TessDragon TessDragon komentáře u knih

Holky v kalhotách - Třetí léto sesterstva Holky v kalhotách - Třetí léto sesterstva Ann Brashares

3. dobrodružství Sesterstva a putovních kalhot. A také poslední léto, kdy jsou spolu, před nastoupení na vysokou. Musím říci, že kdyby tohle byl poslední díl, vůbec by mi to nevadilo, ale přečíst si i útrapy, které je doprovázeli, když byli na vysoké a každá jinde? Jak se s tím asi porvali? Já bych si přečetla vše, co souvisí s Putovními kalhoty. Tibby, Carmen, Lena a Bee, i přes jejich občasné špatné nálady, špatná rozhodnutí, zlé řeči, nakonec jsem je měla všechny ráda, protože pod tím vším to byly ty nejlepší kamarádky. Vřele doporučuju!

28.07.2013 5 z 5

Druhé léto sesterstva Druhé léto sesterstva Ann Brashares

Tato série mě neskutečně vzala. Sice už mi je 16, ale i tak mi připadá, že je tak nějak více pro starší mladistvé. Klidně bych si to přečetla i za těch 5 - 10 let. :D Tento díl je pro holky spíše tragický, ale s kalhotama, které slouží k tomu, aby byli spolu, i když je každá jinde jde všechno hned lépe. A musím říci, že jsem se bláznivě zamilovala do Kosty. A do Briana. ;D Rozhodně doporučuju, tato knížka vás vrátí zase do puberty (i když někdo je v ní pořád). :D

28.07.2013 5 z 5

Spider-Man (kniha 06) Spider-Man (kniha 06) Stan Lee

Starší Spider-Man, kde ještě Peter randil s Gwen namísto MJ a kde se to teprve začalo rozjíždět. Už ze začátku se stane něco, co zkomplikuje vztah Gwen a Petera a k tomu se ještě přidá pár padouchů, takže Peter má o zábavu postaráno. Úžasný Spider-Man, který má spoustu akce, humoru i té lásky. Doporučuju.

21.07.2013 3 z 5

Příčiny & následky Příčiny & následky Joseph Michael Straczynski

Další skvělé pokračování Petera Parkera alias Spideyho! Líbilo se mi více než Štastné narozeniny, bylo tu také více romantiky s MJ a boss zrozený z mafiánů byl teda pěkný oříšek. Dokonce jsme si tu i zavzpomínaly na 1 z mých oblíbených postav. Vřele doporučuju.

17.07.2013 4 z 5

Šťastné narozeniny Šťastné narozeniny Joseph Michael Straczynski

Úžasný Spider-Man má i tady spoustu vtipných hlášek, zachranování bezbranných a také tu ani nechybí spousta padouchů (+ někteří se i vrátí :3 ). Spidey slaví narozeniny ve stylu Konce světa, ale to přece není žádné překvápko. Šťastné narozeniny.

14.07.2013 3 z 5

Sesterstvo Putovních kalhot Sesterstvo Putovních kalhot Ann Brashares

Už dlouho mě tak moc nedostal nějaký dívčí román. :O Rozhodně doporučuju a těším se na další díly, které si pořádně vychutnám za teplých, letních večerech.

13.07.2013 5 z 5

Závist Závist Gregg Olsen

Závist mě opravdu nadchla, děj byl zajímavý + část byla napsaná podle skutečné události, z toho už vám jde mráz po zádech. Několik postav jsem si hodně oblíbila (Hayley, Taylor, jejich rodiče, Coltona, Shaniu, dr.Watermanovou), ale některé se mi zase dost hnusily (Starla, Beth, Mindee, Moira..). Knížku rozhodně doporučuju, nezaškodí se dozvědět, co se doopravdy může stát, jak jsou lidé krutí, a jak pár z nich opravdu trpí. Jen mě zaskočil ten konec, byl poněkud, no, nejsem si jistá, že by se tak doopravdy zachovali, ale tak co už, a trošku mi vadilo to přeskakování z postavy na postavu, ze začátku to bylo dost matoucí, stačí se jen do toho pořádně dostat, uložit si v hlavě postavy a nebude to žádný problém. Po přečtení mám chut si přečíst i další díl : Zradu, která se odehrává též v Port Gamble.

12.07.2013 4 z 5

Setkání s duchem Setkání s duchem Stacey Kade

Na knížku jsem se docela těšila, podle obálky i anotace vypadala lákavě. Nakonec se mi líbila, líbila v tom smyslu, že nebyla zas tak špatná, ale znovu bych si ji asi nepřečetla. Taková letní oddychovka na večer. Musím říci, že to byla asi jediná knížka, u které jsem neměla žádného oblíbence - Alonu jsem nemohla vystát od začátku po konec knížky, jedna z těch protivných postav, co opravdu nemusím. Will, no ten kluk opravdu nevěděl co chce, v jednu chvíli obdivuje úžasné nohy Alony a v druhé ji řekne, že by nejraději chtěl, aby odtud vypadla, a takhle to je po celou knížku, jak může někoho tak moc nenávidět a zároven obdivovat její úžasné nohy a co všechno by s nimi mohl dělat? To mi přišlo dost přelétavé a nereálné. Začátkem jsem se sice musela prokousat, ale pak to bylo i dobré, líbila se mi ta zápletka s Lily a knížka byla v zábavném pojetí. Takže neočekávejte nic světoborného, spíše relax na večer.

06.07.2013 2 z 5

A tak mi unikají A tak mi unikají Beth Revis

Musím říci, že tato novela k sérii Lodě mezi hvězdami se mi líbila nejvíce ze všech dílů. Seléné mi byla hodně sympatická, byla milá, hodná, citlivá, nikdy by nikomu neublížila. Luthor mi zde (na začátku) připadal o dost jiný než v sérii, ale pak no změnilo se to. Bylo mi líto Séléne kvůli její neopětované lásce a její zpěv Sirén si umím živě představit. Jedna z naprosto nevýznamných postav z Lodě mezi hvězdami se tu ukázala jako jedna z nejlepších a je mi líto, jak to nakonec dopadlo. Škoda, že spisovatelka nenapsala knížky v tomhle duchu, možná bych i přehodnotila svá hodnocení na sérii.

05.07.2013 5 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Po přečtení této knížky nemám vůbec slov!!! Nečekala jsem, že bude tak bombastická, depresivní a romantická. Mia mi byla až děsivě podobná a sympatická, Adam = no která holka by si nepřála takového kluka? :) ,Teddyho jsem si naprosto zamilovala, Miiny rodiče byly opravdu jak z pohádky, jak Miu podporovaly, no celkově mi byla její rodina moc sympatická, ale pak se to všechno zhroutilo jak domeček z karet. Musím říct, že na začátku mi trošku trvalo se začíst, ale pak jsem se nemohla zastavit. Líbilo se mi pojetí, vyjádřené city, všechno! Musím se přiznat, že při pár pasážích jsem měla úplně mokré oči, což se mi u knih stává opravdu jen příležitostně. Mia měla velmi těžké rozhodnutí, zůstat s lidmi co jí zbyly, ale co jí velmi milují, nebo vzdát to a odejít za svou rodinou? Co by jste si vybrali vy? Nebo vás zajímá, jak se s tím nakonec popere Mia? No, nezbývá mi nic jiného než tuto knížku vřele doporučit, protože už mě dlouho takhle knížka nevzala. Plný počet *****

04.07.2013 5 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Wow! Na tuto knížku jsem se moc těšila, protože 1. byla parádní!! Nakonec to dopadlo tak, že bych ji hodnotila nadprůměrně, ale plným počtem bohužel ne. 1. pro mě je stále lepší, ale 2. je hned za ní. Musím říct, že Roberta jsem si zamilovala, Mike byl doopravdy zapomenut, a to jsem do něj byla naprosto zblázněná. Díky bohu, že už není žádný 3. Bavetta. :D Joan mi byla sympatická, musím říct, že v hodně momentech to měla hodně těžké, tak jsem ji i chápala. A Amy? Kdo by si ji nezamiloval? :) A Haven a Hyde? :3 Knížka je velmi dlouhá, nezdá se to, ale 360 str.+ malé písmo, zůstane vám nejeden večer. Ale ten si rozhodně užijete. Směs romantiky, vtipu, kousek i thrileru v tomhle díle vás zaručeně chytne a nepustí, takže komu se líbil 1. díl tak si musí 2. rozhodně přečíst. ;)

03.07.2013 4 z 5

Princezna Viktorie Princezna Viktorie Thomas Brezina

Skvělý ''teenage'' příběh! Hl.postava Viktorie mi byla nesmírně sympatická, takovou sestrou bych vůbec nepohrdla. A děj mě překvapil, není vůbec dětský, jak byste si mohli podle třeba názvu či anotace myslet, což byl plus. Příběh byl originální, i když ten konec mě trochu zaskočil, čekala jsem lepší, ale co už. Knížku bych hodnotila 3,5, ale více se přikloním ke 3.

30.06.2013 3 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

Skutečně úžasně napsaný příběh podle Krásky a Zvířete umístěný v dnešním NY. Postavy jsou velmi reálně napsané, vzhled je v dnešní době všechno. Kylea sem na začátku opravdu chtěla zabít, ty jeho komentáře, no myslím, že všichni poznáme takové ''kretény'', postupem času mi ho bylo až líto. Ale zamilovala jsem si Kendru, chápala jsem ji a Lindy jakbysmet. Nesmím ani zapomenout na Willa a Magdu. Romantici si u téhle knížky rozhodně najdou potěšení, ale možná i jiné tenhle žánr dostane. Musím, ale říct, že konec se mi moc nelíbil, nebyl hrozný, ale možná jsem čekala něco jiného. Ale i tak to mohlo skončit. Škoda jen, že Kendra doopravdy neexistuje, její ''kouzlo'' by se hodilo na nejednoho namyšleného tupce.

24.06.2013 4 z 5

Finále Finále Becca Fitzpatrick

Finále jedné z mých nejoblíbenějších sérií bohužel končí. :( Ale rozhodně jsem si ho vychutnala, sice byl podle mě ze všech dílů nejslabší, ale i tak si zaslouží plné hodnocení. Ale už zde nebylo tolik ''teenage drama'' jako v 1. a 2. díle. Tenhle díl byl už dost akční, ty Nořiny lekce s Dantem (kterého jsem měla ráda, teda aspon na začátku), bylo mi líto, že tu byl tak málo Scott, jedna z mých nejoblíbenějších postav :( , Patch, no toho jsem si opravdu užívala, i když tu nebyl tak vtipný jako v předchozích dílech (a popravdě mi šlo to jeho ''andílku'' v každé větě fakt na nervy), Marcie mě tu šla neskutečně na nervy, kde se ta otravná, ponižující Marcie hrabe na tuhle. Musím ale uznat, že jsem si vychutnávala scénu na záchodě . :D Jen mě štve, že toho nebylo více. :3 Ale konec byl, no wow, v žádném případě jsem teda nečekala zrovna tohle. Ufff, je to za mnou, ale bude se mi rozhodně stýskat, přece jen to stálo za to.

20.06.2013 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

50.odstínů šedi, jedna z nejznámějších a nejvíce diskutovaných knížek. Z těch negativních i ohlasných recenzí jsem měla strašnou chut si ji přečíst a bud zkritizovat nebo povznést. A je to tu. Knížka úspěšně dočtena a jsem z ní ano, nadšená. :D Ano, uznávám, že to není žádné umělecké veledílo, ale čte se velmi dobře, začtete se a už vás knížka nepustí. E.L.James píše hodně čtivě, knížka se hodně podobá Stmívání, takže fanouškům rozhodně doporučuju, těm se bude na 100% líbit, snílkům rozhodně taky, ale realistkám, kterým se třeba nelíbilo ani Stmívání, no být jimi, bych se do toho asi nepouštěla. Knížka je doopravdy jen pro někoho, a z toho máme taky tak různorodé ohlasy. A ted už k postavám, abych se přiznala, Anu jsem měla docela dost ráda, jako postava nebyla moc otravná, ani blbá a nechovala se povýšeně, Kate jsem měla ráda o trošku méně, Christian, vážně tohle potřebuje komentář? :D Ano, byl poněkud zvrhlejší v některých scénkách, ale nikdy by Aně neublížil a jeho minulost vám taky dost napoví, že se nestal tím čím je jentak. Kniha je dost tlustá (600 s.), ale mě to uteklo hodně rychle a přitom jsem si ji i pořádně užila. Takže ano, 50 odstínů šedi (Greye) doporučuju všem romantickým snílkům (fakt to není porno pro maminy) a už se těším na další 2.díly. ;) Matt Bomer a Alexis Bledel by byli skvělí jako Ana a Christian.

09.06.2013 5 z 5

Poslední upír 2 Poslední upír 2 Christopher Pike

2.díl byl stejně dobrý jako 1., ne-li lepší. Což jsem teda vůbec neočekávala. Byla jsem ráda za novou mužskou postavu Joela, protože Raye jsem opravdu, ale opravdu neměla vůbec ráda. Nový záporák byl rozhodně děsivý a také velmi zvrhlý, což tomu jen dodalo štávu a hrůzu. Tento díl byl pro mě průměr, tak jako 1., dobře se četl a byla to původní upířina ještě před vegetariánskými upíry. Mrzí mě jen, že v ČR vyšly jen 3 díly.

09.06.2013 3 z 5

Vzestup Guvernéra Vzestup Guvernéra Robert Kirkman

Je něco se spojením s TWD co se mi nelíbí? Ne, zřejmě ne. :D Vzestup Guvernéra je dodatek k hl.záporákovi, k velmi zvrhlému a zrůdnému. Na začátku jsem skoro nemohla věřit, jaký byl na začátku, o dost jiný než ''ted''. Se všemi postavami jsem se tak nějak ztotožnila, byly vykresleny velmi realisticky i jejich reakce i průběh dění. Sice začátkem jsem se trošku prokousávala, ale zbytek knihy jsem doslova visela na stránkách. Penny jsem měla moc ráda, a až do konce jsem doufala, že se jí nestane to, co už známe z komixu, ale bohužel. Konec byl rozhodně velmi překvapující, čekala jsem všechno, ale tato knížka byla naprosto famozní, což se dá od fantastického R.Kirkmana čekat. Doufám jen, že v ČR vyjde i další pokračování, protože potřebuju vědět, jak to bude pokračovat.

02.06.2013 5 z 5

Život plný utrpení Život plný utrpení Robert Kirkman

Tento díl byl pěkně brutální, ty kresby byly vykresleny vážně věrohodně. A samozřejmě příběh, co k tomu dodat. Epický se spousty zvraty, krve, mrtvol a smrti. Michonne jsem si hodně oblíbila a Guvernér, wow ještě jsem se nesetkala s takovým zvrhlým a děsivým záporákem. Doufám, že co nejdříve vyjdou další díly, protože TWD se nemůžete nikdy nabažit.

02.06.2013 5 z 5

Nejlepší obrana Nejlepší obrana Robert Kirkman

Tak tohle byl naprosto epický díl! A Guvernér byl o dost děsivější než v seriálovém provedení. Za těch 136 stránek se toho stalo tolik. Tolik brutálnosti a nedočkáte se jí od zombie.

01.06.2013 5 z 5

Touha je slepá Touha je slepá Robert Kirkman

TWD mě nikdy nezačne překvapovat svými zvraty.

01.06.2013 5 z 5