timelady timelady komentáře u knih

Nepřerušená poezie Nepřerušená poezie Paul Éluard

Asi začínám propadat kouzlu a lehkosti francouzské poezie.

16.03.2017 5 z 5

Basic Czech Basic Czech Zdeněk Rotrekl

Tohle mne upřímně nadchlo. Hravost a nadsázka je v každém verši, je krásné číst dílo, které si umí s českým jazykem takto pohrát :)

16.12.2016 5 z 5

Sestra Sestra Jáchym Topol

Pokorná omluva všem fanouškům, ale nebyla jsem s to dočíst. Román mi nějak nesedl, ztrácela jsem se v něm. Po sto padesáti stránkách jsem to vzdala.

19.10.2016

Převážně neškodná Převážně neškodná Douglas Adams

Nejspíš to bude tříletou prodlevou, kterou jsem měla mezi prvními čtyřmi díly a dílem posledním, nicméně tenhle Stopař mě ze všech Stopařů bavil nejméně, místy jsem se nudila

23.08.2016 3 z 5

Skleněná těla Skleněná těla Erik Axl Sund

Ze začátku jsem se ztrácela v ději, nicméně po zorientování jsem se nemohla od četby odtrhnout. Námět považuji za originální (i když těžko říct, nejsem zrovna "žrout" severských detektivek), styl a forma rozložení je přehledný a srozumitelný, ale na můj vkus je zde až moc postav.

05.08.2016 4 z 5

Popis jednoho zápasu Popis jednoho zápasu Franz Kafka

Knihu ponechám bez hodnocení, neudělala na mě vůbec žádný dojem. Nebo jen možná nejsem s to pochopit a proniknout do autorova osobního literární projevu.

24.06.2016

Valérie a týden divů Valérie a týden divů Vítězslav Nezval

No já nevím... Nemohu říct, že by se mi kniha nelíbila, nicméně mi to místy přišlo až moc přitažené za vlasy a k nějakým pasážím jsem se musela vracet.

11.06.2016 4 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Možná bych ocenila, kdyby kniha byla psána trochu náročnějším stylem, přeci jen se zabývá vážným tématem, přijde mi, že ho tato "čtivější" forma lehce zastírá.

15.05.2016 4 z 5

V úterý bude válka V úterý bude válka Jáchym Topol

Sbírka není špatná, nicméně vedle Miluju tě k zbláznění lehce pokulhává.

15.05.2016 4 z 5

Monology Monology Milan Kundera

Kundera v roli básníka je pro mě milým překvapením, opět jsem se usvědčila v tom, že autor má dar napsat naprosto dokonalé lyrické dílo. Jen mě mrzí, že on sám se ke svým Monologům nehlásí.

13.03.2016 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Kniha mi přišla nesmírně vláčná a průměrná, až k jejímu konci jsem prahla po dalších stránkách.

16.08.2014 4 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Kniha mě neuvěřitelně pobavila, příjemné a oddychové čtení. Líbí se mi, s jakým humorem je zde brán Hitler a jeho touha po moci. Každý, kdo holduje inteligentnímu humoru, by si knihu měl přečíst.

16.08.2014 4 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Už když jsem se pomalu začínala domnívat že vím, jak kniha dopadne a jak se dějová linka Aomame a Tenga prolne, přišel Murakami se svými neobvyklými zvraty a dal mi ukazát, kdo z nás dvou má větší moc.
Klaním se před mistrem.

19.01.2014 5 z 5

Svlékání tmy Svlékání tmy Dylan Thomas

Skvělá sbírka básní, nicméně některé kousky mi daly trochu zabrat a trvalo mi, než jsem se jimi prokousala.

01.01.2014 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Abych byla upřímná, celou knihu knihu jsem jen čekala na to, až se Anna rozhodne zabít. Kniha mě těžce nebavila, nejspíš mi není souzeno chápat kouzlo ruské literatury.

15.11.2013 1 z 5