Terva Terva komentáře u knih

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Nádherný příběh podle kterého byl natočen ještě nádhernější film.
Mám tu verzi pěti knih a i celku, jak vyšel v pozdějším čase.

19.04.2015 5 z 5

Jednoduchá hrává čtivost mě donutila si tento příběh přečíst již asi pětkrát. Cestovní Kingovka, kterou zvládnu za půl dne přečíst, pobavit se u ní, bát se a žasnout nad tím, jak je možné zabloudit v lese......který je rozlohou vetší než Česká republika:-)

19.04.2015 5 z 5

Vetřelci vs. predátor omnibus. Kniha druhá Vetřelci vs. predátor omnibus. Kniha druhá Chris Claremont

Povídka první nese název ..........NEJNEBEZPEČNĚJŠÍ ZE VŠECH DRUHŮ.......... a zaujme 303 stran knihy. Nakreslil jí Jackson Gubce a napsal Chris Claremont. Tato povídka je rozdělena na deset podtitulů. .....Čas zúčtování..... .....Lov..... .....Nepředstavitelně skutečné..... .....Projížďka..... .....Drsná probuzení..... .....Svět hraček..... .....Oběť..... .....Královnin gambit..... .....Nové začátky..... a .....Odpadlík...... Jedná se zde o dívku ( uměle vytvořenou ), která má divné sny o pronásledování. Zdá se jí, že je pronásledována Predátorem. Tato dívka, Caryn Delacroixová žije na vesmírné orbitální stanici Delacroix, ( majitel je její manžel ) kterou obývá tisíce lidí vyhnaných Vetřelci, kteří okupují naší planetu Zemi. Sny se však stávají opravdové a Caryn je unesena Predátorem do hlubin Vesmíru. Z Predátora se vyklube Predátorka a spolu z Caryn bojují v různých částech Vesmíru proti vetřelcům. V podtitulu Oběť čeká Vetřelčí královna u svého posledního vajíčka na vhodnou oběť a vybere si Caryn. Toto jsou osudy umělé ženy Caryn Delacroixové. Druhá povídka nese název ..........KOŘIST........... Napsala jí Barbora Keselová a nakreslil Ron Randall. V této povídce se opět zjevuje naše stará známá společnost Weyland - Yutani a její pokusy z Vetřelci a lidmi. Povídka číslo tři se jmenuje ...........NEÚSTUPNÍ........... Hlavní stranu povídky nakreslil Jae Lee a Dave Stewart a je to ta samá kresba, kterou použil časopis Crew v roce 1999 číslo 14 ročník 3. Jinak povídku napsal i nakreslil David Ross.Je to příběh Dawn Marshalové a odehrává se na Planetě Charon 13. Obrázek, který je použit, však patří k příběhu čtvrtému zde z názvem ..........ŠTVANICE........... v časopise Crew pod názvem ......HONBA.... kterou kreslí Mel Rubi a píše Ian Edginton. Popisuje se zde osud Kapitánky Lotus Hernandézové a planety LK 176, kterou obývá Eloise - hybrid androida a Vetřelce. O této povídce píšu v komentáři k filmu Vetřelci vs. Predátoři 1 a také tam píšu o povídce ..........LEVÁKOVA POMSTA.......... , která je v této knize jako pátá. ..........PŘIPOUTÁN K ŽIVOTU A SMRTI........... je název povídky šesté a poslední v této knize. Kreslil jí Tom Biondolillo a scénář měl Mark Schultz. Je o zklamaném Predátorovi a jeho smrti.

19.04.2015 5 z 5

Vetřelci vs. predátor omnibus. Kniha první Vetřelci vs. predátor omnibus. Kniha první Randy Stradley

A hned první povídka se jmenuje příznačně pro tento komiks ..........VETŘELCI VS. PREDÁTOR........... Scénář k povídce napsal Randy Stradley a příběh nakreslil Phill Norwood ( nakreslil i pěkný titulní list ) a druhým kreslířem byl Chris Warner. Zde se Mačiko Nogučiová přidává k Predátorům v boji proti Vetřelcům. Je zde i Vetřelec, který se vylíhne z létajícího ptáka, Povídku druhou z názvem ..........ČAS KRVE.......... napsal opět Randy Stradley a kreslí také člověk z první povídky Phill Norwood. A jedná se o část pravidel Predátorů v boji proti Vetřelcům. Třetí povídka nese název ..........SOUBOJ.......... Opět ji napsal Randy Stradley ale tentokráte má malíře se jménem Javier Saltares. Zde Kapitán Glass pomáhá Predátorovi na planetě Rjuši. ..........VÁLKA.......... Tak se jmenuje povídka čtvrtá. Opět ji nakreslil Randy Stradley a přizval si kreslíře z povídky první Chrise Warnera. Příběh pojednává o tom, jak Predátor Svázaný uzel, Mačiko Nogučiová a další bojují proti Vetřelcům na další nejmenované planetě. Pátý pátý příběh nese název ..........VĚČNÝ.......... Povídku napsal Ian Edginton a nakreslil ALex Maleev. Je o muži zvaném Lee, který před dvě stě lety zabil Predátora a od té doby si najímá lidi na lov Predátorů. ..........STARÁ TAJEMSTVÍ.......... Šestý příběh z Bulharska nakreslil i napsal Alex Maleev a je to nejkratší příběh této knihy. Povídka poslední se jmenuje ..........SÍŤ..........Napsal ji Ian Edginton a dva kreslíři se podílejí na černobíle grafice. Jsou to Derek Thompson a Brian O'Connell. Povídka, která má od všech příběhů trochu, jak z Vetřelců tak z Predátorů.

Predátor omnibus. Kniha čtvrtá Predátor omnibus. Kniha čtvrtá Kevin J. Anderson

Taky spíše obava, co ještě tvůrci dokáží vyštrachat a vyždímat z nakreslených příběhů a zda z nich dokáží zkompletovat celou knihu. A dokázali, je lehce nevyrovnaná, ale jako celek prostě funguje.

Predátor omnibus. Kniha třetí Predátor omnibus. Kniha třetí Brian McDonald

Povídku č. 1 ..........ODPADLÍK.......... napsal Evan Dorkin a nakreslil Derek Thompson. Na pozadí rádiového vysílání rozhovoru z odborníkem na sériové vrahy a psychopaty, kteří se stali součástí americké historie se odehrává příběh odpadlého Predátora, kterého honí skupina Predátořích lovců. Při pronásledování se dostanou až na naší planetu a to konkrétně do New Jersey. A nikdo nechce umřít v New Jersey. Povídka č.2 nese název ..........PŘÍBUZNÝ.......... Kreslil jí Brian O´connel a Roger Peterson, scénář mají Jason R. Lambs a Scott Tolson. Příběh této povídky začíná v roce 1958 v Pleener Creek a končí až v naší současnosti. Pojednává o smrti muže, kterého zabil Pradátor a o pomstě otcova syna. ..........PEKLO A HORKÁ VODA........... je název povídky č.3. Tento komiks má nádhernou titulní stranu, kterou v roce 1997 nakreslil Mark Schultz. Tento člověk ale povídku nekreslí, ale napsal k ní scénář. Povídku samotnou pak nakreslil Gene Colan. Příběh lovu Predátora se tentokráte odehrává v Chilském moři kousek od Humboldtova mořského proudu. Tento příběh se celý odehrává pod vodou, tedy pod mořskou hladinou. Predátor si přiletěl zalovit mořská zvířata, ale lidé ho najdou a začnou se svým lovem. Ve hře je však ještě jiné zvíře......docela dobrý námět pro zfilmování. Povídka č.4 má název .........ZVLÁŠTNÍ RECEPT.......... Scénář napsal Brian McDonald, kreslí Mitch Bird. Celé se to odehrává v roce 1931 na území Cajunů v Lousianě. Je to příběh Predátora žijícího v místních bažinách na kterého náhodou narazí trojice lovců. Příběh je nádherně kreslený se spoustou detailů. Konec je veselý a moc zajímavý. Cajuni snědí všechno. Povídka č.5 ..........NEJLÍTĚJŠÍ DRAVEC.......... je černobíle kreslený příběh od Scotta Kolinse, který napsal Nike W. Barr. Opět zde umírají lidé. Poslední povídka, povídka č.6 ..........STANOVÁNÍ..........je také černobílá, ale tentokráte se odehrává na Floridě. Příběh napsal Steve Seagle a nakreslil ji Duncan Rouleau. Dobrodružství tří chlapců, kteří sledují Predátora v nedaleké bažině se zdánlivě dobrým koncem. Zda přežijí, je už jiný příběh.

Predátor omnibus. Kniha druhá Predátor omnibus. Kniha druhá John Arcudi

Zde je seznam povídek, které tato kniha, o 360 stránkách, obsahuje. Doplnil jsem i malý obsah - ..........VELKÁ HRA.......... Kresba Evan Dorkin, scénář John Arcudi. Jde o přistání Predátora v okrese Cibola v Novém Mexiku a jeho střetnutí z Navažským indiánem Enochem Nakaiem, který slouží v armádě USA. V druhé části této povídky se Navaho a Predátor střetnou v souboji na život a smrt. Vše se odehrává na území, které Navaho zovou " Yéiitsoh bedit ninigheezh ". Doslova přeloženo " Tam, kde se spekla krev nepřátelského Boha ". ..........PRAVDA PRAVDOUCÍ.......... je druhá povídka, kterou černobíle nakreslil Rob Walton a napsal ji opět Jonh Arcudi. Krátký příběh se odehrává v Everglades v srpnu roku 1926. Povídka třetí nese název : ..........RASOVÁ VÁLKA.......... Příběh napsal Andrew Vachss a nakreslil jej Jordon Raskin a Lauchland Pelle. Odehrává se na několika místech v minulosti a současně v roce 1990. Navštívíme Keňu, Arizonu, Ilinois a Angolu, místa, která spojuje jedna událost. Tou je lov predátorů a Predátorů. Skupina pěti lidí se snaží chytit živého Predátora....no uvidíme. ..........MĚSTSKÝ LOV.......... Povídka č. 4 je příběh z Manhattanu z roku 1947. Napsal ji Charle Moore a nakreslili ji hned dva lidé, a to D. Alexandra Gregory a Scott Fischer. Predátor zde likviduje místní mafii. Povídku pátou ..........MASAKR V TWO - WITCH MESA.......... nakreslil Howard Cobb a napsal Terry Laban. Jedná se o pokračování příběhu o Navažském indiánovi Enochu Nakaiovi. Tentokráte je to vyprávění jeho dědečka o setkání z Predátorem. ..........VETŘELCI ZE ČTVRTÉ DIMENZE.......... Šestý příběh zní nePredátorsky, ale v tomto příběhu se jedná o název filmu ke kterému potřebujete speciální brýle aby jste viděli vetřelce ve filmu. Do filmového studia a auto kina si zaskočí zalovit i Predátor, který je bohužel odhalen díky těm speciálním brýlím. Příběh nakreslil Jim Somerville a scénář má Jerry Prosser. Sedmá a poslední povídka nese název ..........1718.......... nakreslil ji Igor Kordey a napsal Henry Gilroy je o setkání pirátů s Predátorem na Guinejském pobřeží. Zde po střetu s piráty dostává náš Predátor od svrženého pirátského kapitána jednu trofej. Jedná se o " křesadlovku " s nápisem Rafael Andolini 1715. Je to přesně ta zbraň, kterou dostává komisař Michael Harrigan ve filmu Predátor 2.

Predátor omnibus. Kniha první Predátor omnibus. Kniha první Charles Dixon

Název prvního příběhu zní ..........BETONOVÁ DŽUNGLE.......... Napsal ji sám mistr v oboru se jménem Mark Verheiden a nakreslili jí Chris Warner a Ron Randall. Příběh o tom, jak Predátor navštívil New York. Od stejných autorů je i povídka druhá. Nese název ..........STUDENÁ VÁLKA.......... A je to příběh ze severní Sibiře, který se odehrává v roce 1990. ..........TEMNÁ ŘEKA.......... Třetí dobrodružství opět od stejného týmu jako dvě předešlé povídky. Tentokráte je to příběh, který se bezprostředně odehrává po skončení filmu od Johna Mc Tiermana. Čtvrtý příběh se jmenuje ..........ZKOUŠKA DOSPĚLOSTI.........., kterou napsal Ian Edginton a nakreslil Rick Leonardi. Komiks beze slov o setkání indiána z Predátorem, má velice pěkně kreslený titulní list, který mají na svědomí dva tvůrci, a to Chris Warner a Dan Jackson. ..........LOV V NGHASE.......... Pátý příběh, který začíná v roce 1936 nakreslil Enrique Alcatena a scénář napsal Chuck Dixon. Vystupuje zde Predátor ženského pohlaví. Šestý komiks se jmenuje ..........KRVAVÉ PÍSKY ČASU.......... Scénář i kresbu má jeden člověk, Dan Barry. Příběh Joe Boba a dalších svědků ze setkání z Predátorem, má různé časy i místa. Poslední sedmá povídka má název ..........KREVNÍ MSTA.......... Toto dílo nakreslil Leo , napsal Neil Barrett JR. a rozdělili jej na čtyři části. Jedna z hlavních postav je slepá, trochu to připomene Daredevila.

Vetřelci omnibus. Kniha pátá Vetřelci omnibus. Kniha pátá Dan Jolley

Najslabší článek Vetřelčí série. Některé povídky už nestojí ani za..... ale jo, je to nutnost pro ty, kteří vlastní ty předešlé čtyři vydání.

Vetřelci omnibus. Kniha čtvrtá Vetřelci omnibus. Kniha čtvrtá John Arcudi

Povídka první nese název ..........SYMFONIE KOPÍ........... Scénář napsal Chet Williamson a nakreslil ji Tim Hamilton. Povídka pojednává o hudbě. Je zde zajímavé spojení hudební společnosti Synsound a Vetřelčích zvuků. Druhá povídka se jmenuje ..........PEVNOST.......... a na vzniku tohoto příběhu se podílejí kreslíř Doug Mahnke a spisovatel John Arcudi. Ocitáme se na neznámé planetě, kde má jedna nejmenovaná společnost vytvořenu umělou líheň na Vetřelce. Figuruje zde i uměle vytvořený Vetřelec, sice ne ten samý co byl v předcházejících povídkách, ale vytvořený podle stejných plánů. Tento rád kouří doutníky. Název povídky třetí je ..........ŠÍLENSTVÍ.......... Napsal ji opět John Arcudi, ale změnil kreslíře. Povídku nakreslil Damon Willis. Záchrana dolu zamořeného Vetřelci, z českým názvem Hluboký 4, může začít. Zabít vetřelce, izolovat a hurá na další planetu. Na své cestě se ocitnou i na planetě, kde přistála obchodní loď Společnosti Weyland - Yutani. .........CHUŤ......... Tak zní pojmenování povídky číslo čtyři. Napsal ji Edward Martin III. a nakreslil Mark Nelson. Velice krátký příběh, který zaplnil jen dvě stránky, ale je to poučná a humorná povídka. Figuruje zde mimozemšťan, který se poprvé ukázal v knize první a to v příběhu nazvaném Teorie vetřelecké reprodukce od Marka Verheidena. Pátý příběh této knihy nese název ..........MONDO HUBIČ.......... Scénář dělal Henry Gilroy a kreslil Ronnie Del Carmen. Mondo je jméno postavy nájemného zabijáka vetřelců. Znáte to, obrovská postava, která nese asi tunu zbraní a má spoustu vtipných keců. Povídka je nádherně kreslená. Stejně tak i další, poslední příběh této knihy ..........MONDO ROZPALOVAČ......... Z názvu je jasné, že na ní dělají stejní tvůrci. Ocitáme se na neznámé planetě, kde horníky obtěžují vetřelci - přichází Mondo a začíná peklo, .....tedy vetřelcům.

Vetřelci omnibus. Kniha třetí Vetřelci omnibus. Kniha třetí Peter Milligan

Povídka první nese název..........NARUŠITEL.......... Kreslil jí Will Simpson a napsal Ian Edginton. Příběh je o lovu vetřelců za velké peníze. Hlavní hrdinkou je Kapitánka Palmerová z přepravní kosmické lodě Caliban. Nemalou úlohu zde má i astroarcheolog a vykradač hrobů v jednom, se jménem Pauline Finn. Povídku druhou - ..........OBĚŤ.......... - napsal Peter Milligan a nakreslil Paul Johnson, a zvlášť hezká je jeho kresba titulní strany. Zde se seznámíme z Ann McKayovou, která jako jediná přežije výbuch lodi ve které cestovala. Po nouzovém přistání na neznámé planetě se v džungli dostává do podivné vesnice, kde obětují lidské děti pro Vetřelce, který je terorizuje. Říkají mu Ďábel. Žena, která věří v Boha chce poznat i Ďábla. Povídka třetí má jméno ..........LABYRINT.......... Kreslil jí Kilian Plunkett a napsal Jim Woodring. Příběh pojednává o kosmické stanici Innominata a o pokusech, které tam provádí plukovník doktor Church. Ze všech těch povídek, co jsem kdy přečetl je tato nejkrvavější. Čtvrtá povídka z názvem ..........VYKOUPENÍ.......... má náboženský podtext. Kreslil jí Mike Mignola a scénář napsal Dave Gibbons. Sledujeme zde osud kosmické lodi Nova Maru a její posádky na cestě vesmírem k planetě PCW9512. Kéž jim Bůh poskytne vykoupení. Název páté povídky zní .........POČÁTEK/ZAVRŠENÍ........... Scénář mají Bennet a Paul Guinan, který má i kresbu. Povídka je rozdělena na dvě části a pojednává o nejmenované planetě a o pyramidách na ní postavených, o partě archeologů a jejich výpravě za poklady a Vetřelci. Povídka šestá - ..........ŽENCI.......... Tato povídka má velice zajímavý titulní list. Nakreslil ho Simon Bisley. Chce to však vidět, to se nedá popsat, je to nádherná kresba. Jinak příběh je beze slov a je hodně morbidní. Pojednává o cizí rase, která pojídá Vetřelčí vajíčka. Ano a to doslova. Jedí je k snídani, obědu i večeři. Číslo sedm nese název..........HOROR SHOW......... a je to poslední příběh této knihy. Napsala jí žena, Sarah Byamová a nakreslil David Roach. Je o nočních můrách a virtuální realitě.

Vetřelci omnibus. Kniha druhá Vetřelci omnibus. Kniha druhá Dan Jolley

Tento komiks čítá přesně 460 stránek a na nich jsou " pouhé " tři příběhy. Zato tvoří jeden velký celek. První příběh z názvem ..........GENOCIDA.......... nakreslil Damon Willis a napsal ji již populární John Arcudi. Jsme v něm svědky zrození nového druhu Vetřelce. Tento má červené zbarvení kůže a začne bojovat proti " normálním " Vetřelcům. A do tohoto boje se dostane i skupina vědců a vojáků, kteří musí získat mateřskou kašičku od hlavní matky Vetřelců pro výrobu léku, i drogy zároveň, zvaného Xeno - zip. Druhý příběh z názvem ..........SKLIZEŇ.......... nakreslil Kelley Jones a scénář napsal Jerry Prosser. Zde je vyroben Vetřelec - robot věrně napodobující " svůj " druh a protože je k nerozeznání od normálních Vetřelců má za úkol infiltrovat na domovskou vetřelčí planetu a získat tu tolik požadovanou mateří kašičku. Příběh třetí je vyvrcholení všech příběhů. Nakreslili ho hned tři lidé a to Tony Akins, Allen Nunis a John Nadeau a napsala jej také trojice scénáristů. Jsou to Chris Warner, Kelly Puckett a Dan Jolley. Nese název ..........KOLONIÁLNÍ PĚCHOTA........... Je zde i mladší sestra již zesnulé .... Vasquezové, dále je tady android se speciálním úkolem, do kterého se zamiluje jedna lidská dívka, znova se tu zjevuje Vetřelčí robot.....prostě spousta materiálu k natočení další desítky filmů o Vetřelcích.

Vetřelci omnibus. Kniha první Vetřelci omnibus. Kniha první Mark Verheiden

První komiks z pera mistra Marka Verheidena a kreslíře Marka A. Nelsona má název ..........EPIDEMIE.......... a volně navazuje tam, kde končí druhý film z této série. Snímek Vetřelci 3 se totiž ubírá úplně jiným směrem. Zatím co - POZOR ZAČÁTEK SPOILERU - poručík Hicks a zachráněná Newt, na začátku filmu Vetřelci 3, umírají - KONEC SPOILERU - v povídce Epidemie pokračují v boji proti vetřelcům. Tvůrci jim dokonce úmyslně změní jména na Wilks a Billie. Tady bojují proti vetřelcům na planetě Rim. Oběvuje se zde postava mimozemšťana, zvaná Cizák, a je to příslušník stejné rasy jejíž kostra sedí v tom ohromném křesle na začátku prvního filmu, tedy filmu ke kterému teď čtete komentář. Druhá povídka nese název ..........ÚTOČIŠTĚ ŠÍLENCŮ.......... Napsal ji opět Mark Verheiden, ale tentokráte ji nakreslil Den Beauvais a to docela nádherně. Další dobrodružství Wilkse a Billie. které tentokráte končí příchodem Ellen Ripleyový. .........DÍVČÍ VÁLKA.........tak zní jméno povídky třetí z této knihy. Scénář má opět Mark Verheiden, ale zase je tu jiný malíř, tento nese jméno Sam Kieth. Ellen Ripleyová, Billie ( Rebecca ) a Wilks společně pokračují v cestě vesmírem a v boji proti Vetřelcům. Kdo viděl prodlouženou versi druhého filmu bude tušit o čem je tato povídka. Příběh čtvrtý má název .........TEORIE VETŘELECKÉ REPRODUKCE.......... Napsal ji , kdo jiný, než sám Mark Verheiden a dokonce se vrátil malíř z povídky první - Mark A. Nelson. Výtah z přísně tajného spisu jehož autorem je Dr. Wladislaw Orona, civilní poradce Koloniálních pěchotních sborů. Jsou zde dva druhy mimozemšťanů, kteří dokáží čelit útokům vetřelců. Jeden druh je přirozený ( Bude i v povídce v knize čtvrté ) a druhý druh je sice tvor již vylíhnutý po nakažení, ale který se stal pro vetřelce velice nebezpečný. Tento tvor se skoro podobá Predátořím psům použitým ve filmu Predators. Poslední povídka ..........CIZÁK......... je zároveň jediná, kterou nenapsal Mark Verheiden. Tuto napsal John Arcudi a přizval si kreslíře Tony Akinse. Vystupuje zde mimozemšťan zvaný Cizák.

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Jiří Kulhánek představuje Longina Kandinskiho
v postkatastrofickém sci-fi sranda příběhu Stroncium.
Tohle prostě musí každý fanda žánru přelouskat i jedním okem.
Já to četl již dvakrát a teď tedy trojka.

Malá ukázka:

DIALOG:
LONGIN - Co se děje? Kde to jsem? Trochu jsem hraptěl a hlas jsem měl trochu hlubší, než si pamatuju
HOLOGRAM - Nepamatuješ si nic?
LONGIN - O čem?
HOLOGRAM - O všem.
LONGIN - O čem ovšem?
HOLOGRAM - O všem všem.
LONGIN - Nemáme trochu problémy s vyjadřováním?
HOLOGRAM - Ani ne - jen tě chci upozornit, že už si dvacet let tykáme........

Smaragdová bouře Smaragdová bouře Michael J. Sullivan

Čtvrtá kniha Michaela J. Sullivana ze série Dobrodružství Riyria konečně po dlouhých pěti letech vyšla i na Českém trhu.
Oproti první trilogii není však až tak moc dobrodružná.
Hlavní hrdinové Royce a Hadrian prostě nedělají to na co je čtenář zvyklí a tak mi trochu déle trvalo, než jsem se začetl.
Ale i tak je to celkem dobré počteníčko.
Bohužel však musíte znát předešlé knihy, je to důležité, jen si nejsem jistý, zda se ještě dají sehnat.

Malá ukázka:

Vlastně ani nevěděla, co je to láska, jak chutná, nebo jest-li vůbec existuje......

Avempartha Avempartha Michael J. Sullivan

Avempartha je starobylá Elfská věž, nebezpečný tvor v ní žijící a opět dva najatí zloději,
kteří mají za úkol se do věže dostat a.....to by byl spoiler.
Doporučuji celou ságu, je to příjemné, dobrodružné fantasy u kterého se nebudete nudit.

Královské spiknutí Královské spiknutí Michael J. Sullivan

Před pěti lety u nás vyšlo trio příběhů z pera Michaela J. Sullivana ze série Dobrodružství Riyria.
Tenkrát byly slíbeny další tři příběhy.
Dlouhých pět let na ně čtenář musel čekat.
Až na sklonku roku 2014 vyšla další, v pořadí čtvrtá kniha.
A protože jsem si musel osvěžit paměť, začal jsem příběhy číst od počátku.
První příběh byl velmi povedený.

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

První přečtená kniha roku 2015 nese název Pan Mercedes.
Napsal ji mistr nad mistry Stephen King.
Nutno dodat, že při čtení tohoto kriminálního příběhu jsem měl pocit,
že jsem se vrátil do éry románů jako je Dlouhý pochod, Srovnáno se zemí nebo Blaze.
Trochu mi to totiž připomíná Richarda Bachmana.
Ale, je to dobré čtivo, pro fandy Stephena Kinga nutnost a pro ostatní jen dodám,
že přečíst si dnes knihu, kde figuruje zlo v hlavě obyčejného člověka je lepší,
než se nechat zamotat do spleti mimozemských aktivit.

Stezky krve Stezky krve Ivana Kuglerová

Časopis Pevnost obsahovala i knihu Ivany Kuglerové s názvem Stezky krve.
Starší, ale stále velmi čtivá kniha.
Tajemné prostředí, spousta postav, které v knize vyloženě žijí, magie, dobrodružství-
-prostě fantasy.

Krev padlých andělů Krev padlých andělů Jan Urban

Když jsem si koupil první příběh Jana Urbana Pragocalypsa a poprvé se začetl do tohoto románu, byl jsem mile překvapen.
Děj příběhu je prostě nádherný. Tento žánr mám rád.
Vlkodlaci, upíři, party lidí ala x-men a hrozící zkáza apokalypsy.
Druhý příběh je ještě lepší.
Prahu ničí staří bohové a skupina v čele s padlým andělem se snaží město zachránit.
Je to propracované, vtipné, napínavé se spoustou odkazů na historii, hudbu a filmy.
Obě knihy se dostaly na první místo mého žebříčku pro nejlepší fantasy příběh za rok 2014.
Předpokládám, že třetí kniha bude ještě lepší.
Vřele doporučuji!!!!!