Tommi12 Tommi12 komentáře u knih

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Knihu pro mě vystihuje rčení "cesta je cíl" - moc pěkně a čtivě popsaný okolní děj, ale samotné vyvrcholení a dopadení vraha mě moc nezaujalo.

Styl psaní autorky se mi zalíbil, v sérii budu pokračovat :)

13.02.2024 4 z 5

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

K postavám jsem si nedokázal vytvořit vztah, příběh mě nezaujal a kniha dle mého názoru nenaplnila potenciál, který zde určitě byl.

30.12.2023 2 z 5

Nájezdy synů Nájezdy synů Lasse Holm

Za mě slabší než první díl, přínos sekundární dějové linky nebyl velký a vystačil bych si i bez ní.

04.04.2021 3 z 5

Sekta Sekta Martin Goffa

Další kvalitní goffovka do sbírky, tentokrát lehce odlišná stylem vyprávění oproti jiným knihám s Terencem a navíc s otevřeným koncem, přičemž sám radši upřednostňuji jejich vyjasnění, avšak kniha byla natolik čtivá, že jí tohle musím "odpustit". Cením crossover s Mikem :)

20.03.2021 5 z 5

Poslední poutník Poslední poutník Gard Sveen

Pár desítek stránek mi trvalo, než mě kniha vtáhla řádně do děje, ovšem jakmile se tak stalo, už mě nepustila. Čtivost dějových linek je vyvážená, orientace v nich mi nečinila problém, důležité postavy vyplynou postupně dějem a dá se jim dostatek prostoru.

Jedna z nejzajímavějších knih, kterou jsem za poslední dobu četl, rozhodně doporučuji!

14.03.2021 5 z 5

Oběšení psi Oběšení psi Jens Henrik Jensen

Příběh s politickým pozadím, který mi nevyhovoval, děj z větší části slabší, nekvalitní překlad tomu také moc nepřidal.

04.02.2021 2 z 5

Případ Collini Případ Collini Ferdinand Von Schirach

Kniha mě pořádně chytla až v půlce, právnické a soudní prostředí mi úplně nesedlo, rozuzlení případu bylo ale velmi zajímavé. Těším se, až budu moci porovnat s filmem.

14.01.2021 3 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Kniha mi byla dána darem, nikdy by mě ani nenapadlo si ji koupit - a hle, o to větším relaxem pro mě bylo její čtení. V několika případech jsem se upřímně zasmál a sdílel podobný pohled na danou věc. Příjemné počtení :)

10.01.2021 5 z 5

Pavel Horváth: Můj příběh nekončí Pavel Horváth: Můj příběh nekončí Jan Palička

Knížka parádní, podaná s tradičním horváthovským humorem. Horvi je prostě fenomén.

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Otčenášek do této knihy vložil sám sebe (maturoval také za války) a možná hlavně proto jsem si dokázal živě promítat situace, ve kterých se ocitali Pavel s Ester. Knížku jsem si zapsal na maturitní seznam na poslední chvíli po doporučení kamaráda - knížce jsem nevěřil, ale velmi příjemně mě překvapila. Doporučuji.

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Tuto knížku jsem měl v seznamu k maturitě a rozhodně jsem neprohloupil. Povídky jsou skvělé a čtivé, konec stejnojmenné povídky mě dojal. Rozhodně doporučuji!