi zajiva kniha.

Chesterton
29.11.2020 4 z 5

Ano. Je to hořkosladké a jako pocta lidickým asi fajn. Občas probleskne humor, často zamyšlení. Autor má dar osobitého vyjádření, které dokáže autenticky navodit atmosféru zašlých venkovských časů.
Úplně hlubokou sondu do duší jsem tam nenašla, spíš momentky ubíhajících dnů na venkově popsané s úctou a láskou.
Mnohé fotografie atmosféru znamenitě dokreslí. Jen mě dost rušil až vadil pohled z blízka do tváří anonymních lidí z průkazových fotografií. Snad kdyby byly v menším formátu. . . . . .

"Marie rvala utěrku do chřtánu jednomu půllitru za druhým a zatím se žádný nepozvracel."

35alice
09.08.2020 4 z 5

Příjemné lehké čteníčko. Krátké milé příběžíčky.

Dandulka
05.07.2020 5 z 5

Krátké, milé příběhy z možného běžného života na jedné vesnici....... Autor tuto malou knížku sepsal opravdu velmi pěkně. Je možné u ní přemýšlet, a to u mnoha knih nebývá- spojení čtivosti a ponoukání k zamyšlení.

petrarka72
24.01.2020 3 z 5

Tentokrát lehký pocit zklamání. Popis vesnických minisituací nedosahuje síly ani sevřenosti těch z Poznámek k dějinám či Snů a seker - a bez patetického závěru bych se také obešla.

Darleen
03.01.2020 5 z 5

Soubor kraťounkých příběhů svou hořko-sladkou něhou a křehkostí nutí zadržovat dech, aby prudké vydechnutí snad neodválo tu zvláštní rozechvělou atmosféru. A poslední zbyteček vzduchu z vás vyrazí závěrečné stránky – věcné, strohé a emocí prosté shrnutí známých historických faktů. Tenhle veskrze brutální kontrast prostě musí otřást i tím nejotrlejším čtenářem.

Marčullkas
18.11.2019 5 z 5

Další hluboká sonda do duší.

MildeZ
10.11.2019 5 z 5

Opět výborný literární počin, který je psán s notnou dávkou citlivosti vůči danému tématu. Autor prostě každým dalším dílem dokazuje, že umí!

laepus
07.11.2019 5 z 5

Laťka, kterou si u mě svými předchozími knihami pan Padevět nastavil, je hodně vysoko. Opravdu hodně vysoko. Přeskočila tato kniha? Přeskočila. A s obrovskou rezervou. Přečteno snad jen za půlhodiny, přesto si dovolím tvrdit, že to byl za dlouhou dobu jeden z nejsilnějších čtenářských zážitků, který byl ještě umocněn nádherným závěrem. Nic tomu nechybělo, nic nepřebývalo, husí kůže a strach z toho, v co se popisovaný klid a vesnický idylka může rázem změnit... nepopsatelné.