Tess_BooksNerd Tess_BooksNerd komentáře u knih

Kdekoliv Kdekoliv Sarah Sprinz

Akademie Dunbridge je skvělou oddechovou četbou, ideální na večer. Pro mě příjemné srdcervoucí čtení. Není to Bůh ví jak nabité akcí, rozhodně ale nechybí super zápletka, dostatečné množství erotiky a samozřejmě napětí, které čtenáře nutí číst dál a dál. Celkově mi kniha zabrala pár hodin. Nedokázala jsem odtrhnout oči, dokud jsem nezjistila, jak to dopadne mezi Emmou a Henrym. Hlavní postavy mi přirostly k srdci. Nechybí ani humor či občasné super hlášky, které mě nutily kroutit hlavou. Ke konci jsem téměř slzu ukápla.

Emma žije ve Frankfurtu pouze se svou matkou. Otec ji opustil, když byla ještě menší. Slíbil, ze ji vezme na své turné, ale už se neozval. A právě to je přesně ten impulz, který potřebuje. Aby našla svého otce, vydává se Emma na roční výměnný pobyt do Skotska na Akademii Dunbrridge. Problémy se dostaví v den, kdy téměř zmešká letadlo. V té samé chvíli probíhá letištěm také Henry, který se snaží chytit ten stejný odlet. Můžeme si říkat, že to byla jen shoda náhod, či snad osud. Emma a Henry se srazí a tím se také seznámí. Od prvního okamžiku je mezi nimi jasně hmatatelná chemie. Ve skotsku se seznamuje s jeho přítelkyní Grace. Po příjezdu se ji ujme Tori, která je její sousedka. Hned se z nich stávají skvělé kamarádky. Jenže Emma nechce nic jiného, jen najít svého otce, aby se ho mohla zeptat, proč ji opustil a už nikdy se jí neozval. Ale čím déle je na Dunbridge, tím víc se prohlubují city mezi ní a Henrym. Žádné štěstí ale nemůže trvat navždy. Bude její otec takový, jak si ho pamatovala? Dokáží s Henrym překlenout propast, která se mezi nimi prohlubuje? A proč si na ni sakra ten šílený učitel Ward zasedl od prvního okamžiku, kdy poznal, čí dcera to je?

22.05.2024 5 z 5

Temnota Temnota Kiersten White

(SPOILER) Kniha mě zaujala anotací. Leč bohužel mě neoslovila tak, jak jsem čekala. Kniha je psaná formou ER, což je pro mě vcelku nezáživné. Preferuji formu ICH. A přesto jsem se přibližně v polovině dokázala zacist.Pribeh ubíhal svižným tempem, a i když mi občas přišlo, že se nic neděje, dočkala jsem se nakonec i trochy toho napětí a romantiky.Celkove hodnotím knihu kladně, ale neřadím ji mezi ty, které bych si přečetla znovu.

SPOILER

Lada je dcerou Vlada Draculy. Ma staršího bratra Mirceu a mladšího bratra Reda. Jejich otec k nim nikdy nebyl zrovna dvakrát milý, ačkoliv Lada dělala vše, co bylo v jejích silách, aby v jeho očích byla ta nejlepší. Nebyla to klasická dcera knížete, same šatičky a úsměvy. NE.. Lada byla pravým opakem. Prala se, kousala a bojovala jak jen to šlo. syn jejich chůvy, Bogdan, se stal jejím nejlepším přítelem. bratra neměla ráda. Přišel jí slabý a příliš zženštilý. Na venek ho šikanovala, ale uvnitř to přeci jen byl její mladší bratr. Její krev. Jednoho dne je otec vzal do Osmanské říše k Sultánovy. Nechal je tam zároveň jako záruku jeho poslušnosti a příslibu, ze Valašsko bude stát na straně Sultánovy říše. A tak započala jejich nová cesta. Radu byl v Osmanské říši šťastný. Poznali tam Sultánova syna Mehmeda, který se stal jejich nejlepším přítelem a zároveň ochráncem. Lada ale zůstane navždy dcerou Valašska. dostanou se až do Amasye, kde poznává Janičáry, vojenský oddíl, který se stane jejím novým domovem. Jak jde čas, najde zalíbení v Mehmedovy,a je6ji odhodlanost už není to, co bývala. Lada se musí rozhodnout, zda její láska k Valašsku je silnější než ta k Mehmedovy. dokáže všem ukázat, že ač je dívka, je schopná vést oddíl mužů, kteří ji budou nejen následovat, ale také respektovat? Dokáže trpět Mehmeduv harém, jeho potomky i bláznivou představu o dobytí Konstantinopole? Dokáže se pro lásku vzdát své domoviny? Je to, co Radu cítí k Mehmedovy jen silné pouto přátelství, či něco víc? A konečně, setká se Lada znovu se svým přítelem a manželem z dětství, Bogdanem?

To vše a ještě mnohem víc, zjistíte uvnitř.

21.05.2024 3 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

Poslechnuto jako Audiokniha.
Ačkoli toto není úplně můj žánr, příběh mě neskutečně bavil.
Příběh se dotýká ošemetných témat, jako je Velký reset, Pandemie či celosvětově očkování.
Nacházíme se ve vzdálené budoucnosti, po Velkém resetu a hromadného očkování lidí. Svět jak ho známe neexistuje. Očkování získali biologické čipy, které jim zajišťují dobrý život. Získávají statusy, čím vyšší, tím větší jsou výhody. Pak tu jsou také neviditelní. Ti, kteří nejsou očkování a žijí mimo centrální systém planety. Bytosti si nyní mohou vybrat ze čtyř pohlaví, ačkoli ženské pohlaví je odsuzováno a rodit děti je téměř zločin. klaud se má stát mužem, aknto od ní požaduje otec, aby získal lepší status. Jenže plány nejdou vždy tak, jak by druhý chtěl. Poznává muže, do kterého se zamiluje. Který není očkovaný. Klaud začne poznávat život, jaký dosud neznala a odsuzovala, protože byl v rozporu se zákony systému planety. Na světlo se dostávají informace, které ji nutí přehodnotit vše, co znala. Když otěhotní, začíná pro ně boj o holý život, neboť nyní jsou lovnou zvěří pro systém, i neviditelné.

09.05.2024 4 z 5

Měsíční čarodějky Měsíční čarodějky Elizabeth Briggs

Další úžasné pokračování této božské série. Příběh byl opět prodchnutý tajemnem, napětí z nadcházející války a samozřejmě také sexuálního chtíče.
Opět mě příběh pohltil a nepustil. Kniha je napsaná přesně v takovém stylu, který mě zavede na místo děje, přímo do srdce smečky Hadonoše.
Layla konečně zjistila, kdo a co ve skutečnosti je. Získala víc, než jen nové magické schopnosti. Stále se musela vrátit, aby ukončila nadvládu Slunečních čarodějek. A stále musela najít způsob, jak zabránit rozpadu všeho, co bylo mezi ní a Kadenem. Protože propast mezi nimi byla až příliš veliká. Válečný stav se prolíná skrz naskrz vším a všemi, přesto je šance na vítězství mizivá. Nebo snad ne?

Teď už jen doufat, že se dalšího dílu dočkáme co nejdříve.

05.05.2024 5 z 5

Shiny Broken Pieces Shiny Broken Pieces Dhonielle Clayton

Zajímavá kniha. Bod za Ich formu. Další bod za vyprávění příběhů z vícero pohledu postav. Kdyby byla kniha sepsána jen z jednoho pohledu, spousta podstatných věcí by chyběla. Ovšem takto je to skvělý, komplexně pojatý příběh plný intrik, naschválů a šikany. Baletní svět není žádný med a o to v knize jde. Neustálý boj tanečnic o pozornost, místo v baletním souboru. Skvělé zpracování.

18.04.2024 4 z 5

Kouzlo elfů Kouzlo elfů Hendrik Lambertus

Tuto knihu jsem si koupil na základě spousty dobrých recenzí. Pro mě bohužel tento příběh není. Kniha mě moc nebavila, i když obsahuje vše, co Radim mezi super věci z žánru fantasy. Orkové, elfové, trpaslíci, magie, kouzelné artefakty. Nezaujal mne styl psaní. Mám raději ICH - formu a to je asi ten problém. Do čtení jsem se musela doslova nutit. Dceři se ovšem příběh líbil.

14.04.2024 3 z 5

Prudký vzlet Prudký vzlet Bianca Iosivoni

Příběh Hailee a Chase mě oslovil už v prvním díle. Na konci knihy nastal doslovný šok, když do sebe vše zapadlo a Hailee se chtěla zabít. A i když jsem doufala, při čtení prvních pár stránek druhého dílu jsem se tiše modlila, aby to Chase stihl včas. Bylo úžasné sledovat jejich cestu. A i když mě tento díl provázel šílený smutek a strach, že ti dva si sice jsou souzeni osudem, ale nejsou předurčeni spolu zůstat, malý plamínek naděje stále hořel.
Miluji Happyendy. A v této knize se mi dostalo všeho, co od pěkného emocionálního románu očekávám. Jsem až přecitlivělá, co se týče vcítění se do pocitů jiných, ať už skutečných, či smyšlených příběhů. Takže mě už nepřekvapí, když valnou část knihy probulím. A to se přesně tady dělo. Takže pokud od příběhu očekáváte napětí, směsici citů od lásky, strachu, úzkosti, deprese, poznání a vůle jít si za svým snem, směle do toho. V této knize je od všeho přehršel!

23.03.2024 5 z 5

Už nikdy tvá Už nikdy tvá Merit Niemeitz

V prvé řadě musím přiznat, že mě kniha překvapila. Sice tam romantická linka je, ale z knihy si odnáším úplně jiné pocity a dojmy, že ta romantika byla jen velice příjemná vedlejší linka. Za druhé, tato kniha pro mě byla téměř až do konce jedna obrovská frustrace. V jeden moment jsem se cítila tak zoufale zoufalá, až jsem musela knihu odložit a přemýšlet nad svými otázkami, na které jsem zatím stále neznala odpověď. A právě díky tomu pak odhalení pravdy bylo o to více úžasné. Sledovat příběh Avery a Edena bylo něco neskutečného. Oba dva si prožily obrovské trauma, které je poznamenalo. Oba dva stále žili v temnotě. Život ovládal strach. A právě kvůli tomu ubližovalo nejen sami sobě, ale také sobě navzájem i lidem okolo. Bylo úžasné sledovat cestu, na kterou je život zavedl. A to právě na cestu v Mulberry Mansion, kde se také po dvou letech znovu setkali. Oba dva se stále velice milují, ale pokud nedokáží překonat své strachy, nikdy nebudou moci být spolu.

Ano. Ano. Ano. Tento příběh je sám o sobě tak hluboký a tak silný. Věřím, že si z něj každý odnese to své. Protože každý čtenář se na knihu kouká z trochu jiného úhlu pohledu.

13.03.2024 5 z 5

V pádu V pádu Anne Pätzold

Uf, uf a ještě jednou Uff...
Série NXT mě chytla za srdce už při prvním dílu. V tomto mi ho dozajista ukradla celé. Způsob, jakým spisovatelka dokáže přivést pocity k životu je neuvěřitelná. Přesně jsem cítila Ellin strach, naděje i zklamání. Jae-Yongovu frustraci. Melanie vyčerpání a přepracovanost. Tu ohromnou lásku, za kterou stojí bojovat. Klidně proti celému světu stůj co stůj. Už dlouho jsem si žádný román tak neužila. Většinou mě takto pohltí jen fantasy, ale u tohoto dílu nešlo dělat jiné věci. Jen sedět a číst. Klidně až do rána, jen aby člověk zjistil, jak příběh tentokrát skončí. Konec nebyl tak "obří" , co se citů týče. A přesto ve mě vyvolává naději i strach. Zvládne Ella a Jae překonat rozdíly jejich světů, nebo jsou příliš odlišní na to, aby se dali nějakým způsobem spojit? Mají vůbec ti dva šanci být spolu? Nebo je jejich láska už předem odsouzena k záhubě?

11.03.2024 5 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Krásná oddechová kniha plná dobrodružství, šílených nápadů, romantiky a špetky tajemna. Příběh mě bavil, vtáhl do knihy a nepustil.

Příběh Hailee začíná bláznivou letní cestou, kterou slíbila své sestře. Slíbila že bude odvážná. A to také dělala. Do Fairwoodu se dostala díky svému kamarádovi Jasperovi, který tam žil a také umřel. A právě tam se setkává s Chasem, Jasperovým nejlepším přítelem. Ty dva k sobě něco přitahuje. A když se Hailee rozbije auto, najednou v tom malinkém městě uvízne na několik týdnů. Díky tomu se více poznává s Chasem a dalšími přáteli, s rodiči jejího nejlepšího kamaráda a s důvodem, proč Jasper zemřel. Postupem času se do Chase zamiluje. I přesto je odhodlaná dodržet slib svému dvojčeti. Jenže to, jaká slova občas vypustí, jak se odmítá bavit o své minulosti i budoucnosti. Konec. Nemůže ve Fairwoodu zůstat. Slíbila sestře, že se znovu setkají. A ona své sliby plní. Jenže nic není tak, jak se na první pohled zdá...

Nutně potřebuji druhý díl. Musím vedety jak to s Hailee nakonec dopadne. Zda ji Chase dokáže najít a zda ti dva mají budoucnost.

09.03.2024 5 z 5

Krása mezi námi Krása mezi námi Cory Anderson

Zajímavý příběh. A velice dobře napsaný. Spisovatelka čtenáře udržuje v napětí po celou dobu. Střídání pohledu různých osob je skvělé, udržuje to čtenáře v obrazu zákoutí děje. Knihu jsem si koupila hlavně proto, že se mi líbila obálka. Upřímně jsem čekala úplně jiný příběh, více romantický. I tak jsem od knihy nemohla odtrhnout oči. Romantická linka tam byla okrajově.
Příběh Jacka a Mattyho mě naprosto uchvátil. Knihu mohu doporučit. Celý děj je do detailu promyšlený, postavy nejsou nijak naivní.

Jack je sedmnáctiletý kluk, který má mladšího bratra. Jejich otec je ve vězení, matka závislá na opiátech. Ta nakonec spáchá sebevraždu a oběsí se v ložnici. Aby Jack udržel sebe i Mattyho naživu, rozhodne se najít kufřík s penězi, které ukradl jeho otec a někam schoval. Tady se Jack začne dostávat mezi okruh lidí, kterým by se měl rozhodně vyhnout. Když za nimi přijde policista Doyle, utíkají z domu.
Ava je dcerou Bardema. Celý život ji učil, aby ji nikdy na ničem nezáleželo. Když si nic nepustí do srdce, nic ji nemůže ublížit. Ava a Jack se poprvé vidí ve škole, kdy ji Jack pomůže a zároveň najde její ztracenou knihu. V motelu nechá Mattyho samotného a jde za Redem, který by měl vědět, kde peníze jsou. A tak se ocitne v lese, kde ho přepadnou muži a mají v plánu ho zabít. Matty nezavolá paní ze sociálky, ale Avu. A tak se jejich cesty spojí. Všichni tři se vydávají na cestu plnou nebezpečí. Jack stále pátrá po penězích, Ava se je snaží držet naživu a malý Matty je správný statečný klučina. Příběh spěje do zdárného konce, kde buď všichni přežijí, nebo se celý svět propadne do nekonečné temnoty.

Ten konec mě trochu mate. Nikde není vysvětleno, zda to byla jen Jackova vzpomínka, sen nebo realita a ti dva se znovu našli. To mi ale nedává trochu smysl, nebo jen spisovatelka zapomněla dodat pár vět pro vysvětlení.

05.03.2024 3 z 5

Zjizveni Zjizveni Emily McIntire

"Jednota je naše síla, Svár náš pád."

Tato kniha byla ještě lepší, než první díl. Pohádka Lví král je jednou z mých nejoblíbenějších už od dětství, znám každé slovo nazpaměť a spisovatelka tento příběh vzala, s dokonalou grácií překroutila a vytvořila z toho svět, v němž Zjizvený princ zobrazuje všechno, čím byl Scar, jen mnohem mnohem zvrácenějším způsobem. Kniha je plná agrese, erotiky, lží, intrik a násilí. Série mě naprosto uchvátila a doufám, že další díl vyjde co nejdříve.

Jejich vztah byl provázen nenávistí a svárem.
Prvnímu synovi lidé se klaněli,
druhého ovšem se raději stranili.
Starší z těch bratrů měl zdědit korunu, až najde královnu, smí zůstat na trůnu.
Mladší byl divokou povahou znám, životem musel se protloukat sám.
Králova snoubenka nevinně vypadala, s příchodem noci však s temnotou laškovala.
Zapomněla na svůj cíl a hlavu ztratila, tajemství splétala a plány své hatila.
Zásnuby s novým králem pro ni neznamenaly nic, neb její srdce, získal si Zjizvený princ.

02.03.2024 5 z 5

Katova smrt Katova smrt Laura Noll

Ačkoliv je kniha z části fikce, spousta věcí je sepsána dle skutečnosti. Donutilo mě to, vyhledat si informace o určitých lidech, jako třeba Böhme, K. H. Frank. A jiné. Často jsem musela knihu odložit. Ne proto, že by mě nebavila. Ale když si člověk uvědomí, jaké hrůzy se v tehdejším protektorátu Čechy a Morava dělo, bylo mi do breku. Po události Vypálení Lidic jsem knihu nečetla 2 dny. Fakt, že se pouhých 7 mužů bránilo několik hodin proti šílené přesile Němců, člověka nutí sklonit hlavu před jejich odvahou. A i když už uběhla pěkná řádka let, myslím, že by jsme si tyto časy, tyto ohavnosti a zrůdnosti měli neustále připomínat a poučit se.
Příběh je sepsán z pohledu Heinze Pannwitze, který byl německým kriminalistou na území Prahy, později se stal hlavním vyšetřovatelem atentátu na Heydricha. Setkáváme se tu se spoustou lidí, ať už podřízení nebo nadřízení pana kriminální rady. Asi největším šílencem v čele knize je Horst Böhme, který se doslova vyžíval ve zrůdnostech, ať už to bylo vraždění nevinných, mučení či samotné vypálení Lidic. Pannwitze nám odkrývá příběh na pozadí, který je stejně tak velkolepý jako děsivý.

Celkově mě kniha zaujala. Nemohu říct že byla čtivá, příběh neb nudný a jiné. Nehodnotím tu nějakou fantasy nebo román. Kniha se nemusí líbit všem a chápu to, i přesto bych ji doporučila komukoliv, kdo by se mě na ní zeptal.

19.02.2024 4 z 5

Sibern: Příběh příběhů Sibern: Příběh příběhů Charlie Greenberg

Knihu jsem poslouchala jako audio. Příběh je velmi zajímavý. Byla tam akce, a vyslechla jsem z něj i jakési poselství.

03.02.2024 4 z 5

Plavec z Osvětimi Plavec z Osvětimi Renaud LeBlond

Ještě teď mi běhá mráz po zádech.

Úžasné vyprávění života Francouzského Žida Nakache, původem z Alžírska. Vypráví o plavání, které jako malý nesnášel, kvůli svému strachu z vody. O překonání. O příjezdu do Francie jako nadějná budoucí hvězda. O nových rekordech, které za život udělal. O olympijských hrách. Také o nenávisti, svém uvěznění a nakonec převozu do Osvětimi. Tam si našel kamarády, podnikali nebezpečná dobrodružství za která by je zabili. Když už si myslel, že přijde záchrana, donutili je k pochodu dlouhým 75 km a čekal je odjezd do dalšího tábora Buchenwald. Tam je později zachránili Američané. "Arťom" se vrací zpět do Tolouse, kde později zjišťuje, že jeho dcera Annie byla zabita v plynové komoře druhý den po jejich příjezdu do Osvětimi. O své ženě nikdy nezjistil, co se jí vlastně stalo. Nakache žil dlouhý život poznamenaný koncentračním táborem, až nakonec umírá při tom, co nejvíce miloval.
Tuto knihu mohu doporučit všem.

24.01.2024 5 z 5

VAMPS: Čerstvá krev VAMPS: Čerstvá krev Nicole Arend

(SPOILER) Je mi té knihy vlastně líto. Ačkoliv by mě za normálních okolností bavila způsobem, že bych ji přečetla během dne maximálně dvou, nyní pro mě byla nezáživnou formou světa upírů. Nemohu to dávat za vinu knize ani spisovatelce, ale jen a jen sobě. Předtím jsem dočetla knihu která mě tak emocionálně vykolejila a psychicky odrovnala, že by mi nyní přišla kterákoliv jiná nudná a nezáživná. Myslela jsem že jsem svůj čtecí blok překonala, ale očividně bude trvat ještě chvíli, než budu schopna si příběhy opět užívat. Každopádně příběh mě zaujal, i přesto všechno mi kniha nezabrala tolik času. Celkově ji hodnotím pozitivně, i když bych asi ocenila více akce.

Dillon je napůl upír, nákup člověk. Dhampír. A jako jediný svého druhu se mu naskytne příležitost studovat na nejprestižnější škole pro upíry. VAMPS. Brzy zjistí, že je jeho krev jedinečná a velice mocná. Ve výběru třídního Tribuna vyhraje na celé čáře. Všichni jeho spolužáci jeho krev hodnotí jako velmi silnou a mocnou. Tím si získá spoustu mocných nepřátel, kteří se ho snaží zničit. I mezi jeho spolužáky jsou tací, kteří nesouhlasí s výběrem a nenávidí ho. Dillon trpí velmi silnou touhou po Coře, krásně upírce. Ta je ovšem s Bramem, který je jeho největší rival. Běhemedove výzvy zazáří a získá Insignie, tetování z krve upírů. Brzy se Dill začne cítit pohodlně a na škole jako doma. Při Výletě mezi lidi a jejich největší zkoušky za celý školní rok je spáchána vražda jedné barmanky. Jediný kdo byl sám a mohl to udělat byl Dillon. A tak je uvržen do předběžné vazby a čeká ho soud, kde se buď ukáže jeho nevinná, nebo bude odsouzen k smrti.... A kdo je vlastně jeho matka, kterou všichni znají jako jednu z nejmocnějších upírek světa?

15.01.2024 4 z 5

Gryf, který neuměl létat Gryf, který neuměl létat Tereza Janišová

Audiokniha: Knihu jsem poslechla v práci. Krátká povídka která mile překvapila. Děj nijak nenudí. Ale také tam není nějak bůhvíjak moc akce nebo tajemná. Taková příjemná jednohubka.

09.01.2024 5 z 5

Citlivá průvodkyně Citlivá průvodkyně Natalia de Barbaro

V podobě e-knihy jsem ji dostala od Knihy Dobrovský. Přečetla jsem ji rychle jen díky tomu, že nemá mnoho stran. Být kniha tak o 50 stránek silnější, pravděpodobně bych ji ani nedočetla. Toto opravdu není můj šálek kávy.

21.12.2023 1 z 5

Dvůr zázraků Dvůr zázraků Victor Dixen

Možná o ždibet lepší, než první díl. Ale stále mi v této sérii něco chybí. Chybí tomu jiskra. Opět zdlouhavé vysvětlování a dopracování k něčemu, co je shrnuté na posledních pár stránkách. Téměř celá kniha je o jakémsi hledání Dvora zázraků. Nic víc...

20.12.2023 2 z 5

Jenom ne Rich Jenom ne Rich Penelope Bloom

(SPOILER) Celkem dobrá zápletka. Děj se posouvá plynule, i když místy byli nudné části. Celkově bych knihu ohodnotila jako fajn oddechová část večera.

Kniha plná humoru, sexu, lásky i napětí. Tři nejlepší kamarádky si před lety slíbily, že se budou držet dat od bratru Kingových. Z těch se během 7 let stali miliardáři. Nakonec se vrátili do svého rodného města, kde začali stavět centrálu pro svou firmu. Rich vyhledal Míru, aby se jí omluvil za to. Co provedl před lety na škole. Tady jsem neustále musel myslet na to, co že to vlastně provedl. S pokračujícím příběhem Kira několikrát slib poruší a kamarádky ji dají ultimátum. Buď ony, nebo Rich. Vybrala si Riche. Ne proto, že by ho snad v té době milovala. Spíš pro to, že se její kamarádky chovali jako bezcitné mrchy, které hledí jen na sebe. Čím víc tráví více času s Richem, tím víc se do něj zamilovává. Rodiče Kingovy se snaží sabotovat stavbu za pomoci otce Kiry, a zároveň se snaží udržet Riche a Stellu spolu. Richard požádá Kiru o ruku. Ta souhlasí. Jejich svatba je ale jeden veliký blázinec, kdy si všichni myslí, že si bude brát Stellu. Jen nejlepší přítelkyně, které mezitím Kiře odpustili, a Nick s Cadem. Rodiče bratru se pokusí Kiru a její nejky svým způsobem unést. Podaří se Kiře dostat na svou svatbu včas? Přijde Rich se svými bratry o značnou část svého jmění díky svým rodičům?

09.12.2023 5 z 5