TessDragon TessDragon komentáře u knih

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Jak to tak vidím, budu z té menšiny, kterým se Metro 2034 líbilo ba dokonce se mi líbilo více než 1.díl. Metro 2034 mi nepřišlo zbytečně tak roztahané jako 1.díl a přišlo mi i reálnější. Sice začátkem jsem se musela prokousávat, ale poté jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Hunter a Saša byli úžasné charaktery a držela jsem jim spolu s Homérem a Leonidem palce + mé oblíbené postavě z předchozího dílu. V závěru Metro 2034 rozhodně doporučuji, běhal mi z ní úplný mráz po zádech a ten epický konec......

10.02.2014 5 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Metro 2033 jsem dříve znala jako jednu z těch vydařených her s kvalitním atmosférou a zážitkem, takže když jsem uslyšela o knize...neváhala jsem si jí přečíst. Mám za sebou i pokračování Last Light, které sice nebylo založené na událostí ani jedné z vydaných knih, ale je i tak vydařené jako 1.díl, ne-li lépe. Vraťme se teď ale k předloze veleúspěšné hry. Kniha mě nadchla. Sice je opravdu hodně odlišná od zmíněné hry, stejný je jen cíl a závěr. Také mi přišla místy moc roztahovaná, ale jsem ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst, protože ta atmosféra stojí za to! Ale hra pro mě i tak zůstává lepší.

Ten konec mě nikdy nepřestane dostávat.....

03.02.2014 4 z 5

Radleyovi – Upíři odvedle Radleyovi – Upíři odvedle Matt Haig

Na knihu Radleyovi jsem poprvé narazila na jednom knižním blogu, kde ji jedna slečna zrecenzovala a hned mě zaujala vtipně pojatá obálka. Přečetla jsem si recenzi a říkám si proč ne. A nezklamala teda až na ten podle mě zbrklý a odfláknutý konec, kvůli kterému jsem nedala plný počet * . Knížka byla hodně čtivá a i napínavá, hned jsem si oblíbila Willa, ta prudká změna chování podle mě byla přece jen dost nereálná, tak i proto se mi nelíbil ten konec. Je to naštěstí zase jiná upířina, v rodinném pojetí, tak neočekávejte Stmívání nebo Upíří deníky. ;) Takže kniha se mi hodně líbila, jen ji bohužel zkazil ten konec.

05.01.2014 4 z 5

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Knížka mě dost zklamala. První jsem viděla film, který mě naprosto dostal! Takže kniha byla povinnost, ale nakonec to nebylo vůbec tak skvělé, jak jsem čekala. Někdy mě strašně nudila, že jsem málem odložila knihu, ale zase při některých úsecích jsem byla doslova začtená. Byla jsem rozhodnutá dát * , ale vzhledem k skvělému konci dávám nakonec **. A Raul byl doslova jedna z nejhloupějších postav, které jsem měla tu čest poznat. :D Zatímco ubohý nešťastný Erik byl jeden z mých vskutku nejoblíbenějších záporáků.

02.01.2014 2 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Musím se přiznat, že jsem dříve zhlédla film, který mě dostal a zařadil se tak do mých oblíbených. Knížka poté byla povinnost. A nelituji! Film se drží všech klíčových bodů, ale byl mnohem více romantický než kniha. Ale zato kniha je obohacena o mnoho důležitých a zajímavých scének. Konec mě dostal tak jako u filmu. Výborné scifi, více reálnější než jiné knihy z tohoto žánru, což je rozhodně velký plus. Knihu rozhodně doporučuju, života si je nutné cenit, někteří lidé nemají bohužel tolik času, kolik by chtěli.

29.12.2013 5 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Fantasticky provedená obálka + stejně poutavý příběh? Tato knížka má oboje! Také to není jen tak obyčejná duchařina, jsou zde ''peprnější'' scény, což jen dodává větší husí kůži a najdou se zde i prvky romance, ale opravdu jen minimum, hlavní téma je přece jen horor. Knížku jsem si zamilovala tolik, že jsem se ji rozhodla i napsat do slohové práce, takže mě rozhodně dostala. :) Z postav mě zaujala Anna. Byla to velmi rozporuplná postava a to jí dodávalo na zajímavosti a celkem i na děsivosti. Konec byl bravurní, popravdě jsem čekala všechno, ale tohle ne, což tomu dodává jen navrch. Docela dost mě mrzel osud Tybalta.... Ale jsem dost zvědavá na pokračování. :O

22.12.2013 4 z 5

Spojení Spojení Lisa Jane Smith

Prozatím poslední díl Stefanových deníků. Konečně skončila zápletka se Samuelem, která mi na 3 knížky přišla zbytečně protahovaná, naštěstí tento díl utekl rychle a zvratů bylo dost. Hlavně ten s MJ, poslední 3 knížky skoro žádné nebyly, takže mě to rozhodně potěšilo, že děj už nebyl tak nudný. Ten konec mi přišel docela smutný, ale tak to je z mého úhlu pohledu. Doufám ale, že se ještě dočkáme dalšího dílu. :)

16.12.2013 4 z 5

Fantom Fantom Lisa Jane Smith

Fantom se mi líbil mnohem více než předchozí díl. Vrátila se nám naše oblíbená staroznámá postava, oživila to tam a nový protivník jakbysmet. Také se mi líbila scéna, kdy se každý zpovídal ze své žárlivosti. K tomu musely mít rozhodně dost odvahy. Konec mi připadal jakžtakž uzavřený, ale už vidím, že série Upíří deníky jen tak neskončí, no uvidíme...

06.12.2013 4 z 5

Druhá šance Druhá šance Lisa Jane Smith

Hmm tento díl byl opravdu odlišný od předešlých. Trošku mi připomněl ty první díly i když nebyl tak skvělý. Stýskalo se mi po Damonovi, ale zase mi bylo líto Stefana a Bonnie. Tomuto dílu bych snad dala i méně, kdyby se to pořádně nerozjelo na tom nádraží. Pak už to začalo být dost napínavé. Jen mě pořád štve to ''rozsekávání'' dílů, než vyjdou všechny knížky v ČR tak snad bude už v televizích 10 série TVD. ;D

18.11.2013 3 z 5

Úkryt Úkryt Lisa Jane Smith

Úkryt se mi ze série Stefanových deníků líbil prozatím nejméně. Děj mi připadal zbytečně natahovaný a rozvláčný. A ta samá pointa bude pokračovat i v dalším díle. No uvidíme, jak se to v posledním díle ''vyvrbí''.

09.11.2013 3 z 5

Zoufalství Zoufalství Lisa Jane Smith

(SPOILER) No páni! Ten konec byl odzbrojující! Bez té postavy už další díly nebudou stejné. :( No musím říci, že tento díl byl ze všech asi nejemotivnější, skoro bych dala plný počet. Jen mi vadilo to hloupé chování a přehlížení Stefana. Jak si nemohl všimnout, že Elena s Damonem k sobě mají hodně blízko? A SPOILER když se líbali, tak byl blízko a neřekl k tomu ani slovo? Velmi divné. Takové nedodělanosti mi v knížce docela vadily, takže dám **** hvězdičky. A uuuf, snad se dokopu k dalšímu dílu, protože to vypadá docela bez naděje. :(

02.11.2013 4 z 5

Před půlnocí Před půlnocí Lisa Jane Smith

Po delší době jsem se vrhla na další díly ze série Upířích deníků, bála jsem se trochu jak se to v 9. díle bude vyvíjet. Ale nebylo to vůbec tak špatné, jak jsem očekávala, i když přiznejme si, že první díly byly bezkonkurenční. Nákaza se pořád šíří městem a ten incident s tím morčetem.....uuuf, skoro jsem zapomněla, jak můžou být Upíří deníky nechutné, ale na atmosféře to rozhodně přidalo. Jen mě iritovala Elena na začátku, už je to fakt jak v seriálu, hop ke Stefanovi, pak zase k Damonovi....Taky mi bylo líto, že tu nebylo moc scén s mojí milovanou Bonnie, ty ''příběhy'' z perel se mi moc líbily jako takové menší zpestření. Jen mě mrzí, že knížku zase ''rozkousli'' v tak špatné části.

29.10.2013 4 z 5

Stopy minulosti Stopy minulosti Lisa Jane Smith

4. díl Stefanových deníků byl trošku slabší než předchozí díl. Téma s Jackem Rozparovačem se mi ale rozhodně líbilo, jen postavy v tomhle díle nebyly extra sympatické až teda na Olivera. Předchozí díly skončily vždy tak nějak trvale ukončeny, ale v Stopách minulosti nám to tentokrát skončilo dost napínavě, takže jsem zvědavá na další díl.

15.10.2013 4 z 5

Prokletí Prokletí Lisa Jane Smith

Po menší odmlce jsem se pustila do 3. dílu Stefanových deníků....Až mě mrzí, že jsem to tak dlouho odkládala! Prokletí bylo neuvěřitelně čtivé a ty menší krvavé scény tomu dodalo patřičnou atmosféru. Oblíbila jsem si celou rodinu Sutherlandových a jsem ráda i za návrat jedné staré-známé postavy. I když je to napsané podle seriálu, začíná se příběh stejně i tak odvíjet úplně jiným směrem, což samozřejmě není špatně, jen ti co sledují seriál, čtou Upíří deníky + Stefanovy deníky budou mít možná v hlavě menší guláš, ale snažím se v tom orientovat. ;D Takže rozhodně doporučuju a vrhám se na další díl.

12.10.2013 5 z 5

Balthazar Balthazar Claudia Gray (p)

Balthazar....dodatek k sérii Evernight. Nečekala jsem, že se mi to bude tak moc líbit. Celou sérii Evernight bych hodnotila 4*, ale Balthazar se mi dostal tak moc pod kůži, že musím hodnotit plným počtem. Balthazar byl jeden z mých nejoblíbenějších charakterů už v předchozích dílech, takže samostatnou knihu jen o něm jsem uvítala. Skye jsme mohli také znát z posledního dílu, i když hrála pouze malou roli, ale s jejím skutečným potenciálem jsme se seznámili až zde. Zahřálo mě u srdce, že se zde objevilo i pár hostů z předchozích dílů. Velice neočekávaně jsem si oblíbila dokonce i Charity a útržky z minulosti mě velmi nadchly. Jen mě mrzí, že tohle už je zřejmě definitivní konec série. Já jsem si ji zaručeně užila. ;)

11.10.2013 5 z 5

Na druhé straně Na druhé straně Claudia Gray (p)

Závěrečný díl Akademie Evernight (Balthazara beru jako dodatek) se mi bezpochyby líbil nejvíce! Nové postavy (Sue, Clem, Christopher...), dozvěděli jsme se více o Biančiných schopností, a také jsem si naprosto zamilovala nový (ne tak úplně) pár, kdo by to byl čekal, ale přece jen jsem si ty dva zamilovala a ten konec....mé srdce dostalo co proto. A náš páreček Bianca a Lucas? Ten konec jsem nečekala, čekala jsem, že bude bud štastný nebo ne a on byl tak trochu z obou. Jediné, co mi tam chybělo, byl ten závěrečný epilog, pár dodatků, co se stalo např. s Vicem a Maxie....Možná, že něco bude v Balthazarovi, ale dost o tom pochybuju. Evernight mě vážně překvapil, nečekala jsem, že se do toho tak ''zažeru'', vůbec nelituju přečtení této skvělé upíří duchařiny a doufám, že se dočkáme od C.Gray dalšího nezapomenutelného knižního zážitku. :)

09.10.2013 4 z 5

Přesýpací hodiny Přesýpací hodiny Claudia Gray (p)

No páni! 3. díl nabral teda pořádné zvraty. I když Evernight je pro mě jedna z nejvíce zvratových knížek. Ale když se ohlédnu za 1.dílem a uvědomím si, kolik se toho za tu dobu stalo a jak se jednotlivé postavy změnili.....No prostě WOW!! Překvapil mě nový homosexuální páreček, který jsem vůbec nečekala, ale jsem za něj ráda, přece jen moc homosexuálních vztahů v knížkách není a to je škoda, protože přece jen v dnešní době už je homosexualita docela v pohodě (teda až na některé vyjimky bohužel). Také ta scéna s Biancou skoro na konci knihy, no bylo to opravdu strašné, pořád se opakuju, ale tato knížka (no celá série) mi dost často bere dech a k tomu ta scénka úplně na konci knihy.....No...Bude to ještě hooodně zajímavé.

04.10.2013 4 z 5

Hvězdopravec Hvězdopravec Claudia Gray (p)

Hodnotím stejně jako u 1.dílu. Samozřejmě ani nechyběli staré dobré zvraty, úžasný Balthazar a nová děsivá zápletka. Velmi mě překvapila jedna smrt a popravdě mi jí i bylo dost líto (té smrti), i když mi byl/a dost nesympatický/á. Také mi docela chyběla Patrice, doufám, že ji ještě uvidíme. Sérii Evernight hodnotím zatím dost kladně (****), tak doufám, že s přibývajícími díly to bude bud stejně dobré nebo dokonce i lepší. ;)

01.10.2013 4 z 5

Akademie Evernight Akademie Evernight Claudia Gray (p)

No jsem mile překvapena. Knížka mě okouzlila, hlavně vykreslením prostředí a k tomu ty zvraty, které jsem vůbec nečekala. Spravedlivě bych udělila 4,5 ale bohužel tu nejsou půl hvězdičky, tak se přikloním k těm 4, protože přiznejme si, že mi vztah Lucase a Biancy přišel dost ukvapený. A když jsem se dozvěděla, že jsou další 3 knížky, tak jsem kroutila hlavou, proč autorka nenechala jejich vztah trochu více rozvést, ale myslím, že vzhledem k těm zvratům to muselo jít trošku rychleji. Z postav jsem si naprosto zamilovala Balthazara, jasně Lucas je super, ale Balthazar je prostě zlatíčko :3 :D .Také Vic, Raquel, Biančini rodiče byli skvělí. Příběh mi skvěle ubíhal a já jsem nadšená, že jsem si ho mohla konečně přečíst a nelituji! Konečně tu byl trošku jiný náhled do světa upírů, a upřímně se mi to moc líbilo. Doufám jen, že další díly budou také tak úžasné.

23.09.2013 4 z 5

Zrozeni k utrpení Zrozeni k utrpení Robert Kirkman

Tak v tomhle díle byly teda kvalitní jatka. Nedoporučuji slabým povahám. Ale musím říci, že ze všech dosud vydaných byl tento díl asi nejvíce zvratový a smrt si opravdu nevybírá. Po předchozím ''oddychovějším'' díle se ale zřejmě není čemu divit. Už jen jedno slovo : WOW!

16.09.2013 5 z 5