Odsouzen k útěku

V exotické atmosféře Malajského souostroví se počíná rozvíjet příběh téměř detektivní. V sešlé rybářské lodi se objevil jako host kapitána Nicholse starý lékař, doktor Saunders,který uvítal možnost okamžitého odplutí ze vzdáleného přístavu jako protislužbu za odborný dozor na kapitánovy zažívací potíže. Na palubě najde jediného spolucestujícího, Freda Blaka, mladíka jehož podivně neklidné chování vzbuzuje podezření. Poznává, že Fred je psancem bez domova, který uniká před trestem za čin, do něhož byl vmanévrován zrůdným egoismem svého okolí, odsouzencem k útěku, z něhož není návratu do světa, v jaký věřil a jaký si s přímostí nezkušeného mládí představoval. Nucená zastávka bouří porouchané lodi na odlehlém ostrově přináší rozuzlení děje, kdy se Fred bezděčně stává iniciátorem neočekávaného dramatu a opuštěné místo poetického poklidu se změní v dějiště kruté souhry náhod, prudce zasahujících do osudů všech zúčastněných osob....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/101834/odsouzen-k-uteku-ADA-101834.png 4.28
Vydáno, Svoboda

The Narrow Corner, 1932

Kniha Odsouzen k útěku

milan3144

Trošku u mě převažuje zklamání. Přeci jen se mi zdá, že potenciál té knihy, nebo lépe řečeno té zápletky, nebyl úplně využit. Poměrně velká část je věnována uvádění do příběhu, kdy se v rámci nepříliš důležitého děje, z pohledu dalšího vývoje, dozvídáme nepříliš mnoho podstatných informací. Ta poněkud akčnější část, spolu s rozuzlením celé zápletky, je pak oproti tomu rozsahem takovou chudou příbuznou.
Není to špatné čtení. Je to dobré čtení, ale víc pro mě ne.
Za tři.

džej
25.10.2018

Zpočátku zvolna se rozbíhající příběh starého doktora a jeho spolucestujících na malé lodi. V druhé polovině však již útlou knížku stěží odložíte, tak se vývoj příběhu proměňuje. Vynikající psychologická prokreslenost postav, zkoumání jejich motivace a důsledků "náhod". Závěr umocňuje autorova moudrost a lidskost. Jsem ráda, že jsem na tenhle nenápadný klenot narazila :-)