tom8157 tom8157 komentáře u knih

Biografika: Marilyn Biografika: Marilyn kolektiv autorů

Velice zajímavá kniha jak obsahem, tak i svým zpracováním. Právě díky originální grafické úpravě se jedná o relaxační knihu, ke které si člověk nesedne a nečte od začátku do konce, ale vezme ji do ruky spíše tehdy, když má chuť si v něčem jen tak nezávazně zalistovat a něco zajímavého se dovědět.

02.08.2020 5 z 5

Králík je taky jenom člověk Králík je taky jenom člověk Komára (p)

Krásné ilustrace ale v příběhu i způsobu vyprávění se najdou mezery...

05.06.2020 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Naprosto dokonalá kniha, kterou ocení jak čtenáři thrillerů, tak i hororů a detektivek.
Nevítaný host v sobě nese prvky klasické christiovské detektivky, což atmosféře příběhu dodává noblesu a eleganci.
S nadsázkou lze říct, že se jedná vlastně o Deset malých černoušků v moderním hávu: 12 lidí v jednom domě, nikdo nemůže dovnitř ani ven a jeden po druhém začnou umírat. Je vrahem jeden z nich? Nebo se v hotelu skrývá někdo další, o jehož přítomnosti nemají tušení? A jaký má důvod zabíjet?
Shari Lapena, jak je jejím dobrým zvykem, nechává své čtenáře do poslední stránky na pochybách a za žádnou cenu nechce vyzradit kdo je vrah.

30.04.2020 5 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Nejslabší Mayneova kniha.
Příliš mnoho odborných pasáží, metoda zabíjení zbytečně složitá (chvílemi připomíná scifi) a napínavost, tak typická pro Šelmu a Hračkáře, se blíží 0. A nezachrání to ani otevřený konec...

01.03.2020 3 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Naprosto dokonalý thriller!
Napínavý a mrazivý od začátku až do konce.

18.02.2020 5 z 5

Královská revoluce: Kate a Meghan Královská revoluce: Kate a Meghan Anastázie Harris

Bulvární brak...

05.02.2020 2 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Další úžasná kniha skvělé autorky!
Stejně jako v předchozí knize se Shari Lapena věnuje především psychologii postav a nezatěžuje čtenáře zbytečnými popisy nebo "vycpávkovými" pasážemi.
Drobnou nevýhodou oproti Manželům odvedle je více předvídatelný děj. I když se v knize neustále objevují nové informace a zvraty, od jisté chvíle lze celkem přesně předpokládat, co se bude dít.
Budiž útěchou, že ani tentokrát si autorka neodpustila otevřený konec...

21.01.2020 5 z 5

Černá káva Černá káva Charles Osborne

Navazovat na královnu zločinu a nejprodávanější autorku všech dob je velice odvážný počin... Charlesi Osbornovi se ale vyplatil!
K dílu Agathy Christie přistupuje s citem a pochopením. Její styl se mu podařilo napodobit tak věrně, že román Černá káva působí, jako by ho Agatha Christie sama napsala.

03.01.2020 5 z 5

Lední medvídku, znáš cestu? Lední medvídku, znáš cestu? Hans de Beer

Milý příběh pro malé děti, které mají rády zvířátka a dobrodružství. Hlavním plusem knihy jsou samozřejmě krásné ilustrace.

31.12.2019 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Naprosto dokonalý thriller! Autorka čtenáře nezatěžuje zbytečnými popisy, takže děj má rychlé tempo. Vždy když si člověk začne myslet, že přesně ví na čem je, nastane další zvrat a až do konce knihy není nic jisté.
Přestože hlavním námětem knihy je únos dítěte, méně odolní čtenáři se nemusí ničeho bát - autorka se věnuje především psychologii postav a dětské mrtvoly apod. (viz např. Hračkář) si odpustila.

28.09.2019 5 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Velmi originální a zajímavý nápad. Kniha je čtivě napsaná a plná zvratů, takže jsem se od ní nemohl odtrhnout. Rozhodně doporučuji.

07.09.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Kniha je napsaná poměrně čtivě, což částečně kompenzuje nudný děj - samé popisování vzpomínek a traumat z dětství hlavní postavy a jednou za sto stran mrtvola. Děj není ani zdaleka tak temný a děsivý, jak je kniha prezentovaná, takže pro mě trochu zklamání. Prostě další průměrná kniha.

05.08.2019 2 z 5