ThrisaManx ThrisaManx komentáře u knih

Dívka z přístavu Dívka z přístavu Tania Crosse

Krásný příběh, skvělá kniha. Jinou jsem od autorky zatím nečetla, takže jsem ke knize mohla přistupovat bez přehnaných očekávání a příběh si tak skutečně užít. Ačkoli obvykle čtu jiný žánr a těmto knihám se vyhýbám, k Dívce z přístavu se ráda jednou vrátím.

20.04.2017 4 z 5

Terapeutka Terapeutka Camilla Grebe

Kniha mě nadchla a jako proslulý strašpytel jsem se u ní také chvílemi bála. S hlavní hrdinkou jsem soucítila a byla mi vážně sympatická, ostatně jako všechny postavy. A je to již druhá severská detektivka, kde hlavnímu hrdinovi padouch nechá před dveřmi jeho kočku v dosti...no...nepřirozeném stavu.

19.04.2017 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Skutečně hodně silná kniha. Po přečtení jsem ji musela dlouho vstřebávat a nějakou dobu si od dalšího čtení odpočinout, abych se mohla vzpamatovat a utříbit si myšlenky, které mi hlavou neustále vířily.

19.04.2017 5 z 5

Myšlenky Myšlenky Blaise Pascal

Kniha obsahuje spoustu hlubokých a zajímavých myšlenek, nad kterými jsem se dlouho zamýšlela a postupně v nich nacházela skutečnou hloubku. Obsahuje spoustu myšlenek, u kterých zamyšlení nebylo třeba, jelikož na pohled vypadaly banálně a jasně, ačkoli v Pascalově době mohly být převratné. A pak nakonec myšlenky, se kterými jsem se neshodovala a nesouhlasila s nimi, přesto byly něčím výjimečné. Zajímavé a hodnotné čtení.

13.04.2017 5 z 5

Antonín Chittussi Antonín Chittussi Jan M. Tomeš

Stručná, zajímavá kniha. Pro základní přehled či první vniknutí do tématu se opravdu skvěle hodí.

06.04.2017 3 z 5

Tartuffe Tartuffe Molière (p)

Krásně a mile napsané dílko, které se mi sice líbilo, nicméně mne neohromilo. Ale pěkná klasika vhodná do povinné četby nebo na zkrácení dlouhého dne.

18.02.2017 4 z 5

Ruské národní pohádky Ruské národní pohádky neznámý - neuveden

Jak jsem toto mohla mít jako malá ráda? Morbidní pohádky, kde ptáčkům trhají nožičky a zobáčky, carevny jsou tříoké obludy, a když je caru souzeno vzít si carevnu, kterou nechce, tak ji zastřelí. Teď jsem se u toho docela bavila, ale nechápu, že z toho nemám z dětství trauma jako moje maminka.

03.02.2017

Lakomec Lakomec Molière (p)

Těžko hodnotit takovou knihu z pohledu dnešního čtenáře. Příběh to byl vskutku milý a vtipný, bohužel mi nic nepředal ani mě neobohatil.

05.01.2017 4 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Tak nádherná kniha, miluji verše i ilustrace tohoto mistra lidské fantasie. Čtu si to stále dokola a dokola obdivuji genialitu milého příběhu.

27.12.2016 5 z 5

Cézannův život Cézannův život Henri Perruchot

Čtivý, přehledný a dojemný příběh o Cézannově životě. K tomu asi není nic, co dodat. Příjemné čtení.

31.10.2016 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Této knize jsem se asi rok úspěšně vyhýbala. Z nějakého důvodu mě nelákala, ale jak jsem přečetla první stranu, okamžitě si mě dostala. Skvělá, čtivá, budí ve vás zvědavost...postavy jsou snad všechny svým způsobem a ve svém postavení sympatické.
Celou dobu jsem četla v přesvědčení, že si tato kniha zaslouží jednoznačně plný počet hvězd. Škoda toho konce. Přišlo mi, jakoby spíš patřil do další knihy, dalšího dílu. Takto byla kniha strašně natahovaná a posledních 30 stran jsem se vyloženě nutila číst.

25.07.2016 4 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Velmi inspirativní kniha. Pomalý rozjezd a konec bohužel zase moc protáhlý a nudný. Kdyby autorka skončila dřív, udělala by dobře. Přesto je to jedna z knih, které ve mně zanechaly obrovskou stopu a určitě si v mém životě ještě najde místo.
Knihu asi více ocení lidé duchovněji (ať už v jakémkoli smyslu) založeni nebo ti, kteří něco hledají a kterým se kniha dostane do ruky v pravý čas.
Jako cestopis také zajímavé, ale nesmíte zde hledat žádný příběh nebo dobrodružství. Je to pouze o inspiraci a o hledání Boha a sebe sama.

25.07.2016 4 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Nocte je takové to jednorázové čtení. Poprvé vám to vezme dech, podruhé už není důvod to číst. Celý příběh slabý průměr, konec to zachránil. Ani jednu postavu jsem si nedokázala oblíbit, naopak Calla mi přišla spíše protivná a z Dareovy dokonalosti mi bylo zle.
Kniha poputuje dál, vracet se k ní už nebudu, ale za přečtení stojí.

09.06.2016 1 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Stejně skvělé jako předchozí díl, ovšem některé pasáže mi přišly naprosto zbytečné. I tak jsem se ale ani na chvíli nenudila. Od filmu lehce odlišné, ale to jsem brala spíše jako přínos.

08.06.2016 5 z 5

Martinka se stěhuje Martinka se stěhuje Gilbert Delahaye

Jedna z nejmilejších knížek mého dětství. Naprosto jsem zbožňovala hlavně nádherné ilustrace. Spolu se Zuzankou a Heidi byla Martinka má nejlepší knižní kamarádka.

22.05.2016 5 z 5

Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Martínkova čítanka a dvě klubíčka pohádek Eduard Petiška

Čtení se mi líbilo hodně, ale pamatuji si na jeden obrázek, který mne dost děsil. Proto jsem si knížku nikdy nepřečetla celou :)

22.05.2016 5 z 5

Další kniha, kterou do ruky potřetí asi nevezmu. Pravděpodobně poputuje dál.

22.05.2016 3 z 5

Scamp v cirkuse Scamp v cirkuse Walt Disney

Jako každou Disneyovku jsem i tento příběh měla ráda. Moc ráda.

Pinocchio Pinocchio Walt Disney

Milý příběh mého dětství. I filmová zpracování jsem měla vždy ráda.

Dumbo Dumbo Walt Disney

Dumbo byl jednoznačně můj nejmilejší příběh.