TracyB TracyB komentáře u knih

Mráz Mráz Bernard Minier

Čtivá, výborná krimi, která má spád, mě po dlouhé době zasáhla tak, jak málo co. Po severské vlně je velmi, velmi příjemným překvapením. Postavy a prostředí jsou popsány tak, že člověk má pocit, jako by se sám ocitl uprostřed děje.
Bylo zde pár nelogičností, ale Vám to, pane Miniere, prostě odpouštím :-) :-) :-)

14.04.2017 5 z 5

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Klasicky syrová severská krimi, která si nebere servítky. Téma knihy se mi líbilo, bylo dobře propracované. Kniha se dobře četla. Na můj vkus byla však zbytečně moc akční, člověk tady nedostal šanci se hlouběji seznámit s postavami, nedostal se jim pod povrch a to mi celkem vadilo.

25.03.2017 4 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Tahle kniha mi moc nesedla. Už po prvních přečtených stranách jsem tušila, že to asi nebude můj šálek. Pak se děj trochu rozběhl, ale potom už to šlo jen z kopce. Přeskakovala jsem spoustu zbytečných odstavců, děj byl nezáživný, postavy si mě nijak nezískaly. Ne, tohle si příště odpustím. Děj knihy, který se odehrává prakticky na jednom místě, což je podle mě těžké téma k zpracování a tahle autorka to moc dobře nezvládla.

06.02.2017 2 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

Příběh to byl velmi zajímavý, postavy dobře vykreslené, nechybělo napětí a překvapení, konec jsem fakt nečekala.
Ale... To nekonečné popisování naprosto všeho, to mě ubíjelo, to byl důvod, proč jsem chtěla knihu několikrát odložit, zároveň mě však něco nutilo číst dál. Dočetla jsem a myslím, že jsem dobře udělala :-)

09.01.2017 4 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Tak tohle byla jízda. Mé nadšení nebere konce, čtivé, napínavé až do samého konce a velice, velice těžce odložitelné. Pane Mastertone, klobouk dolů, rozhodně jdu i do dalších Vašich knih!

03.01.2017 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Čtivá severská krimi s parádní dvojkou vyšetřovatelů. Mě to hodně bavilo a téma knihy mi sedlo víc než v andělovi. Super, těším se na další knihu :-)

03.01.2017 5 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

V téhle knize Link trochu "polevila". Rozhodně pořád patří k tomu lepšímu v žánru, čte se dobře, ale prostě nezaujala tolik, jako v předchozích knihách. Laťka byla nastavena hodně vysoko... :-)

02.01.2017 3 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Výborná kniha, řadím hned za Šmíráka a vedle Zapomenutého dítěte. Autorka umí vtáhnout do děje, nezbývá, než netrpělivě vyhlížet její další knihy.

02.01.2017 5 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Od autorky jsem přečetla všechny knihy, takhle je podle mě bez rozmýšlení nejlepší. Velice čtivá, výborná zápletka, nemám co vytknout.

02.01.2017 5 z 5

Andílek Andílek Mary Kubica

Moje první knížka od této spisovatelky a naprosto mě uchvátila. Kniha mě už od prvních stran chytila do svých spárů a nepustila až do konce. Styl psaní, příběh, atmosféra....jedinečný čtenářský zážitek.

09.12.2016 5 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Moje první setkání s autorkou a rozhodně ne poslední. Začátek byl lehce rozpačitý, spousta jmen atd., ale jakmile jsem se trochu zorientovala, musela jsem číst, číst a číst. Výborná severská krimi, ve které nechybí ani hlubší seznámení se s osobním životem vyšetřovatelů, což já osobně hodnotím velmi kladně.

09.12.2016 5 z 5