TheAneta TheAneta komentáře u knih

Chlad Chlad Paul Tobin

To byla jízda, od které se nešlo odtrhnout! Opravdu úchvatná kresba, která dokáže vyvolat emoce. Příběh mě zaujal, je originální a konec mě uspokojil.

06.11.2023 4 z 5

Cukuru mě velmi oslovil a žil se mnou ještě pár dní po přečtení. Ačkoliv děj klidně pluje, byla jsem v napětí z toho, co odhalí za pravdu. Jsem ráda, že jsem po knize sáhla.

07.02.2023 4 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Kniha mi nabídla velmi příjemné chvíle. Musela jsem se trochu přehoupnout přes první chvíle na Šibuji, ale pak mě čtení nepustilo. Příběh byl pro mě svěží závan něčeho nového a lákavého. Vnímala jsem Jany frustraci nad překladem i vůni starých knih. Slyšela jsem ruch přeplněné ulice.

21.03.2022 4 z 5

Sbohem, věci. Nový japonský minimalismus Sbohem, věci. Nový japonský minimalismus Fumio Sasaki

Z části je kniha osobní zpovědí autora. Na můj vkus zde často propaguje jistou značku. Některé tipy jsou trochu nadbytečně pojaty neminimalisticky. Text se však četl velmi lehce a příjemně. Nejzajímavější pro mě byla autorova cesta k jinému stylu života.

18.10.2021 2 z 5

Slow fashion: Módní revoluce Slow fashion: Módní revoluce Joanna Glogaza

Pro mě byla kniha velmi příjemným překvapením. Popadla jsem ji při cestě k pultu v knihovně. Na dovolené mi poskytla mnoho příjemných chvil. Styl autorky je čtivý, trefný a vede k zamyšlení. Doporučuji.

21.09.2021 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Méně je někdy více.
Kniha je čtivá a odpočinete si u ní. Druhá polovina knihy a rozuzlení případu mi přišlo velmi nerealistické. Souhlasím s komentářem níže, že je to "pohádka pro dospělé". Na relax je to však dobrá volba.

09.09.2021 2 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Skvělá kniha! Velmi mi sedla svou pochmurnou atmosférou a prostředím. Bylo to mé první setkání s touto spisovatelkou a rozhodně nelituji. Děj mě vtáhl a nepustil. Rozhodně si musím přečíst další knihy ze série.

18.10.2020 5 z 5

Rituál Rituál Adam Nevill

Tři hvězdičky dávám za první polovinu knihy, ta byla vážně skvělá. Druhá část byla neskutečným zklamáním.

02.09.2020 2 z 5

Začarovaný kruh: anorexie, bulimie a psychogenního přejídání a cesty ven Začarovaný kruh: anorexie, bulimie a psychogenního přejídání a cesty ven Hana Papežová

Mohu říci, že se jedná o povedenou knížku/manuál. Z textu je patrná velká snaha a úsilí autorky o vytvoření informativních i osobně laděných (vůči čtenáři) informací. Knížka je doplněna přehlednými tabulkami či "kazuistickými" ukázkami. Tento přehledný manuál je vhodný pro široké spektrum čtenářů.

21.08.2020 5 z 5

Testy k Psychologii Atkinsonové a Hilgarda Testy k Psychologii Atkinsonové a Hilgarda John G. Carlson

Kniha skvěle splňuje svůj účel. Je přehledná a informativní. Cvičebnici vřele doporučuji k zařazení do přípravy na přijímací zkoušky.

12.08.2020

Jóga očima lékařů Jóga očima lékařů Jiří Votava

Tato kniha je v dnešní době vhodná k prolistování a nastudování částí, které Vás zaujmou. Je zde možné objevit zajímavé či přínosné rady, ale i pasáže, které již nejsou aktuální.

06.04.2020 2 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha se mi četla dobře, ale označila bych ji za průměrnou. Děj příjemně rychle ubíhá, ale rozuzlení mě nijak nepřekvapilo. Hlavní postava nebyla nijak zajímavá a některé její reakce byly umělé. Avšak jako odpočinková kniha to není špatná volba.

14.02.2020 2 z 5

Sadie Sadie Courtney Summers

Sadie je kniha, po které jsem náhodně sáhla v knihovně při cestě k výpůjčnímu pultu.
Ze začátku mě moc nezaujala, ale nakonec jsem ráda, že jsem vytrvala ve čtení. Neobvyklá kombinace linie Sadie a podcastu si Vás umí získat. Na druhou stranu mě mrzí, že příběh nešel více do hloubky. Lákavá anotace dle mého názoru nesplnila očekávání.

15.10.2019 3 z 5

Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Joanne Greenberg

Skvělá kniha, která mě ihned vtáhla do příběhu. Oceňuji poutavě popsaný psychický svět hlavní postavy Debory. Ještě dlouho po čtení jsem ji nemohla dostat z hlavy.

02.09.2019 5 z 5

Milá kniha s pěknými obrázky. Obsahem však nijak nepřekvapí. Pro mě to bylo takové odpočinkové čtení.

02.09.2019 1 z 5

Cabin Porn - Chaty na konci světa Cabin Porn - Chaty na konci světa Zach Klein

Kniha obsahuje velmi krásné fotografie klasických i nevšedních chat. Přečtenou jsem ji měla za krátkou dobu, protože neobsahuje velké množství textu. Čekala jsem od ní trochu něco jiného, ale i tak jsem si čtení a prohlížení užila. Knihu si umím představit jako moc pěkný dárek :-).

02.09.2019 3 z 5