tester tester komentáře u knih

Hovory k sobě Hovory k sobě Marcus Aurelius

Kniha má vlastnost černé díry. Vtáhne vás do sebe a už vás nepustí. Budete jejími stránkami listovat celý život.

23.10.2015 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Kdo zná život na vesnici VEJCE bere a kdo je z paneláku tomu pochopitelně nerozumí a nedokáže si to vychutnat. Kdo vesnické prostředí nezná nedokáže si pojmy, situace a prostředí pochopit. Já vidlák jsem byl ve svém živlu.

22.10.2015

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Kniha se líbí proto, že se děj ve finále odehrává tak jak si představujeme. Vždy zvítězí pravda a láska a jiné pozitivní vlastnosti osob. Je to prošpikované různými neznámými záhadami a nestandardními postavami a situacemi. Čtenář je napínaný na skřipec, je zvědavý, ale později dochází k uvolnění když to dobře dopadne. Čtenář se musí této četbě poddat a neuvažovat jestli je to či ono možné nebo nemožné. Prostě pohádka se šťastným koncem. A tak to má být.

22.10.2015

Syn Syn Jo Nesbø

....„Ležela tam v cípu lesíka, krev z ní stříkala. Ležela
úplně tiše a jenom na nás zírala. Čokl jí ukousnul kus
obličeje, byly jí vidět zuby.“...... CHUŤOVKA - no nekup to.
anebo .....Pelle zahlédl, jak se obsah chlápkova žaludku rozstřikuje o asfalt.
Takové situace vždy popostrčí usínajícího čtenáře na další stránku. Nechci zobecňovat, ale knihy s těmito trháky-drasťáky jsou často doménou žen, Proč tomu tak je? Ženy o knihách tohoto typu mluví s nadšením. Asi si kompenzují to, jak jsou doma nepochopené. A jak by chtěly partnera zlikvidovat. Neberte to vážně.

21.10.2015

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

.....Není snad jediného hradu, kde by v některé věži si odsouzenci nervali hladem vlastní maso z předloktí a dlaní, nad střílnami opadávají z tyčí údy viselců přímo do proudů řek. Není snad jediného města, jehož hradby by nebyly ověnčeny děsnou korunou lidských těl. ... to mně nějak moc hlava nebere co je na tom pěkného. Nějak tomu nemůžu přijít na chuť. Třeba časem. Ale na přitažení čtenářů jsou takové drasťáky osvědčené. Kniha se mně jeví jako popis standardní způsobu života tehdejší doby.

21.10.2015

Mein Kampf Mein Kampf Adolf Hitler

Klíčový moment-Hitlera nevzali na malířskou akademii a pak se vrhl na politiku. A jak to dopadlo? Význam osobnosti v dějinách je nepopiratelný. Dopředu říct že to nebudu z principu číst ? Takových lidí je hodně. Dělají chybu. Popis tehdejší doby je varováním pro dnešek. A když to lidi neznají můžou se dopustit instalace nového ekvivalentu Hitlera. Měla by to být povinná školní četba. Strkat hlavu do písku se nevyplácí. Nejsou v knize popisované situace které si politici nepřejí aby o nich občané věděli? Není dnešní vedoucí osobnost pohromou pro Evropu? Jde o politiku, ale ta sem nepatří.

20.10.2015

1913: Léto jednoho století 1913: Léto jednoho století Florian Illies

Povídkově zpracovaná databáze umění, postav, událostí atd. Velice inspirativní. Že to bylo všechno už před 100 léty? Porovnávám s rokem 2015 a moc dobře to pro dnešní dobu nedopadlo. Něco se nám vymklo z rukou.

20.10.2015

Hovory k sobě Hovory k sobě Marcus Aurelius

Proč se knihy líbí? Protože odpovídají názorům čtenáře na život. Taková kniha pohladí na duši a inspiruje k toleranci s ostatními lidmi a koriguje vlastní špatné vlastnosti, které si mnohdy ani neuvědomuje. Kniha otvírá oči a nutí nad zamyšlením nad sebou samým. Při porovnání e-knihy a papírové knihy zde jednoznačně vítězí papírová klasika. Je to koncentrovaná duševní hygiena. Je vůbec možné že takoví lidé před tisíciletími žili a byli na takové duchovní, lidské a morální úrovni? Kde jsme dnes? Vyvinuli jsme se, nebo jdeme zpět?

20.10.2015 5 z 5