Turlogh Turlogh komentáře u knih

Svědectví uloupené dýky Svědectví uloupené dýky Martina Novotná

Opět ucházející historická detektivka, více mordů, boje a vyšetřování než v díle předešlém. Tadeáš stále nabírá nové sluhy, je to takový středověký lidumil... Jinak mi děj přišel trochu chaotický, Tadeášovy reakce na okolní dění místy dosti podivné či nelogické, ale číst se to dalo. Žádná pecka, nicméně vcelku obstojné. Howgh.

04.11.2023 3 z 5

Záhada zmizelého šlechtice Záhada zmizelého šlechtice Martina Novotná

Vcelku povedený román, historická detektivka, podobná stylu pánů Hrdličky, Vondrušky, Niedla, i když ne tak dobrá. Nicméně po přečtení všech vydaných knih výše uvedených poslouží dobře k počtení i toto dobrodružství. Proto říkám jen houšť. Howgh.

04.11.2023 3 z 5

Balada mrtvého světa Balada mrtvého světa Alžběta Bílková

Začátek knihy vůbec nebyl špatný, myšlenka vcelku originální, děj docela akční. Ve druhé půlce románu mě hodně rušily při četbě dosti zmatené vzpomínky hlavních hrdinů, jak Robin, tak Kaie, jejich občasné návraty do minulosti, chvílemi mi tak děj knihy připadal dosti chaotický. Konec samotný byl takový uspěchaný a šitý horkou jehlou. I když samozřejmě nevím, jestli si autorka nepřipravuje další pokračování. Howgh.

03.11.2023 3 z 5

Zabij a zachraň Zabij a zachraň John Moore

Jedna z nejlepších humorných fantasy, co kdy byla napsána. Obzvláště princ Neodolatelný a jeho panoš Wendell jsou velice zábavné postavy. Začátek a první půlka knihy je asi nejlepší ze všeho, ale ani druhá půlka není marná. Dokonce jsem kdysi, coby patron Klubu SPJF Ostré Šavle, nacvičil s klubaři humornou scénku pro další dítka v knihovně dle první části této knížky. A bylo to opravdu povedené vystoupení. Děti odcházely s namoženými bránicemi. Pro znamenité pobavení při čtení tuto knihu rozhodně všem doporučuji. Howgh.

31.10.2023 5 z 5

Svobodní bastardi Svobodní bastardi Jonathan French

Výborná třetí část cyklu a zjevně závěrečná. Jsem rád, že autor nepodlehl současnému trendu v zahraniční fantasy literatuře a nerozšiřuje trilogii o čtvrtý, pátý, popř. další díl. Ono stejně tyto nekonečné mnoha dílné ságy většinou mají postupně sestupnou úroveň. Howgh

17.10.2023 5 z 5

Mistr platnéř Mistr platnéř František Niedl

Nové, hromadné balení původně tří jednotlivých knih. Opět jsem si všechna tři Lukášova dobrodružství přečetl, se stejnou chutí jako jednotlivé knihy před několika lety. Vynikající historický dobrodružný román s humornými chvilkami. Nelze než jen všem opravdu vřele doporučit k přečtení. Mistr Niedl je srovnatelný s mistrem Vondruškou, v některých okamžicích ho dokonce hodnotím i výše. Howgh.

09.10.2023 5 z 5

Pepíkovy prázdniny Pepíkovy prázdniny Olga Scheinpflugová

Znamenitě napsaná, byť dějem vcelku jednoduchá dětská kniha. Každopádně pořádná citovka. Všem citlivým čtenářům jednoznačně doporučuji. Howgh.

29.09.2023 5 z 5

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

Jedním slovem znamenité! Howgh.

14.09.2023 5 z 5

Písně temnoty Písně temnoty Anthony Ryan

První tři příběhy vskutku vynikající. Hodné všech fantasy sérií tohoto skvělého autora. Poslední a naštěstí nejkratší příběh, je věru slaboučký, takové vcelku nezajímavé kronikářské líčení o pádu jednoho městského státu. Ten je tak na dvě hvězdy hodnocení, ale ty první tři příběhy jsou jednoznačně špička fantasy, takže nechávám v hodnocení celé knihy plných pět hvězd, jakoby ten poslední příběh prostě nebyl.... Howgh.

29.08.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

(SPOILER) Dosti povedené pokračování celé fantasy ságy. Jen nemohu uvěřit, že Kiva je taková trubka a naletí v závěru knihy své psychotické sestře. Howgh.

29.08.2023 4 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Vcelku působivý konec povedené třídílné fantasy ságy. Zlo je potrestáno, i když dle mého poněkud nedostatečně. No holt konec dobrý, všechno dobré, jak se říká. Howgh.

29.08.2023 4 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Celkem slušný strašidelný příběh s pokračováním o podivné stvůře Grimlockovi. Howgh.

20.08.2023 4 z 5

Stín bohů Stín bohů John Gwynne

Absolutní pecka! Říše padlých bohů, bojiště, žoldnéřské kumpanie, potomci bohů, apod. Po delší době jsem maximálně nadšený a protože jsem měl knihu pouze půjčenou z knihovny, rozhodl jsem si ji koupit! A to v dnešní době dělám u nových fantasy už jen vyjímečně. Každému fanouškovi žánru fantasy opravdu vřele doporučuji k přečtení! Obzvláště pak nadšencům období vikingů. Howgh.

04.07.2023 5 z 5

Arizonský klan Arizonský klan Zane Grey

Průměrný román Zan Greye, domnívám se, že vinou hlavně slaboučkého překladu. Nedoporučuji a obratem knihu prodávám. Howgh.

21.06.2023 2 z 5

Převzetí Převzetí Vojtěch Záleský

Průměrný román fantasy. Zpočátku se mi zdál jako slušný průměr, ale v poslední třetině se děj tak zamotával a stával se nepřehledným, že mě celkem znechutil. Škoda peněz, které jsem za knihu vynaložil. Nedoporučuji neboť je mnoho knih fantasy žánru, které stojí za přečtení mnohem více. Howgh.

20.04.2023 2 z 5

Případ ukradené soli Případ ukradené soli Stanislav Češka

Ano, poslední díl a trošku lehce nad průměrem celé série. Konec Velké Moravy i případů této dvojice? Byla by možnost návratu zpět, do mladších časů Slavomíra a Erika...Howgh.

11.04.2023 4 z 5

Případ mrtvého krále Případ mrtvého krále Stanislav Češka

Velmi povedený historický román, nedosahující však kvalit příběhů pánů spisovatelů podobného žánru Vondrušky, Niedla, Nesměráka či Hrdličky. Ale vcelku čtivé, akční a zajímavé. tento díl také spíše slabší v sérii. Howgh.

Případ uprchlého biskupa Případ uprchlého biskupa Stanislav Češka

Velmi povedený historický román, nedosahující však kvalit příběhů pánů spisovatelů podobného žánru Vondrušky, Niedla, Nesměráka či Hrdličky. Ale vcelku čtivé, akční a zajímavé. Tento díl patří spíše k těm průměrným dílům celé série. Autor hodně vzpomíná na jiné díly, připomíná je, což mě trochu ruší v četbě. Howgh.

Případ zrazeného krále Případ zrazeného krále Stanislav Češka

Malinko slabší díl této série, ale pořád vcelku čtivé. Howgh.

Železná vdova Železná vdova Xiran Jay Zhao

Velice vydařená sci-fi, fantasy východního typu. Akční, napínavé, strhující. Howgh.

31.03.2023 4 z 5