TheDoll TheDoll komentáře u knih

Výchova dívek v Čechách Výchova dívek v Čechách Michal Viewegh

Pochválit můžu zajímavé postavy, čtivost a některé zvraty v ději. Jinak mi bohužel děj ale přišel plochý a postavy mi vlastně byly nesympatické. Asi bych se do ní už znovu nepustila. Možná kouknu na film...

30.11.2022 2 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Knížku jsem dostala jako dárek. Nevím, proč osmý díl ze série. Po zjištění kolik dějových linek a postav se tam nachází jsem byla ráda, že jsem si ji nekoupila, ale dostala. Putovala do knihovny.
No, letos na podzim jsem o autorovi slyšela a zjistila, že je docela populární. Zauvažovala jsem, jestli bych si neměla knížku přečíst. Prvních asi 200 stran jsem prokousávala a uvažovala o odložení knížky. Pak to pro mě začalo být poutavější, ačkoli téma hlavní dějové linky jinak nevyhledávám. Bavila mě linka Alexandra, ale její konec mě trochu zklamal. I linka Joana mě přestala bavit.
Každopádně, musím uznat, že pozornost si knížka získala, když jsem ji přečetla celou a s blížícím závěrem jsem byla opravdu napnutá. Linky se hezky prolínaly. Nejde o špatné čtení, o knihu mého srdce ale nejde. I přesto přemýšlím, že sáhnu po jiné knize se série (ideálně první). Autor totiž píše dobře, jen tímto dílem asi nemířil na mě.

24.11.2022 3 z 5

Zombie z jeskyně Zombie z jeskyně Thomas Brezina

Ačkoli už jsem vyrostla z cílové skupiny knížky, sáhla jsem po ní v rámci čtenářské výzvy. Příběh jsem si přesně nepamatovala, ale vím, že mě Brezinovy knihy velmi bavily. A ano, potvrdila jsem si, že autor píše čtivě. No, nebudu lhát, dnes už pro mě byl děj chvílemi spíš úsměvný :), ale i tak mě knížka bavila a s napětím jsem čekala na rozuzlení.

13.11.2022 5 z 5

206 kostí 206 kostí Kathy Reichs

Z knížky, která mě zezačátku moc nebavila, se vyklubal jeden z nejlepších titulů od Kathy Reichs. Hlavní případ byl zajímavý svým závěrem. Lassieho osud byl tak akorát ozvláštňující. Mimořádně mě bavila linka týkající se profesního života Brennanové, Brielovou bych asi těžko rozdýchávala. A ta "ježčí zápletka" pro mě byla docela nečekaná!

13.11.2022 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Není to žádné vrcholné dílo, ale to já ani nehledala. Hledala jsem něco pohodového na chatu a to jsem dostala.

24.10.2022 4 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Nebojím se říct, že to byla nejlepší knížka, kterou jsem za rok 2022 přečetla. Možná mě bavila i o něco víc než moje milovaná Trhlina. Konec jsem vůbec nečekala a chvíli mi trvalo, než jsem se z něj vzpamatovala. Tak moc celou knížku fandíte, že to zlo někdo porazí, až... a možná že happy end by byl nuda.

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Při bouřce jsem musela přestat číst. Jak si mě děj získal a zapomněla jsem na okolní svět, koukala jsem na blikající lustr dost vyděšeně. Konec ve mně rezonoval. Úžasná kniha. I v podobě audioknihy.

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

Knížku jsem dostala jako dárek k Vánocům(?) chvíli po vydání. Nechytla mě tehdy. Tak jsem jí na několik let přidělila místečko v knihovně. Jednoho zamračeného dne jsem dostala chuť číst. Ale co číst? Sáhla jsem tedy po téhle opuštěné buclaté knížce a myslela si, že ji budu číst dlouho. No... za pár dní byla přelouskaná. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Zajímavé postavy, originální zápletka, děj mě vtáhl. Celou dobu jsem byla napnutá. Konec jsem čekala trochu jiný, ale může být.

Beton a hlína Beton a hlína Viktorie Hanišová

Knížka mě doprovázela při cestách vlakem do školy. Byla příjemným společníkem, inspirujícím a osvěžujícím. Nenáročným, ale zároveň obohacujícím. Knížku teď nutím příteli, a to je znamení, že byla dobrá.

24.10.2022 4 z 5

Uprostřed Uprostřed Martin Selner

Začnu pozitivy. Líbí se mi styl psaní autora. Ačkoli předchozí knihy jsou trochu jiný šálek a ten mi chutnal víc. Knížka je čtivá, zdolala jsem ji během dvou cest vlakem. Děj je zajímavý, oceňuji propojení obou světů ve kterých hlavní postava žije. Je to dynamické. Občas jsem ale (a to už jsme u negativ) měla pocit, že se točíme v kruhu, občas mi děj přišel hodně předvídatelný. Zároveň mi byly nesympatické obě hlavní postavy. Na druhou stranu to zřejmě poukazuje, že autor věděl jak s postavami pracovat...

Do vlaku dobrý!

24.10.2022 3 z 5